chlap
22.08.08,22:22
Ahojte!
Psíčkari nechávajú svojich psov, aby si značkovali roh našej bytovky - práve ten, ktorý je 5 metrov od vchodu do bytovky. Na začiatku to bol jeden-dva psy .... dnes sú "šťanky" po celej stene a polovičke chodníka. :eek: Chcel by som (aj ako psíčkar, ktorý to svojmu psovi nedovoľuje) dosiahnuť, aby sa pre psov stal tento priestor nepríjemným, aby sa mu vyhýbali a prestali tam vykonávať svoje potreby (keď sú blbí ľudia, nech aspoň psy "dostanú rozum").

Máte niekto nejaký nápad alebo snáď aj osvedčené riešenie, ako to dosiahnuť ? Premýšľal som nad posypaním tohto miesta čiernym korením, ale ak sa nemýlim, mohol by som tým ublížiť psom - a to by som nerád. :mee:

Takže poradte niekto.
Halli
23.08.08,20:24
Ahojte!
Psíčkari nechávajú svojich psov, aby si značkovali roh našej bytovky - práve ten, ktorý je 5 metrov od vchodu do bytovky. Na začiatku to bol jeden-dva psy .... dnes sú "šťanky" po celej stene a polovičke chodníka. :eek: Chcel by som (aj ako psíčkar, ktorý to svojmu psovi nedovoľuje) dosiahnuť, aby sa pre psov stal tento priestor nepríjemným, aby sa mu vyhýbali a prestali tam vykonávať svoje potreby (keď sú blbí ľudia, nech aspoň psy "dostanú rozum").

Máte niekto nejaký nápad alebo snáď aj osvedčené riešenie, ako to dosiahnuť ? Premýšľal som nad posypaním tohto miesta čiernym korením, ale ak sa nemýlim, mohol by som tým ublížiť psom - a to by som nerád. :mee:

Takže poradte niekto.

Ťažko psy dostanu rozum, treba vycvičiť tých sprostých psíčkarov s prepáčením. :rolleyes:... Alebo tam posadte nejaké rýchlorastúce kroviny... zober si ale radšej rukavice :--- Ja som si vypýtala od mesta dve tabuľky, ked som nechcela, aby mi psy behali popod okná, kde máme preliezky a detské pieskovisko... so zákazom vodenia psov. Zatial to ľudia rešpektujú, ale občas sa najde aj hlupák, ktorý nevie alebo nechce čítať, tak výjdem na balkon a robím "policajta" :eek:. Zatiaľ to funguje, ale veľakrát je ozaj psík mudrejší ako jeho pán...:rolleyes:
Gapo
24.08.08,15:04
Ahojte!
Psíčkari nechávajú svojich psov, aby si značkovali roh našej bytovky - práve ten, ktorý je 5 metrov od vchodu do bytovky. Na začiatku to bol jeden-dva psy .... dnes sú "šťanky" po celej stene a polovičke chodníka. :eek: Chcel by som (aj ako psíčkar, ktorý to svojmu psovi nedovoľuje) dosiahnuť, aby sa pre psov stal tento priestor nepríjemným, aby sa mu vyhýbali a prestali tam vykonávať svoje potreby (keď sú blbí ľudia, nech aspoň psy "dostanú rozum").

Máte niekto nejaký nápad alebo snáď aj osvedčené riešenie, ako to dosiahnuť ? Premýšľal som nad posypaním tohto miesta čiernym korením, ale ak sa nemýlim, mohol by som tým ublížiť psom - a to by som nerád. :mee:

Takže poradte niekto.

Máš úplnú pravdu, ale pomôcť sa dá zakúpením prostriedku v obchode, tuším sa to volá Antipes, neublíži to, ale pes tam nepôjde. Len bohužiaľ je to dosť drahé.:confused:
lubica_02
24.08.08,18:44
Savo alebo ocot ste neskúšali?
janomila
24.08.08,19:03
Poradiť neviem, tak aspoň takto s úsmevom:D
jelalim
24.08.08,19:06
v hornbachu maju taky prasok, je to urcene na travnik, ale vraj to odpudzuje psov. myslim, ze by to mohlo fungovat aj na roh cinziaku.
Halli
24.08.08,19:16
Myslím, že všetky posypy a postreky budú mať učinok tak do prveho lejaka. Tá tabuľka od Janomily je super... a psík to určite pochopí :eek::D
chlap
24.08.08,19:31
Poradiť neviem, tak aspoň takto s úsmevom:D

