Silvia123
21.08.08,19:09
Ahojte poradáci, neviete mi niekto poradiť, ale potrebujem to ešte dnes. Jedna moja známa si chce otvoriť predajňu dekoratívnych predmetov. Mám jej vypracovať podnikateľský zámer, v ktorom má uviesť na čo tú dotáciu použije. Vie mi niekto poradiť čo jej tam môžem dať??? Ide o to že každá vec musí byť do 29900,-Sk, proste aby nešlo o DHM. Chcela si tam napríklad uviesť nákup regálov -a to jej neuznali, pretože môže mať z jedného druhu len 1 ks, t.z. 1 regál. A jeden regál stojí cca. 3000,-Sk -takže to ju moc nevytrhne. Inak je to riadna kravina, pretože regále sú pre ňu základ no nie? -alebo ak vás napadá ako to inak pomenovať... nábytok je tiež množné číslo -ani to by jej neuznali. Neviem momentálne koľko poskytujú dotáciu ale okolo 70t. to možno bude. Potrebuje aby som jej to vypracovala do zajtra (dala si načas) a môj problém je len čo jej tam dať. Napadol ma PC, registračná pokladňa....ďalej ma nič nenapadá ...
alicacka
21.08.08,17:48
zásoby si nemôže nakúpiť ?
Zoltán Kovács
21.08.08,17:51
zásoby si nemôže nakúpiť ?

Tovar určite nemôže nakúpiť z dotácie.
Silvia123
21.08.08,18:03
zásoby nie, skôr niečo na vybavenie predajne. Keby nám jej manžel veľmi nepomohol , tak by som sa jej na to vyflákla, lebo takto narýchlo robiť niekomu podnikateľský zámer pri malom dieťati, to by som fakt nemusela... ale keď musíš, tak musíš... Budem fakt vďačná za každú radu, zatiaľ píšem ostatné veci, ale keď sa dostanem k tým bodom na čo dotáciu použiť tak neviem....lebo ona tiež nevie čo tam dať...
victoria
21.08.08,18:04
Ahojte poradáci, neviete mi niekto poradiť, ale potrebujem to ešte dnes. Jedna moja známa si chce otvoriť predajňu dekoratívnych predmetov. Mám jej vypracovať podnikateľský zámer, v ktorom má uviesť na čo tú dotáciu použije. Vie mi niekto poradiť čo jej tam môžem dať??? Ide o to že každá vec musí byť do 29900,-Sk, proste aby nešlo o DHM. Chcela si tam napríklad uviesť nákup regálov -a to jej neuznali, pretože môže mať z jedného druhu len 1 ks, t.z. 1 regál. A jeden regál stojí cca. 3000,-Sk -takže to ju moc nevytrhne. Inak je to riadna kravina, pretože regále sú pre ňu základ no nie? -alebo ak vás napadá ako to inak pomenovať... nábytok je tiež množné číslo -ani to by jej neuznali. Neviem momentálne koľko poskytujú dotáciu ale okolo 70t. to možno bude. Potrebuje aby som jej to vypracovala do zajtra (dala si načas) a môj problém je len čo jej tam dať. Napadol ma PC, registračná pokladňa....ďalej ma nič nenapadá ...

Etiketovacie klieste, vybavenie predajne nech pomenuje kazde inym nazvom - regal na tovar, predajny pult, vesiak na tovar, polica, pocitac, registracna pokladna .....
victoria
21.08.08,18:07
Neviem co vsetko sa mysli pod nazvom dekorativne predmety. Pokial ich bude sama vyrabat tak si moze napisat aj napriklad aranzersku pistol, mozno nejaky software .....
Silvia123
21.08.08,18:25
ďakujem za nápady viktoria, aj všetkým ostatným ktorí nad tým rozmýšľajú. Nie, nebude nič vyrábať -všetko to bude dovoz hotových drobných predmetov, ktoré zabezpečí jej dcéra z Nemecka.
veronikasad
21.08.08,21:20
... neviem či je od 1.5.08 nejaká zmena, ale z dotácie sa dali platiť aj odvody na zdravotné poistenie, dobrovolné nem. poistenie, nájomné ... Na preverenie na Úrade práce nemáš čas, škoda. Lebo peniaze môžeš minúť len na to a v takej výške ako uvedieš v podnikateľskom zámere
ola
21.08.08,23:50
... neviem či je od 1.5.08 nejaká zmena, ale z dotácie sa dali platiť aj odvody na zdravotné poistenie, dobrovolné nem. poistenie, nájomné ... Na preverenie na Úrade práce nemáš čas, škoda. Lebo peniaze môžeš minúť len na to a v takej výške ako uvedieš v podnikateľskom zámere

to platí aj naďalej - § 49 Príspevok sa poskytuje na úhradu nákladov súvisiacich so samostatnou zárobkovou činnosťou uvedených v podnikateľskom zámere a musí byť použitý v období od podpísania dohody do ukončenia záväzku na vykonávanie samostatnej zárobkovej činnosti.
Môžu sa tam, okrem už spomínaných nákladov vyššie, zahrnúť aj odvody, prípadne náklady za prenájom priestorov, nákup potrebného zariadenia, prístrojového vybavenia, atď...


Chcela si tam napríklad uviesť nákup regálov -a to jej neuznali, pretože môže mať z jedného druhu len 1 ks, t.z. 1 regál toto nemá žiadnu oporu /a ani logiku/ v zákone o službách zamestnanosti o poskytnutí príspevku...ako môže v predajni stačiť len 1 ks regálu? To si nejaká horlivá teta z ÚP vymyslela svoje pravidlá. Ide tu len o slovíčkovanie. Treba tam uviesť - policová zostava alebo regálový sektor - 1ks ... a je to ;)
Použitie príspevku musí byť preukázateľné a účtovne evidované počas obdobia desiatich rokov od ukončenia záväzku vykonávať samostatnú zárobkovú činnosť.
Silvia123
22.08.08,13:43
No mne sa to tiež zdalo divné, že jej tie regále neuznali -v predajni -veď kde má mať ten tovar vyložený???-na zemi, ale ako napísala Ola ide skôr o slovíčkovanie, možno ten regálový sektor by jej uznali. Skúsila som jej to tam dať rozpísané napr. regál do 600 mm, regál do 1200 mm, tak hádam bude teta úradníčka spokojná :). Som rada, že som jej to aj vďaka porade stihla vypracovať, ona aj jej manžel sú dobrí ľudia, vždy ochotní pomôcť, tak som ich nemohla nechať v štichu. PS: aj niektorých poradákov by sa tu zišlo oceniť za ich ochotu nezištne radiť a prispievať svojimi vedomostami.