IvoM
28.04.05,10:57
Mám taký menší problém, môj zákazník /plátca DPH reg. v SR/ fakturuje odberateľovi v členskom štáte EU/plátca DPH reg. v EU/ opravu stroja.Prácu
vykonal priamo u zákazníka v EU, a túto prácu mu fakturuje. To by som našil na §15 odst. 8 písm. b ako technickú službu a tým pádom je miestom dodania služby krajina EU a je to bez DPH. /preklopenie dane/. Okrem toho však zákazník fakturuje klientovi v EU tiež aj cestovné náklady za technika /išiel vlastným vozidlom/ s uvedením sadzby za km tam aj spať, a tu mám dilemu či sa tváriť že je to súčasť služby /nejako sa tam predsa technik musel dostať/ alebo ako sa k tomu postaviť?
alexaneta
29.04.05,05:24
ja by som podľa §22 do základu zahrnula všetky náklady spojené s dodaním služby teda aj cestovné náklady pretože to sú súvisiace náklady podľa §22 ods2 písm.b
pekný deň
Aňuška
29.04.05,10:34
Díky Alexaneta, bude to tak ako píšeš, tiež som nad tým uvažoval.