sliz5
21.08.08,18:28
chcel by som zobrat hostinec u nas v dedine.dedina okolo 650 obyvatelo.je jediny v dedine.denna trzba v zime okolo 5000 denne a v lete 7000 az 9000 denne plus 2 automaty neviem kolko z nich ma.majitel odstupi za milion korun v cene je tovar ktory tam necha a nejake efekty,repraky,zosilnovace,chladnicky proste cela vybava na fungovanie plus bar.prevadzkoval disco ale mu to zakazalo zastupitelstvo takze disco nebude.platil by som dedine najom okolo 3000 alebo 4000 na mesiac.zmluvu by som mal na 5 rokov.

neviem sa rozhodnut ale asi to risknem
Monika Kováčová
21.08.08,17:18
za milión určite nie. za zostatkovú cenu zásob a drobného majetku áno.
Uvedom si, že priestor nebude tvojim vlastníctvom. Budeš v prenájme. Možno 20 rokov, možno 2 mesiace....
Dáša_
21.08.08,17:35
Malá kalkulácia:
5OOO denne je určite platcom DPH

mesačný tržba 150000 - rabat cca 35 % = 52 tisic (odhad)

2 zamestnanci za mzdu cca 9 tisic v nákladoch asi 24 tisíc
Nájom 4 tisíc

Tvoje odvody

Takže možno ti ostane 10t mesačne.
Monika Kováčová
21.08.08,17:38
Takže možno ti ostane 10t mesačne.

nezostane: potrebuje na nákup zásob
Dáša_
21.08.08,17:41
nezostane: potrebuje na nákup zásob

presne tak. ale možno bude pracovat sam, nebu zamestnavat pracovnikov.

Ked to takto pocitam tak mi to ktoviejak nevychadza.

Ale zaujímave je, že tie krčmy veselo prekvitajú. :D:D
wagner
21.08.08,17:50
Neviem síce akým právom zastupiteľstvo zakázalo disco:(, žiaľ nemá na to právo. Je to bránenie v podnikaní. Tiež si myslím, že sa to veľmi nevyplatí. Zariadenie by bolo Tvoje? Koľko rokov majú tie chladničky? Energie pôjdu hore, a čo ostatné zariadenie - tiež už má svoj vek. Už keď tak, tak potom bez zariadenia, radšej si kúpiť nové, kvalitnejšie, s nižšou spotrebou. Zásoby tak isto - ja by som brala iba to, čo potrebujem, ostatné by som si zabezpečila sama. Pokiaľ tam budeš robiť sám:mad:, od nevidím, do nevidím, možno tých 15 tisíc mesačne uvidíš. Ale za akú cenu?
kajasla
21.08.08,18:46
Jasne , ze krcmi prekvitaju. Ja ked sa pozrem, okolo seba tak vydim iba krcmi a stavkove. Krcmi si davaju rabat min. 100 percent. Povedzme si ale na rovinu, take odstupne je sialenstvo. To by som nedala vo velkom meste a nie v dedine ktora ma 650 obyvatelov. Ten kto to odstupne ziada je total nejaky vedla nie? No a co sa tyka tych automatov, tak v nasom meste v takej krcme maju z 2 kusov 30 tis. mesacne.
misomiso
21.08.08,20:02
Malá kalkulácia:
5OOO denne je určite platcom DPH

mesačný tržba 150000 - rabat cca 35 % = 52 tisic (odhad)

2 zamestnanci za mzdu cca 9 tisic v nákladoch asi 24 tisíc
Nájom 4 tisíc

Tvoje odvody

Takže možno ti ostane 10t mesačne.

Preco taky pesimizmus? U nas ma krcmu v prenajme chlapik s manzelkou, vari im tam ich mama. Dedina 500 ludi, z toho 50% babky, ktore tam nikdy neboli a 40% solventni Bratislavcania, ktori sa pristahovali a jazdia autom rovno az za otvaraciu branu, takze ani nevedia, ze je tam nejaka krcma. Krcmara zivi asi 20 az 30 stamgastov a par turistov v lete.

Zivia ich ale dobre, cez ich pecen pretieklo tolko cash flow, ze z toho za par rokov bolo na byt v BA, a nove auta pre oboch manzelov (ziadne Skodovky, Kie, ci Thalie). Plus nejake tie zlate retaze. Nie ze by som im zavidel, ja v tom cigaretovom smrade nevydrzim ani 5 minut, nie tam este robit.

