welwetinka
21.08.08,19:47
Dobrý večer, potrebujem poradiť oľadom DPH pri vystavení odberateľskej faktúry. POPIS:Živnostník A, platca DPH sprostredkoval pokládku podlahovín českej firme B -platca DPH.Tieto služby si objednala česká firma B písomnou formou. Pokládka sa vykonávala na Slovensku. Majitel nehnutelností je nejaká slovenská firma
OTAZKA: Živnostník A platca DPH vystaví odberateľsku faktúru českej firme B s DPH, alebo bez DPH?
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
welwetinka
22.08.08,05:46
Je to správe?: v súlade s §15 ods. 2 o DPH miesto dodania služby vzťahujúcej sa na nehnuteľnosť vrátane služieb realitných kancelárii..... je miesto, kde sa nehnuteľnosť nachádza. Kedže sa nehnuteľnosť nachádza na Slovensku a tovar neopustil krajiju, faktúru pre českú firmu bude vystavená s DPH. Ak sa mýlim opravne ma. Dakujem
welwetinka
25.08.08,10:43
haloo, to mi nikto neporadí?
Maxima25
02.10.08,09:38
riesim podobny problem - projektove prace na nehnutelnosti v SR fakturovane do Svajciarska - myslim, ze je tam fakturovana slovneska DPH - v odvolani sa na miesto dodania sluzby a prace na nehnutelnosti.
prosim, vyjadrite sa aj ostatni, ktori mate viac skusenosti.
dakujem.
Vladimír Ozimý
02.10.08,09:51
riesim podobny problem - projektove prace na nehnutelnosti v SR fakturovane do Svajciarska - myslim, ze je tam fakturovana slovneska DPH - v odvolani sa na miesto dodania sluzby a prace na nehnutelnosti.
prosim, vyjadrite sa aj ostatni, ktori mate viac skusenosti.
dakujem.

s DPH - miesto dodania podľa § 15 ods. 2 neberem ohľad kto si to objednáva ale kde je nehnuteľnosť
Vladimír Ozimý
02.10.08,09:52
Dobrý večer, potrebujem poradiť oľadom DPH pri vystavení odberateľskej faktúry. POPIS:Živnostník A, platca DPH sprostredkoval pokládku podlahovín českej firme B -platca DPH.Tieto služby si objednala česká firma B písomnou formou. Pokládka sa vykonávala na Slovensku. Majitel nehnutelností je nejaká slovenská firma
OTAZKA: Živnostník A platca DPH vystaví odberateľsku faktúru českej firme B s DPH, alebo bez DPH?
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

§ 16 ods. 6 - sprostredkovanie služieb pre odberateľa s IČDPH inej EU krajiny ako je krajina kde sa služby poskytnú je miesto kde ma odberateľ pridelené IČDPH
t.j. fa bez DPH povinnosť zdaniť ma prijemca služby, t.j. česká spoločnosť
welwetinka
02.10.08,10:53
§ 16 ods. 6 - sprostredkovanie služieb pre odberateľa s IČDPH inej EU krajiny ako je krajina kde sa služby poskytnú je miesto kde ma odberateľ pridelené IČDPH
t.j. fa bez DPH povinnosť zdaniť ma prijemca služby, t.j. česká spoločnosť
Ďakujem moc :o)