Tak toto je dobrý nápad :D :D ..... toto asi vyskúšam :D
janomila
24.08.08,19:57
Páčilo sa vám takéto riešenie? Tak teda ešte jedno...:D
Dav
24.08.08,20:07
janomila
24.08.08,20:26
Teraz trocha vážnejšie. Aj mňa privádzalo do zúrivosti, keď som do záhona pred bytovkou nasadila stromčeky, a po čase som ich musela vykopať, lebo mi úplne vyschli od psích ... A tak som kúpila ten prípravok na odpudenie psov, dala som na inkriminované miesta také velikánske kamene a je pokoj. Kým bol prípravok účinný, naučili sa chodiť na tie šutre a teraz tam chodia stále. No a spokojní sme všetci. Aj ja aj psy. A ak vyberieš nejaké pekné kamene, celkom dokážu dotvoriť aj po estetickej stránke roh bytovky alebo ako v mojom prípade, roh záhonu.:)
viktora
21.06.10,12:10
Ahojte, mňa zas vytáča to, že u nás na dedine sú takí nezodpovední ľudia...púšťajú psov voľne po dedine..ich miláčikovia si uľavujú na naše stromčeky...a nie raz sa mi stalo že som stúpila do psieho h..... Navyše máme doma malé dieťa, ktoré sa veľmi rado hrá v tráve...a je mi zle ked nájdem hocičo v tej tráve..Dá sa takýto voľný pohyb psov na dedine pokutovať??
hanelie
21.06.10,12:21
áno, dá sa pokutovať takéto nezodpovedné konanie majiteľov , info nájdeš vo VZN vášho mesta/obce
napr v Trnave platí :http://www.trnava.sk/new/vzn.php?readmore=42&sekcia=samosprava&menu=vzn
viktora
21.06.10,13:44
Ďakujem, našla som aj čo sa našej obce týka-u nás to bohužial aj po niekoľkých napomenutiach stále riešia len ústne...žiadne pokuty..
verkaz
21.06.10,14:16
Viktoria, pokiaľ sa ti to stalo len raz, tak to ber ako šťastie. Ja, ako psíčkárka chodím 3x za deň venčiť psa na vodítku a nedovolím mu v blízkosti bytovky urobiť potrebu. Ale je bežné, že máme hromady aj pred vchodom. Skús zorganizovať pár ľudí a spísať sťažnosť. Ústny dohovor je prvá forma až po nej má nasledovať pokuta. Ale na písomnú sťažnosť by mali inakšie reagovať ako len na ústnu. Môžeš priložiť aj nejaklé fotografie. U nás je to riešené pokutou až 50,00 Eur, samozrejme, to by mestskí policajti museli stáť pri tom. Ale na sťažnosť na konkrétny prípad sa stalo, že šli za majiteľom a ten to musel upratať a aj zaplatiť pokutu. Nepomohlo mu vyhovárať sa, že to neurobil jeho pes,lebo boli svedkovia a policajti nu pohrozili, že h...... dajú na rozbor a majitela to bude stáť najmenej 500,00 Eur. Rýchlo sa to medzi psíčkármi roznieslo a väčšina si upratuje. Skús to s tými skalkami.
Martin Mocko
23.06.10,03:51
Laco-monter
23.06.10,04:15
Koľko psov v bytovkách ľudia chovali tak pred 30 rokmi ?

A koľko psov chovajú v bytovkách dnes ?

Prečo narástol tento počet psov chovaných v bytovkách ?