Ja len, ze ten milion by sa mal vratit rychlo. Zalezi, v akej kodicii budu mat stamgasti pecen.
Dáša_
21.08.08,20:07
Preco taky pesimizmus? U nas ma krcmu v prenajme chlapik s manzelkou, vari im tam ich mama. Dedina 500 ludi, z toho 50% babky, ktore tam nikdy neboli a 40% solventni Bratislavcania, ktori sa pristahovali a jazdia autom rovno az za otvaraciu branu, takze ani nevedia, ze je tam nejaka krcma. Krcmara zivi asi 20 az 30 stamgastov a par turistov v lete.

Zivia ich ale dobre, cez ich pecen pretieklo tolko cash flow, ze z toho za par rokov bolo na byt v BA, a nove auta pre oboch manzelov (ziadne Skodovky, Kie, ci Thalie). Plus nejake tie zlate retaze. Nie ze by som im zavidel, ja v tom cigaretovom smrade nevydrzim ani 5 minut, nie tam este robit.

Ja len, ze ten milion by sa mal vratit rychlo. Zalezi, v akej kodicii budu mat stamgasti pecen.

Vieš, podla mojho nazoru robia tak, že neblokujú všetko. Konkretne to maju celkom dobre spočítané, aby nablokovali len tolko, aby neboli platcovia DPH.
misomiso
21.08.08,20:11
Vieš, podla mojho nazoru robia tak, že neblokujú všetko. Konkretne to maju celkom dobre spočítané, aby nablokovali len tolko, aby neboli platcovia DPH.

Takze teraz bude Sliz5 presne vediet, ako to ma robit.:)
Lienkovo
22.08.08,07:10
Ja si myslim, zeby sa to uzivilo. Aj ked milion je dost vela, vyrataj si kolko by si investoval, keby si musel zariadit tu krcmu nanovo...
Okrem toho aj keby si tam nemal disko to nevadi, u nas v dedine kde momentalne byvam robi krcmar v piatok cigansku a v sobotu rybu alebo klobasu, by ste mali vidiet ako sa za tym vsetci idu potrhat. Tiez je to dedina do 500 obyvatelov, zopar majetnejsich rodin co sa pristahovali. Chodia tam aj z okolia, lebo si nato zvykli. Tak to tam maju plne, ze nie je miesto na sedenie, dokonca vonku davaju aj plastove stoly atd. Staci porozmyslat co vsetko by si mohol ponukat... :) aby sa im to alko a nealko rychlejsie a castejsie smykalo dole hrdlom.
Alex_M
22.08.08,07:45
Ak ma ten priestor v prenajme od mesta, tak mesto si moze do najomnej zmluvy urcit podmienky najmu (a tym aj zakazat disko). a co sa tyka ziskov, podla mna su male koli zlemu vedeniu. Osobne by som skusil podnik na 1-2 mesiace previzat do skusobnej prevadzky a potom bud povrdit najomnu zmluvu alebo od nej odstupit bez akykolvek sankcii. Prinajhorsom budes par tisic minusovy ale nemyslim si.
Tinika
22.08.08,08:01
K tým automatom. Tých 30 000 je tržba automatu, ale ten automat asi patrí nejakej spoločnosti, čo to prevádzkuje, takže ty dostaneš nejakú províziu z tých 30 000,-.
Dáša_
22.08.08,08:35
u nas v dedine kde momentalne byvam robi krcmar v piatok cigansku a v sobotu rybu alebo klobasu, by ste mali vidiet ako sa za tym vsetci idu potrhat.

Asi by som nemala byt velmi pesimisticka a skor tym, ktori to chcu skusit vlievat optimizmus.

