funny10
22.08.08,21:20
Pred pár týždňami som si dávala žiadosť na zmenu spôsobu výplaty dôchodku - z hotovosti na posielanie na účet.
Bola som mimo domu, takže výplatný termín dôchodku teraz v auguste som "nestihla". Pani ktorá robí na pošte mi povedala, že tam mali šek na moje meno, môj dôchodok ale keďže som tu nebola, tak to vrátili naspäť a ešte spomínala nejaké odvolanie sa. Nechápem čo to vravela. Zároveň som si doma našla list datovaný 15.8. a poslaný 21.8. že dôchodok mi bude už v septembrovom termíne vyplácaný na účet.
Teraz neviem, kde mám augustový dôchodok, veď zase nežijem zo vzduchu :mad: takže asi tak a či to príde naraz v septembri, aj za august, alebo čo.... ja už nechápem týmto krokom čo podniká táto inštitúcia :(:(
Andyke
22.08.08,19:28
Zasielanie dôchodku na účet trvá Soc.poisťovni trošku dlhšie.
(Vlastná skúsenosť - vybavovala som mame)
Takže pokiaľ Váš dôchodok už pošta vrátila tak obdržíte v septembri aj za august.
lubica_02
22.08.08,19:46
Mojej mame poslali dôchodok na účet po 15 mesiacoch. Tiež takto 2 krát dôchodok nedotala, na rozdiel 1 krát jej vôbec neposlali. Treba zavolať na soc. poisťovnu o opakované poslanie, neverím, že ho pošlú len tak z vlastnej iniciatívy .
Neviem, či sa to stáva bežne,ale na účet jej dôchodok poslali až po telefonickom urgovaní, lebo jej dokola posielali doklad na vyplnenie čísla účtu.
Andyke
22.08.08,19:51
Navrhujem písomne požiadať o zaslanie dôchodku za august na účet (možno budú pružnejší)
lubica_02
22.08.08,20:12
Navrhujem písomne požiadať o zaslanie dôchodku za august na účet (možno budú pružnejší)
Na písomné výzvy v mojom prípade nereagovali - zaujímavé, že na telefonovanie ano.
funny10
23.08.08,10:05
Ďakujem za rady, určite tam pondelok zavolám. Len dúfam že budú taký dobrí a pošlú mi dôchodok za august tak ako má byť, mne je na dve veci keď mi to pošlú naraz v septembri. :mad: