erzet
22.08.08,09:07
Aké máte skúsenosti s jednotlivými značkami el. spotrebičov v domácnosti (chladnička, práčka, sporák, vysávač), čo doporučujete? Internet či kamenný obchod?:)
ZDENIELA
22.08.08,07:48
Zrejme skoro každý kto ti tu odpovie väčšinou bude hájiť to svoje - tú svoju značku čo má doma, ak sa samozrejme na nej nepopálil ...
Tak by sa ti mohlo stať, že budeš mať 30 rôznych odpovedí a nič to nevyrieši. Ja by som určite volila obyčajný obchod, s človekom, ktorý sa hlavne vyzná, poradí, určí najvhodnejší spotrebič pre tvoje potreby. A samozrejme nezabudni sa ho spýtať na reklamácie akej tej značky, podľa toho sa dá tiež pekne zistiť kvalita výrobku.
No horšie je, že dnes väčšina výrobkov spĺňa len tú minimálnu dobu funkčnosti, na ktorú sa záruka vzťahuje.
feron
22.08.08,09:16
V prípade väčších spotrebičov (chladnička, práčka), kde je aj cena vyššia, je rozdiel ceny medzi i-obchodom a "kamenným" zaujímavejšia, ak by somsa rozhodol kupovať cez i-obchod, určite by som zvolil overený a odporučený i-obchod, vybral slušnú značku spotrebiča, kotrá má dobé pokrytie servisom v mieste byliska. Totiž veľký dom.spotrebič Ti dovezú až domov a ak sa aj náhodou pokazí, tak ho nenesieš na reklamáciu, ale zavoláš servis k sebe domov, či si ho kúpil v i- alebo "k" obchode. A kamenný obchod môžeš využiť na pozretie a prezentáciu skúseným personálom.
erzet
22.08.08,11:39
Každý názor, veta, slovo sa ráta. Dík, aj za tie čo prídu.
Chobot
22.08.08,18:47
Aké máte skúsenosti s jednotlivými značkami el. spotrebičov v domácnosti (chladnička, práčka, sporák, vysávač), čo doporučujete? Internet či kamenný obchod?:)

Dnes sú už internetové obchody celkom seriózni obchodníci a navyše sú cenovo výhodnejší. Nedá sa to však brať univerzálne. Niektoré veci aj ja nakupujem cez internet, ale občas nakúpim aj v kamennom obchodne - naposledy napr. DVD rekordér v NAY (lebo to bolo na splátky bez navýšenia) a tiež stĺpový ventilátor, lebo som si ich mohol fyzicky obzrieť a vyskúšať hlučnosť (čo cez internet sa nedá).

Al hlavne by som sa riadil cenou. Alebo pozrieť konkrétny výrobok v obchode a potom pozrieť, kde je lacnejší.