Ale pri takýchto akciach ma vzdy zaujíma, ako to ma s roznymi povoleniami na cigansku vo velkom, grilovacku. Kto sa vyzna v predpisom myslim potvrdi, ze to veru nie je jednoduche.
Lienkovo
22.08.08,08:46
Tak to uz neviem, ale robi sa to skoro vsade. Tak to nemoze byt az taky problem. Ved sa tu pisalo o jedlach na priamu konzumaciu, ze je to v ramci volnej zivnosti. Moc sa v tom nevyznam, tak sa ospravedlnujem, ak sa mylim. ;)
biaaa
22.08.08,11:11
1 melon je podla mna strasne vysoke odstupne - to tak mozno za nejaky pomerny pub niekde v centre stredne velkeho mesta - ale urcite nie za krcmu na dedine kde je 650 obyvatelov z toho 200 deti z toho 200 zien a pripadne dalsich 100 ludi co nepiju.
krupo
22.08.08,13:05
Co je vam vsetkym,ze ste taki pesimisti ?to odstupne je mozno prehnane,ale trzby v krcme hovoria za vsetko.Neviem,co je to za priklad na zaciatku diskusie,ked sa vobec neopiera o skutocnost a jednoduchu matematiku..a na vikendovych grilovackach a podobnych akciach sa da tiez pekne zaryzovat..
Mali byste ist na vzduch..
Filip Glasa
22.08.08,18:36
odstupné má význam iba vtedy, ak ten lacný prenájom bude pokračovať povedzme ďalších 10 rokov. Pokiaľ by tú krčmu prevádzkovala s.r.o., tak tú firmu kúpiš a s ňou aj výhodnú nájomnú zmluvu. Pokiaľ je krčmár živnostník, tak ju budete podpisovať nanovo a kto vie či ti dajú také dobré podmienky (asi to musí odhlasovať miestne zastupiteľstvo).
Pri 100% marži ti tam vychádza 65 000/mesačne na pokrytie nákladov, platov, odvodov, prípadného úveru na odstupné.
Monika Kováčová
22.08.08,18:46
Co je vam vsetkym,ze ste taki pesimisti ?to odstupne je mozno prehnane,ale trzby v krcme hovoria za vsetko.Neviem,co je to za priklad na zaciatku diskusie,ked sa vobec neopiera o skutocnost a jednoduchu matematiku..a na vikendovych grilovackach a podobnych akciach sa da tiez pekne zaryzovat..
Mali byste ist na vzduch..
:( ďalšia krčmová téma???:cool:
sliz5
23.08.08,05:04
no zmluvu by som dostal na 5 rokov.je to visoke odstupne ale zato je tam nizky najom 4000 dajme tomu teraz plati majitel 2800 za mesiac.ved to je nic.v meste by som platil omnoho viac.a z automato ma tak 15 do 30.robil by som tam sam plus jeden zamestnanec na striedacku.
Alex_M
23.08.08,07:43
ked nepocitam ten milion tak to je celkom lakava vec
sliz5
28.08.08,11:51
nezostane: potrebuje na nákup zásob

zasoby by boli v cene asi na dva tyzdne.len tocit tie peniaze dokola
sliz5
28.08.08,11:57
Vieš, podla mojho nazoru robia tak, že neblokujú všetko. Konkretne to maju celkom dobre spočítané, aby nablokovali len tolko, aby neboli platcovia DPH.

jasne ze by som neblokoval vsetko.len neviem co s tym ked mi pride nahodou colna kontrola. co by som kupil a nenablokoval musel by som mat na sklade.a to by bol problem.neviete nejaku fintu?
sliz5
28.08.08,12:07
viem ze to je dost.ale ked napriklad zoberiem nejaky pub v meste nemam istotu ze mi tam niekto pride.ty ludia nemaju kam ist.to je dost velka vyhoda.a je tam male najomne.pritom do toho nemusim viac nic investovat(myslim prerabky).tento vikend sme mali hody za tri dni piatok,sobota,nedela mal trzbu 170 tisic.mal disco kazdy den plus kebab.napriklad vo vedlajsej dedine maju 3 krcmi a uzivia sa a je to dedina s 950 obyvatelsmi.
Monika Kováčová
28.08.08,15:49
sliz, sadni si a počítaj... dva - až sto krát počítaj...
už si vypočítal za aký čas z predpokladaného zisku (zisku, nie tržby...!) sa ti vráti milión korún? Lebo až potom začneš zarábať: t.j. dostaneš sa z červených čísel... rozumieš?
Kazu
28.08.08,16:43
chcel by som zobrat hostinec u nas v dedine.dedina okolo 650 obyvatelo.je jediny v dedine.denna trzba v zime okolo 5000 denne a v lete 7000 az 9000 denne plus 2 automaty neviem kolko z nich ma.majitel odstupi za milion korun v cene je tovar ktory tam necha a nejake efekty,repraky,zosilnovace,chladnicky proste cela vybava na fungovanie plus bar.prevadzkoval disco ale mu to zakazalo zastupitelstvo takze disco nebude.platil by som dedine najom okolo 3000 alebo 4000 na mesiac.zmluvu by som mal na 5 rokov.

