halluska
21.08.08,11:37
Dobry den. Mam urgentnu situaciu. Prosim Vas o pomoc.

V mojom terajsom zamestnani pracujem viac ako 3 roky. Nedavno som opravnene dostala vycitku zo strany zamestnavatela a vo vycitke znela posledna veta takto: "zaroven Vas upozornujem na moznost vypovede podla paragrafu 63e/ZP".

Chcem zmenit pracovny pomer a som prijata od 15. septembra do novej prace.

Moj zamestnavatel nesuhlasi s odchodom od 15. septembra, ale chce mi dat 2 mes. vypovednu lehotu.

Mam nejaku inu moznost ako odist?
Dakujem za rychlu pomoc.

P.
Martin Mocko
21.08.08,09:42
Pokiaľ zlyhala dohoda, tak existuje naozaj iba možnosť výpovede z tvojej strny (zamestnanca) - čo má za následok 2mes. výpovednú lehotu. Iba že by si dostala výpoveď zo strany zamestnávateľa.... Ale tento krok musí urobiť zamestnávateľ.
halluska
21.08.08,11:08
Machinak, dakujem. Dufam, ze sa to nejako vyriesi.
jaja99
21.08.08,11:18
Pokiaľ si tú výčitku od terajšieho zamestnávateľa dostala len ústne, nejedná sa z jeho strany o platnú výpoveď.
Pokiaľ Ti nechce podpísať dohodu, tak Ti zostáva len podať výpoveď - výpovedná lehota je 2-mesačná a keď dáš výpoveď dnes, právne si voľná od 1.11.2008.
halluska
19.09.08,12:24
Ahojte. Dakujem za odpovede. Este by som sa chcela spytat - sesternica dostala vypovednu lehotu 2 mesiace.

Moze si pocas tejto lehoty zobrat PN/ dovolenku? Vraj by si musela tieto dni nadrabat.... Je to tak???

Dakujem za celu familiu... ;)
Chobot
19.09.08,12:38
Ahojte. Dakujem za odpovede. Este by som sa chcela spytat - sesternica dostala vypovednu lehotu 2 mesiace.

Moze si pocas tejto lehoty zobrat PN/ dovolenku? Vraj by si musela tieto dni nadrabat.... Je to tak???

Dakujem za celu familiu... ;)

Čo to znamená, že dostala výpovednú lehotu 2 mesiace? Znamená to, že zamestnávateľ jej dal výpoveď? Ak áno, tak platí nasledovné:

Nie, nemusí nadrábať. Aj keby bola na PN či dovolenke, tak PP skončí v posledný deň výpovednej doby.

Alebo dala ona výpoveď?
halluska
19.09.08,12:43
Ahoj Chobot - ona dala vypoved. Zmeni to nieco? Dakujem
Chobot
19.09.08,12:57
Ahoj Chobot - ona dala vypoved. Zmeni to nieco? Dakujem

Pokiaľ čerpá dovolenku, tak to nemení nič. Ak by bola na PN, a táto PN by skončila skôr, než uplynie výpovedná doba, tiež to nič nemení, PP skončí v posledný deň VD.

Ale ak by PN trvala ďalej, (dlhšie ako VD), tak PP skončí vtedy, keď skončí PN, pokiaľ by sa nedohodli inak.
halluska
22.09.08,06:58
Dakujem Ti velmi pekne.
valca11
20.11.08,21:02
Dobrý deň, so zamestnávateľom sme sa dohodli na ukončení PP k 30.11., momentálne som PN a pravdepodobne budem dlhšie. Chcela by som sa spýtať, či môžem ukončiť PP aj počas PNky? A komu mám odovzdať ukončenie PN, exzamestnávateľovi alebo SP?
brčko
20.11.08,21:12
Dobrý deň, so zamestnávateľom sme sa dohodli na ukončení PP k 30.11., momentálne som PN a pravdepodobne budem dlhšie. Chcela by som sa spýtať, či môžem ukončiť PP aj počas PNky? A komu mám odovzdať ukončenie PN, exzamestnávateľovi alebo SP?

môžeš. Ak ti skončí PN až po ukončení PP, tak odovzdávaš ukončenie PN alebo pokračovanie PN cez mesiac soc.poistovni podla sídla zamestnávatela.
valca11
21.11.08,07:00
môžeš. Ak ti skončí PN až po ukončení PP, tak odovzdávaš ukončenie PN alebo pokračovanie PN cez mesiac soc.poistovni podla sídla zamestnávatela.

Veeľmi ďakujem za radu, veľmi ste mi pomohli..