zando
21.08.08,13:06
Dobrý deň,

FO živnostík si kúpil v roku 1998 malý príves do 600 kg. Neodpisoval ho (cena bola nízka) a nevyužíval ho ani na podnikanie. Vozík začal využívať na podnikanie až 08/2007. Chcem sa opítať cestnú daň resp. daň z motorových vozidiel mal platiť od dátumu kedy vozík kúpil, alebo od dátumu kedy vozík začal používať? Vozík je stále v majetku živnostíka. Viete mi prosím niekto poradiť?

Ďakujem
Martin Mocko
21.08.08,11:12
Dobrý deň,

FO živnostík si kúpil v roku 1998 malý príves do 600 kg. Neodpisoval ho (cena bola nízka) a nevyužíval ho ani na podnikanie. Vozík začal využívať na podnikanie až 08/2007. Chcem sa opítať cestnú daň resp. daň z motorových vozidiel mal platiť od dátumu kedy vozík kúpil, alebo od dátumu kedy vozík začal používať? Vozík je stále v majetku živnostíka. Viete mi prosím niekto poradiť?

Ďakujem

V roku 2007 mal podať daň. priznanie. Vozík sa mal byť predmetom dane od prvého použitia na podnikanie.
zando
21.08.08,11:21
Ďakujem
Jara
21.08.08,11:27
Pri jednej daň. kontrole mi daniari hovorili, že dňom zakúpenia vozíka za účelom podnikania /pretože už pri nákupe je kúpený na tento účel/ je potrebné robiť daň. priznanie. Za vozík sa predsa platí aj poistka a tu je tiež potrebné dávať do nákladov. Ak sa ale nevyužíva a podnikateľ vie, že ho v zdaň. období nebude používať ma urobiť odhlásenie na Polícii a zároveň nahlásiť na daň. úrad, že v tomto zdaň. období nebude platiť daň nakoľko nebude využívané za účelom dosiahnutia príjmov. Zároveň nebude platiť ani poistku.