neviem sa rozhodnut ale asi to risknem

Kľudne to môžeš risknúť a určite neprerobíš. 650 ľudí si jedného krčmára uživí. U nás je 1500 ľudí, 5 krčiem a ešte ani jeden krčmár nezomrel od hladu.
VladoaKatka
28.08.08,16:59
chcel by som zobrat hostinec u nas v dedine.dedina okolo 650 obyvatelo.je jediny v dedine.denna trzba v zime okolo 5000 denne a v lete 7000 az 9000 denne plus 2 automaty neviem kolko z nich ma.majitel odstupi za milion korun v cene je tovar ktory tam necha a nejake efekty,repraky,zosilnovace,chladnicky proste cela vybava na fungovanie plus bar.prevadzkoval disco ale mu to zakazalo zastupitelstvo takze disco nebude.platil by som dedine najom okolo 3000 alebo 4000 na mesiac.zmluvu by som mal na 5 rokov.

neviem sa rozhodnut ale asi to risknem

Ak ten hostinec necháš - typickú dedinskú krčmu - kde si sadne aj murár, aj klampiar aj hospodár(hnojár) vedľa seba a dostanú dobre vychladené čapované pivo, utopencov, a dobrý guláš, ešte aj zo susednej dediny budú k tebe chodiť ľudia.
Nezabudni nesmieš z toho spraviť "nobel lokál", musíš ponuknúť to čo národ žiada... našinec pil, pije a bude piť !
Zoltán Kovács
28.08.08,17:31
... našinec pil, pije a bude piť !

Bohu žiaľ....
Monika Kováčová
28.08.08,17:43
Kľudne to môžeš risknúť a určite neprerobíš. 650 ľudí si jedného krčmára uživí. U nás je 1500 ľudí, 5 krčiem a ešte ani jeden krčmár nezomrel od hladu.
nehovorím, že zomre od hladu... ale ak mám milión korún, nedám ich na odstupné za krčmu na dedine, kde je 650 ľudí!!!
Melnick
28.08.08,17:46
ked nepocitam ten milion tak to je celkom lakava vec
Až do doby,pokiaľ si niekto v svojej garáži neurobí krčmičku, ktorá bude jeho, bez nájmu ,bez milióna a je to jasné.....:cool:
Melnick
28.08.08,18:17
nehovorím, že zomre od hladu... ale ak mám milión korún, nedám ich na odstupné za krčmu na dedine, kde je 650 ľudí!!!
To mi dobrá investícia , alebo úrok z milióna prinesú oveľa viac a to budem mať nohy vyložené na stole v krčme u suseda a žiadnu starosť s nákupom tovaru, hygienikmi, veterinármi, daňovákmi a čojaviem ešte akými ikmi a ákmi.:D:D:D
sliz5
04.09.08,13:42
To mi dobrá investícia , alebo úrok z milióna prinesú oveľa viac a to budem mať nohy vyložené na stole v krčme u suseda a žiadnu starosť s nákupom tovaru, hygienikmi, veterinármi, daňovákmi a čojaviem ešte akými ikmi a ákmi.:D:D:D

ja si myslim ze nemas pravdu z miliona na urokoch nevizijem.to male percento co mi daju ma asi z biedy nevytrhne
vedec
04.09.08,13:57
prispevok č.3 Dáša_

Malá kalkulácia:
5OOO denne je určite platcom DPH

mesačný tržba 150000 - rabat cca 35 % = 52 tisic (odhad)

2 zamestnanci za mzdu cca 9 tisic v nákladoch asi 24 tisíc
Nájom 4 tisíc

Tvoje odvody

Takže možno ti ostane 10t mesačne.

