mfuciksk
21.08.08,22:53
Dobry den,

Nie som pravnik a velmi veciam ohladom tohto nerozumiem ale chcem sa opytat?
BSM sa nadobuda automaticky uzavretim manzelstva.
Mozem prejst pocas manzelstva na podielove vlastnictvo?
Ak ano mozem potom previest byt na manzelku ako na 100% vlastnika? (viete ak podnikate v riskantnej oblasti nerad by som aby rodina ostala bez strechy nad hlavou).
Posledna otazka je prechod na podielove vlastnictvo v manzelstve nejaky akt ktory je nutne urobit u notara pripadne inde? A je k tomu nutna nejaka zmluva alebo co?

Dakujem za skoru odpoved
Zoltán Kovács
22.08.08,04:40
Dobry den,

Nie som pravnik a velmi veciam ohladom tohto nerozumiem ale chcem sa opytat?
BSM sa nadobuda automaticky uzavretim manzelstva.
Mozem prejst pocas manzelstva na podielove vlastnictvo?
Ak ano mozem potom previest byt na manzelku ako na 100% vlastnika? (viete ak podnikate v riskantnej oblasti nerad by som aby rodina ostala bez strechy nad hlavou).
Posledna otazka je prechod na podielove vlastnictvo v manzelstve nejaky akt ktory je nutne urobit u notara pripadne inde? A je k tomu nutna nejaka zmluva alebo co?

Dakujem za skoru odpoved

Zrušenie alebo zúženie BSM je právny akt, ktorý je potrebný urobiť pred notárom jednoznačne. Na základe toho sa potom na kataster podávajú návrhy na nové podiely vlastníctva na zápis.
vieroslava
22.08.08,08:37
Počas manželstva si môžete rozdeliť bezpodielové spoluvlastníctvo jedine na základe súdneho zrušenia BSM. Návrh na súd podáva manžel, ktorý nepodniká, ak podnikajú obaja, tak hociktorý z nich.

Po vyznačení právoplatnosti rozsudku o zrušení bezpodielového spoluvlastníctva manželov si majetok, nehnuteľné a môžete aj hnuteľné veci rozdeliť dohodou o rozdelené majetku po zrušení BSM.

Dohoda, týkajúca sa nehnuteľností, sa spolu s návrhom na vklad podáva na kataster.

V dohode sa môžete dohodnúť, že byt nadobudnutý počas manželstva sa stáva výlučným vlastníctvom iba manželky.

Po zružení BSM rozsudkom súdu už všetky nehnuteľnosti, ktoré nadobudne ktorýkoľvek z vás, manželov budú výlučne v jeho vlastníctve bez nejakých ďalších notárskych zápisníc.

Doplnenie:
To, čo napísal Smith sa môže robiť iba do budúcna, na nehnuteľnosti, ktoré este nevlastníte a vždy sa jedná len o jednorázový právny akt.
mfuciksk
22.08.08,12:28
Zdravim

A to podanie na sud ma nejaku podobu?
existuje k tomu nejaky vzor?

dik

No a
ola
22.08.08,14:06
existuje k tomu nejaky vzor?


všetko je na webe ;)
Prikladám nejaké vzory, treba si ich upraviť na svoje podmienky
mfuciksk
25.08.08,09:25
No ja som hladal na webe ale priznam sa k nicomu som sa nedopatral mozete mi niekto s tym helpnut.

Tie dohody co su v prilohe neviem ako pouzit

Ja potrebujem nieco take ze ten a ten manzel sa dohodli ze od tohto datumu zanika bezpodielove spoluvlastnictvo a dohodli sa na podielovom spoluvlastnictve.
Ale bez rozvodu.

Dakujem
vieroslava
25.08.08,15:50
No ja som hladal na webe ale priznam sa k nicomu som sa nedopatral mozete mi niekto s tym helpnut.

Tie dohody co su v prilohe neviem ako pouzit

Ja potrebujem nieco take ze ten a ten manzel sa dohodli ze od tohto datumu zanika bezpodielove spoluvlastnictvo a dohodli sa na podielovom spoluvlastnictve.
Ale bez rozvodu.

Dakujem

Pozorne si prečítaj môj predchádzajúci príspevok, kde ti jasne píšem, že zrušiť bezpodielové spoluvlastníctvo manželov môže jedine súd. Návrh na súd na zrušenie bezpodielového spoluvlastníctva ti spíše právnik.