Mahjong
21.08.08,16:21
Za minulý mesiac mi vyšla preddavková daň 4370,- Sk
zrážková daň 635,- Sk
daň. bonus 2 775,- SK.
Zrážkovú daň som zaplatila, čiže mi zostáva zaplatiť daň 1 595,- Sk.
Musím túto daň zaplatiť teraz, alebo stačí počkať až do štvrťročného zúčtovania?
lepka
21.08.08,14:30
Musíš zaplatiť,ináč ťa budú pokutovať,ak máš termín výplat do 31.8.2008,tak aj v tomto termíne ti stačí urobiť úhradu.Predpokladám,že sa jedná o daň zo závislej činnosti.
tuta
21.08.08,14:37
(6) Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) odvedie preddavky na daň znížené o úhrn daňového bonusu podľa odseku 5 najneskôr do piatich dní po dni výplaty, poukázania alebo pripísania zdaniteľnej mzdy zamestnancovi k dobru, ak správca dane na žiadosť zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, neurčí inak.
Mahjong
21.08.08,14:44
Ďakujem. Nebola som si istá, pretože predchádzajúca kolegyňa to nikdy tak nerobila každý mesiac, vždy až pri štvrťročnom zúčtovaní.
Zoltán Kovács
21.08.08,14:53
Ďakujem. Nebola som si istá, pretože predchádzajúca kolegyňa to nikdy tak nerobila každý mesiac, vždy až pri štvrťročnom zúčtovaní.
:eek::eek::eek:

A to štvrťročne nebolo náhodou hlásenie o zrazených preddavkoch na DÚ.
Mahjong
22.08.08,06:06
Áno, je to hlásenie o zrazenýc preddavkoc na DÚ. Môžeš mi vysvetliť, aký je v tom rozdiel. Ja robím mzdy len prvý mesiac a som z toho paf....
Mahjong
22.08.08,06:07
Áno, je to hlásenie o zrazených preddavkoch na DÚ. Môžeš mi vysvetliť, aký je v tom rozdiel? Ďakujem.
Zoltán Kovács
22.08.08,06:08
Ďakujem. Nebola som si istá, pretože predchádzajúca kolegyňa to nikdy tak nerobila každý mesiac, vždy až pri štvrťročnom zúčtovaní.


Áno, je to hlásenie o zrazenýc preddavkoc na DÚ. Môžeš mi vysvetliť, aký je v tom rozdiel. Ja robím mzdy len prvý mesiac a som z toho paf....

No daň sa musí platiť každý mesiac, ak vychádza povinnosť odviesť. A to hlásenie je vlastne "súhrn" zrazených a odvedených daní z príjmov zo závislej činnosti (mzdy), ktoré si zaplatila počas predchádzajúceho 1/4 roka.
Mahjong
22.08.08,06:08
Áno, bolo to hlásenie o zrazených preddavkoch na DÚ. Aký je v tom rozdiel?
Šadar
22.08.08,06:20
Áno, bolo to hlásenie o zrazených preddavkoch na DÚ. Aký je v tom rozdiel?

do konca nasledujuceho mesiaca po ukonceni stvrtroku musis odovzdat na DU PREHLAD o zrazenych a zaplatenych preddavkoch
HLASENIE o zrazenych a zaplatenych preddavkoch odovzdavas za predchadzajuci rok do konca marca a musi ti presne suhlasit s odovzdanymi prehladmi.