prispevok č.4 ermon

nezostane: potrebuje na nákup zásob

caute...tym dvom prispevkom som nejako nepochopil...sice tomu prvemu ano ale tomu druhemu nie najme potrebujem na nakup tovaru...bohvieako nemam take bohate skusenosti ako ermon ale neda mi to odpovedat ze preco potrebuje na nakup tovaru..ked nakupym tovar vo vyske 2000 sk a predam za 2200 tak mam 2000 na dalsi nakup tovaru a zvysok t.j. je moj zisk...ak sa mylim tak ma opravte...
sliz5
04.09.08,14:01
sliz, sadni si a počítaj... dva - až sto krát počítaj...
už si vypočítal za aký čas z predpokladaného zisku (zisku, nie tržby...!) sa ti vráti milión korún? Lebo až potom začneš zarábať: t.j. dostaneš sa z červených čísel... rozumieš?
ja si myslim ze do dvoch rokov by som to mohol zvladnut.a keby sa mi podarilo vybavit disco tak aj skorej o trocha.a poznam rozdiel medzi trzbou a ziskom
sliz5
04.09.08,14:05
Bohu žiaľ....
ako pre koho
sliz5
04.09.08,14:22
caute...tym dvom prispevkom som nejako nepochopil...sice tomu prvemu ano ale tomu druhemu nie najme potrebujem na nakup tovaru...bohvieako nemam take bohate skusenosti ako ermon ale neda mi to odpovedat ze preco potrebuje na nakup tovaru..ked nakupym tovar vo vyske 2000 sk a predam za 2200 tak mam 2000 na dalsi nakup tovaru a zvysok t.j. je moj zisk...ak sa mylim tak ma opravte...
to mas pravdu len ermon si asi nevsimol ze by som to kupil aj zo zasobami potom tie prachy len tocis dokola tie iste za tovar myslim
Lienkovo
05.09.08,15:11
nehovorím, že zomre od hladu... ale ak mám milión korún, nedám ich na odstupné za krčmu na dedine, kde je 650 ľudí!!!

ak to chce robit tak preco nie? alebo ma robit nieco ine co ho nelaka len preto, ze ma milion? ver tomu, ze to by nerobil na 100 percent.
napad je to urcite dobry..skor by som sa snazila zjednat to odstupne aby bolo nizsie...vyrataj kolko tovaru tam ma v akej hodnote, plus zariadenie, a mozno Ti vyjde, ze ta suma nie je az taka prehnana.
Ingrid Ondruskova
31.10.08,20:06
Malá otázočka na zadávateľa témy: prečo pôvodný majiteľ odstupuje tie priestory? Ak je to dobrý biznis-prečo to odstupuje? Je to čudné, keď si takéto niečo nedrží pre seba..
tetrisss
31.10.08,20:12
To je veru na zamyslenie, dobry biznis si dnes nikto neda len tak.
Dáša_
31.10.08,20:26
Škoda, že sa už asi nedozvieme, ako to dopadlo. Tuším tu už zadavateľ veľmi nechodí.
Žeby to znamenalo, že sa nestal podnikateľom a preto nepotrebuje riešiť svoje problemy?
sliz5
01.11.08,11:38
presne neviem.ze vraj chcepodnikat v inej oblasti.a ze mu to uz lezie dobre na nervya keby tam nerobil tak by to neustrazil(predavanie vlastneho chlastu zamestnancami.......).a vtom ma aj pravdu.a je aj trocha pohadany zo starostom.v 2 mesiac noveho roku to zoberiem.asi.len musim este zjednat nizsiu cenu.a co hovorite na financnu krizu?dufum ze neprestanu vsetci pit.tak zatim
tetrisss
01.11.08,12:25
No dnes zaznel nazor, ale bohuzial neviem koho, ze vraj maloobchodny obrat ma v zavislosti od krizy poklesnut o 8%, ale treba verit v Slovakov, ti neprestanu pit nikdy.:D
sliz5
01.11.08,12:57
No dnes zaznel nazor, ale bohuzial neviem koho, ze vraj maloobchodny obrat ma v zavislosti od krizy poklesnut o 8%, ale treba verit v Slovakov, ti neprestanu pit nikdy.:D

v to dufam.a kolko bude trvat taka kriza?pit sa bude vzdy aj ked nebude na ucty.sice je to blbe ale je to fakt.
tetrisss
01.11.08,13:40
v to dufam.a kolko bude trvat taka kriza?pit sa bude vzdy aj ked nebude na ucty.sice je to blbe ale je to fakt.
Hm, na dlzku trvania krizy ti nikto neda udaj, ale hned tak po nej nebude.
Martin196
02.11.08,22:27
No ja by som ti poradil bez do toho len nedavaj ten milion podla mna sa daju veci zohnat lacnejsie drzim palce... hodne nervou ale ked dokazes dobre sa obracat tak to moze byt preteba zlati dol nez niekde makat vo fabrike a nejaky soplak potebe kricat a zakazovat prestavku a taletu... drzim palce.
Black
03.11.08,06:15
v to dufam.a kolko bude trvat taka kriza?pit sa bude vzdy aj ked nebude na ucty.sice je to blbe ale je to fakt.

