martina0203
21.08.08,17:16
Dobrý deň, mohli by ste mi prosím Vás poradiť, ako mám postupovať pri oprave kúpelne? Bohužial financie na kúpu kachličiek momentálne nemám nazvyš a preto by som chcela využiť nejaké fólie alebo tapety, ktoré sú určené do kúpelní a sú umývateľné, či odolné proti vode ( dočasné riešenie - 3 a viac rokov ). S tapetami ani fóliami som nikdy nepracovala a preto neviem, či je možné lepiť fólie aj na staré kachličky. Neviem, či povrch musí byť rovný. Ak mi s tým poradíte veľmi Vám ďakujem. Aký je postup?
duves
22.08.08,04:21
Nie som si istý, či tapeta (asi mas na mysli samolepiacu) je vhodnou volbou do kupelne. Okrem toho, že tapeta nesplna zakladne požiadavky v naročnom prostredí kúpelne (vznik plesní...atd), bude tapeta kopírovať povrch pôvodneho obkladu. A na omietke nebude samolepiaca držať vôbec.
ZDENIELA
22.08.08,04:30
Dobrý deň, mohli by ste mi prosím Vás poradiť, ako mám postupovať pri oprave kúpelne? Bohužial financie na kúpu kachličiek momentálne nemám nazvyš a preto by som chcela využiť nejaké fólie alebo tapety, ktoré sú určené do kúpelní a sú umývateľné, či odolné proti vode ( dočasné riešenie - 3 a viac rokov ). S tapetami ani fóliami som nikdy nepracovala a preto neviem, či je možné lepiť fólie aj na staré kachličky. Neviem, či povrch musí byť rovný. Ak mi s tým poradíte veľmi Vám ďakujem. Aký je postup?
Niekedy je možno lepšie vydržať v starom ako investovať do niečoho dočasného... Radšej tie peniažky na tapety odlož a vydrž kým bude dosť aj na riadne obkladačky.

Ja samozrejme tvoju situáciu nepoznám ale uvažovať o niečom dočasnom, lebo na riadne nie sú peniaze a ešte do toho dočasného investovať aj to málo čo mám :confused:
Jara
22.08.08,05:43
Martinka, tapety určené do kúpelne sú zhruba rovnako drahé ako kachličky. Tam potrebuješ kvalitné, umývateľné. Ja som ich dávala do kúpelne tak to poznám. Vyzerá to veľmi dobre, na pohľad je to na nerozoznanie od kachličiek a aj samotná aplikácia je jednoduchšia, je tam dokonca aj ten ozdobný pás ako pri španielských kachličkách, ale je to dočasné a kachličky sú trvácnejšie. Davali sme to na umakart a to len preto lebo sme boli schopní si to urobiť sami a dobre to drží, ale to je naozaj len na určitý čas. Finančne sme ušetrili iba ak na majstrovi ktorý by to prišiel robiť. Materiál nás vyšiel rovnako keď sme to spočítali. Čo by stáli obkladačky to sme dali za tapetu.l
dvapac
02.09.08,10:23
Dobrý deň, mohli by ste mi prosím Vás poradiť, ako mám postupovať pri oprave kúpelne? Bohužial financie na kúpu kachličiek momentálne nemám nazvyš a preto by som chcela využiť nejaké fólie alebo tapety, ktoré sú určené do kúpelní a sú umývateľné, či odolné proti vode ( dočasné riešenie - 3 a viac rokov ). S tapetami ani fóliami som nikdy nepracovala a preto neviem, či je možné lepiť fólie aj na staré kachličky. Neviem, či povrch musí byť rovný. Ak mi s tým poradíte veľmi Vám ďakujem. Aký je postup?
ahoj... no mam za sebou uz par rekonstrukcii bytu (ako pre seba aj pre rodicov a znamych)... Urcite si nedavaj ziadnu tapetu (aj ked je ako kolvek umyvatelna tak to je urcene do ineho prostredia ako kupelna).
Co ti mozem poradit je umyvatelna farba. Maju ich vo vsetkych odtienoch (namixuju priamo pred tebou ... a ralkovnik nema konca ;-) ). Zakladna farba sa vybera podla potreby (napr. do kuchyne kde ju chcel len utierat tak staci '5') ...takze do kupelne je urcena '20-tka' kde na nu davaju neviem kolko x rokov zaruku. Davaju sa 2-3 vrstvy a farba je potom ako linoleum... Vyzera to velmi dobre (hlavne ked si vyberes farbu aka sa ti paci). Je to rozhodne lacnejsie ako kachlicky a tapety a da sa vymalovat svojpomocne. Ja s tym mam najlepsie skusenosti (mam ju aj v kupelni aj v kuchyni). Odporucam Tikurilu (ak si z BA) inak treba hladat de su. V BA su v R1tke. Keby nieco tak sa ozvi.
220870
02.09.08,19:23
Pod umývateľnými farbami musí byť aj kvalitná omietka.
Zitulda
17.03.09,16:31
Našla som dobrú stránku, ale cz-pozrite si.
http://www.tapety-folie.cz/bordury/c-2698/
semegast
17.03.09,19:18
ahoj ja som založil temu s tym istým problemom
tapetovať bytové jadro v sekcii domacnost
ludia sa tam vyjadrovali ze je to lacne niektorym to uz drzi pekne roky a stale to dobre vyzera...a co sa tyka nazorov ze je to rovnako nakladne tak to je hlupost lebo 1 m2 samolepiacej tapety stoji okolo 130 sk a kachlicky za taku cenu ani nekupis a to ti treba este aj iny material k tomu...takze ja sa na to chystam v lete urcite...