Je to normálne ?
sito
23.06.10,04:40
To sa ti len zdá! Pribudli bytovky. ;)
plavčík
23.06.10,04:50
Ja mám tiež psa...teda fenu- a feny neočúravajú rohy, to robia iba psy.
No napriek tomu, že mám fenu tiež ma rozčuľuje, že aj nám očurávajú psy roh dokonca pri vchode, je to fakt nechutné a tak som minule zobrala prípravok na pliesne na steny, postriekala som to a to riadne a malo to svoj účinok, dlaždice pri rohu sa vybielili, a psy tam nečúrali. Smrdí to po chlóre a nie je to až tak drahé, no určite ro treba opakovať. Trvalé riešenie tohto problému asi nejestvuje, lebo ako tu bolo povedané, psy za to nemôžu, môžu za to ich majitelia. Takže vychovávať majiteľov a to aj za cenu častých obchôdzok mestskej či obecnej polície, ktorý majú právo pokutovať nezodpovedných majiteľov, ktorí kazia meno ostatných zodpovedných majiteľov psov.
Laco-monter
23.06.10,04:56
Ja mám tiež psa...teda fenu- a feny neočúravajú rohy, to robia iba psy.
No napriek tomu, že mám fenu tiež ma rozčuľuje, že aj nám očurávajú psy roh dokonca pri vchode, je to fakt nechutné a tak som minule zobrala prípravok na pliesne na steny, postriekala som to a to riadne a malo to svoj účinok, dlaždice pri rohu sa vybielili, a psy tam nečúrali. Smrdí to po chlóre a nie je to až tak drahé, no určite ro treba opakovať. Trvalé riešenie tohto problému asi nejestvuje, lebo ako tu bolo povedané, psy za to nemôžu, môžu za to ich majitelia. Takže vychovávať majiteľov a to aj za cenu častých obchôdzok mestskej či obecnej polície, ktorý majú právo pokutovať nezodpovedných majiteľov, ktorí kazia meno ostatných zodpovedných majiteľov psov.


Už je neskoro,

zdegenerovalo sa všeobecné povedomie a ovzdušie v spoločnosti a PSY majú už väčšie práva ako ľudia.:mee:

Bohužiaľ.
hanelie
23.06.10,06:02
Už je neskoro,

zdegenerovalo sa všeobecné povedomie a ovzdušie v spoločnosti a PSY majú už väčšie práva ako ľudia.:mee:

Bohužiaľ.

Lacko to vôbec nie je pravda, že by mali väčšie práva ako ľudia - pes žije tak, ako mu to určí človek /dva extrémy: psy na metrových reťaziach a psy vyobliekaní podľa "psej" módy - pes je verným odrazom svojho pána, - teda nehnevaj sa na psov,ale na ich majiteľov
viktora
28.06.10,13:26
Viktoria, pokiaľ sa ti to stalo len raz, tak to ber ako šťastie. Ja, ako psíčkárka chodím 3x za deň venčiť psa na vodítku a nedovolím mu v blízkosti bytovky urobiť potrebu. Ale je bežné, že máme hromady aj pred vchodom. Skús zorganizovať pár ľudí a spísať sťažnosť. Ústny dohovor je prvá forma až po nej má nasledovať pokuta. Ale na písomnú sťažnosť by mali inakšie reagovať ako len na ústnu. Môžeš priložiť aj nejaklé fotografie. U nás je to riešené pokutou až 50,00 Eur, samozrejme, to by mestskí policajti museli stáť pri tom. Ale na sťažnosť na konkrétny prípad sa stalo, že šli za majiteľom a ten to musel upratať a aj zaplatiť pokutu. Nepomohlo mu vyhovárať sa, že to neurobil jeho pes,lebo boli svedkovia a policajti nu pohrozili, že h...... dajú na rozbor a majitela to bude stáť najmenej 500,00 Eur. Rýchlo sa to medzi psíčkármi roznieslo a väčšina si upratuje. Skús to s tými skalkami.

No ja to ako šťastie moc neberiem--pretože sa to deje pravidelne-a to nestojím pri okne-žijeme na dedine. Sú tu dvaja majitelia, ktorí ako jediní majú všetky pripomienky pekne povedané na háku... Dokonca jedna majiteľka psa-nechodí so psom vôbec na prechádzky, len ho vypustí do dediny, síce s košíkom, ale samého...a pes si chodí po celej dedine..aj po parku, kde sa hrajú deti, nám bežne chodí po pozemku -ako doma...v pieskovisku si nachádzame h..... štve ma to hlavne kôly drobcovi.. viem že sa u nej boli niekoľkí občania aj sťažovať, ale tá pani si z toho nerobí nič, dokonca ich vysmiala..
Geri1
22.08.12,07:45
Dobry den, odporučam stranku www.psiezachody.sk (http://www.psiezachody.sk) a apelovať na predstaviteľov mesta / dediny, aby zaobstarali nieco taketo :http://www.psiezachody.sk/
Ferdosondo
22.08.12,07:56