Minule som pocul o nejakej statistike, ze (u nas na Slovensku) tam kde je vacssia nezamestanost je aj vacsi pocet pohostinstiev a aj lepsie trzby. Neviem co je na tom pravdy:D
sliz5
06.11.08,18:37
No ja by som ti poradil bez do toho len nedavaj ten milion podla mna sa daju veci zohnat lacnejsie drzim palce... hodne nervou ale ked dokazes dobre sa obracat tak to moze byt preteba zlati dol nez niekde makat vo fabrike a nejaky soplak potebe kricat a zakazovat prestavku a taletu... drzim palce.


dalo by sa to mozno zohnat lacnejsie.ale ak sa skonci najom terajsieho najomnika potom musia obecne zastupitelstvo schvalit noveho najomnika.a to nemam istotu ci to budem ja.totiz viac ludi by ho chcelo "zadarmo".to by som asi musel pocitat este s nejakymi uplatkami,pocitam.ak ho zoberiem skor teda pred vyprsanim najomnej zmluve tak sa do da obist.
Dáša_
09.11.08,06:22
dalo by sa to mozno zohnat lacnejsie.ale ak sa skonci najom terajsieho najomnika potom musia obecne zastupitelstvo schvalit noveho najomnika.a to nemam istotu ci to budem ja.totiz viac ludi by ho chcelo "zadarmo".to by som asi musel pocitat este s nejakymi uplatkami,pocitam.ak ho zoberiem skor teda pred vyprsanim najomnej zmluve tak sa do da obist.
No to si teda dobre prever, či obecné zastupiteľstvo aj tak nemusí schváliť iného nájomníka, teda teba. Aby si potom nebol nemilo prekvapeny
Filip Glasa
09.11.08,07:11
pokiaľ ten krčmár má nájomnú zmluvu na s.r.o., tak kúpou s.r.o. sa ty staneš nájomníkom. Ale ak je živnostník, tak s tebou musia urobiť novú zmluvu a tú musí schváliť obecné zastupiteľstvo.
Čo sa týka okrádania zamestnancami, tak sa to dá vždy riešiť. Existujú celosvetové siete rôznych gastro podnikov a ak by toto nemali poriešené, tak by dávno skrachovali.
Základný problém je ten, že krčmár sám predáva bez dokladov/na čierno - a toto učí aj zamestnancov. Potom nie je veľa možností ako zamestnancov ustrážiť. Ale ak ti všetko prechádza cez kasu, tak sa už čo to dá vymyslieť.
tetrisss
09.11.08,12:41
No s tym najmom je to este otazne, my napriklad mame prenajate priestory od mesta a nie je automaticke, ze ked ja predam prevadzku, patri k tomu aj prenajom, to s tym nijako nesuvisi. Pozri sa do VZDN obce, kto ma pravomoc rozhodnut o najomcovi, moze to byt aj starosta, ale aj zastupitelstvo. Potom to mas aj tak jedno, lebo najomnu zmluvu musis mat ty, podla spravnosti najomca by nemal prenajat dalej.
sliz5
09.11.08,23:32
obecne zastupitelstvo by mi muselo nanovo schvalit najomnu zmluvu to ja viem asi som sa zle vyjadril.by sme to dohodli tak ze ak odstupi terajsi najomca od zmluvy tak by zmluvu schvalovali iba mne.ak neschvalia tak ja do toho nejdem.starosta nebol proti ked som s nim hovoril tak v tom nevidim problem.takto vlastne predbehnem ostatnych zaujemcov.ak by sa mu skoncila zmluva asi by sa vyhlasil konkurz a tam by bolo viac zaujemcov.

a blokovat by som urcite vsetko neblokoval.aby som nepresiahol hranicu platcu DPH.a pocitam s tym ze az take velke peniaze s toho nie su aby som si mohol dovolit 2 zamestnancov a vlastne sa doma valat.
sliz5
27.11.08,23:44
nikto uz nic k tomu?