pivko
21.08.08,19:38
Tak taku dovolenku by asi nechcel nikto:mee:
veronikasad
21.08.08,20:15
Tak taku dovolenku by asi nechcel nikto:mee:
Pivko, vieš seba predstaviť aj v pozicii zamestnanca s minimálnou mzdou a manželka trebárs na rodičovskej dovolenke ?
Jozef Mihál
21.08.08,21:11
Tak taku dovolenku by asi nechcel nikto:mee:
Obávam sa, že takúto dovolenku už má dlhé roky mnoho zamestnancov na Slovensku.
ZDENIELA
22.08.08,04:25
Obávam sa, že takúto dovolenku už má dlhé roky mnoho zamestnancov na Slovensku.

Presne a možno ani neležia pred LCD monitorom ... lebo žiaden nemajú
Martasch
22.08.08,05:33
Každá minca má vždy dve strany. Veľa podnikateľov z môjho okolia pri zvyšovaní min mzdy hovorí, že to pre nich bude likvidačné, ale neviem o tom, že by niekto vďaka min mzde skončil s podnikaním, dokonca nechodia ani na lacnejšie dovolenky. Samozrejme, nie všetci.
A pamätáte si ako sa mali likvidovať lekárne a nevydávať časopisy /myslím, že to bolo pri zvyšovaní sadzby DPH/ a rastú ako huby po daždi. Táto vsuvka je síce mimo témy, ale chcem len poukázať na naše večné strašenie, už by bolo načase, aby sme k problémom vecne pristupovali.
cloe
22.08.08,06:52
Podľa mňa minimálnu mzdu treba zvýšiť. Veď sa zamyslime nad tým, že z takej sumy aká momentálne je, nemôže skutočne nikto slušne vyžiť.
To, že väčšina súkromných podnikateľov dáva "na papier" minimálnu mzdu a vypláca zamestnancom doplatky "bokom", nič nerieši ani pre zamestnancov ani pre štát. Myslím si, že by sa malo hlavne urobiť niečo s odvodovým zaťažením. V tom prípade, by aj zamestnanec dostal čo mu patrí a taktiež štát by v podstate dostal to isté, lebo by dostal aj to, čo mu teraz uniká z "čiernych doplatkov" k oficiálnym mzdám.
dalid
22.08.08,07:18
mne minimalnu mzdu zvysovat nemusia. Radsej nech sa znizia odvody do štátnej kasy a to čo tento štát dostane menej, nech dajú zamestnancom..:o Ved aj tak oni musie vyprodukovat svojou pracou dostatocny zisk na platenie odvodov.. a toto by asi uvítali aj zamestnávatelia... Včera som niekde čital (myslím, že to bol web. p. Sulíka), že mám 8. (!!!) najvyššie odvodové zaťaženie na svete. :eek::eek::eek:
arizona
22.08.08,20:34
V niektorých regiónoch to výrazne pomôže! Lebo zamestnanci viac na páskach nemajú...niektorí síce dostanú niečo bokom, ale to situáciu nerieši a vieme , že veľa "vecí" sa vypočítava práve od toho , čo majú na tej páske.:mee:
Poznám veľa zamestnávateľov, ktorí to riešia takto(min.mzda na papieri)-kvôli odvodom, ale to, že ukracujú zamestnancov,lebo vždy sa vychádza iba z toho čo majú na páske,to si nahlas neprizná nikto...
cloe
22.08.08,20:40
V niektorých regiónoch to výrazne pomôže! Lebo zamestnanci viac na páskach nemajú...niektorí síce dostanú niečo bokom, ale to situáciu nerieši a vieme , že veľa "vecí" sa vypočítava práve od toho , čo majú na tej páske.:mee:
Poznám veľa zamestnávateľov, ktorí to riešia takto(min.mzda na papieri)-kvôli odvodom, ale to, že ukracujú zamestnancov,lebo vždy sa vychádza iba z toho čo majú na páske,to si nahlas neprizná nikto...

No veď práve. Všetci o tom vedia a nikto s tým nič nerobí. Zamestnanci držia hubu a krok lebo vlastne nemajú na výber. Pritom im to ide na dôchodok, na nemocné a keď prídu o prácu, tak im z toho prípadne počítajú aj podporu v nezamestnanosti. O tom, že s takým príjmom na papieri nedostanú ani pôžičku, ani nehovorím. Je to nespravodlivé a neskutočne ma to vytáča!
Composite
31.08.08,14:28
zamestnávatelia budú, ale zamestnanci s min. mzdou, tak už dovolenkujú, a nekukajú na LCD, na to nemajú a bol by vysoký účet za el. Oni kukajú iba na fotku
tetrisss
31.08.08,14:33
Myslim, ze tato vyska minimalnej mzdy je o nicom, z toho by aj tak malokto vyzil, skor je to o tom, ze peniaze sa vyplacaju nacierno, aby sa nemuseli platit odvody a dane, suhlasim, ze zamestnanec nema na vyber, zhrozi sa len, ked ochorie alebo odide na dochodok. V tomto by som celkom bola za to zvysenie minimalnej mzdy, ale toto aj tak nepomoze nejako podstatne.