Aschley
22.08.08,13:43
SOm uplny zaciatocnik, tak sa vopred ospravedlnujem. Mam doslu fakturu z CR za poradensku cinnost, fa bola vystavena 1.8.2008, so zdan.plnením 31.7.2008 dosla 18.8.2008. Kurz ktoreho dna pouzijem na prepocitanie fa do zaväzkov a ktory do DPH, alebo je moznost pouzit iba jeden ? Ktorý. Prosim necitovat paragrafy, iba jasnu odpoved na otazku, nech tomu rozumiem. Velmi pekne, naozaj velmi pekne dakujem.

Please HELP !!!!
Aschley
22.08.08,12:18
prosim, skuste mi niekto pomoct, budte takí dobrí, ste moja posledna zachrana, nik mimo porady sa doteraz nevie zhodnut na spravnej odpovedi
dakujem vopred za vase vedomosti
macula
22.08.08,12:32
Na účely DPH sa použije kurz :deň vystavenia faktúry t.j. 1.8.2008 a zápis do záväzkov sa prepočíta kurzom dňom kedy došla faktúra t.j. 18.8.2008.

Ak sa mýlim, tak ma opravte.
halúzka
22.08.08,13:00
§ 19
Daňová povinnosť
pri dodaní tovaru a služby
(2) Daňová povinnosť vzniká dňom dodania služby. Ak je služba dodaná zahraničnou osobou z iného členského štátu alebo z tretieho štátu a osobou povinnou platiť daň v tuzemsku je príjemca služby podľa § 69 ods. 2 až 4, daňová povinnosť vzniká dňom vyhotovenia faktúry; ak faktúra nie je vyhotovená do konca tretieho kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom bola služba dodaná, daňová povinnosť vzniká posledným dňom tretieho kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom bola služba dodaná.
Z Vami uvádzaného zadania vyplýva, že služba Vám bola vyfakturovaná a teda vznik daňovej povinnosti sa viaže ku dňu vystavenia faktúry. Týmto dňom prepočítate fakturovanú čiastku v českých korunách a to kurzom NBS z tohto dňa, resp. z posledného kurzu vyhláseného NBS viažúceho sa ku dňu vystavenia faktúry. Zároveň Vám vzniká právo na odpočítanie dane v súlade s § 49 až 51, ktoré sa uplatňuje v zdaňovacom období podľa § 51 ods. 2. Do daňového priznania k dani z pridanej hodnoty premietnete čiastky prepočítané kurzom NBS podľa uvádzaných podmienok vo vzťahu k dátumu vystavenia faktúry.