holubek
22.08.08,22:57
Ponukam pre studenta zahradnej architektury priestor pre realizaciu (diplomovej prace ?)- realizaciu okrasno uzitkovej zahrady okolo domu na ploche 900m2 (9 arov) - Zahorie - okr. Senica.

Plocha pozemku je prevazne rovinata, vyskovy rozdiel najvyssieho a najnizsieho miesta pozemku je cca 1m.

Pristupim na terenne upravy, terasovanie, vytvorenie umeleho kopceka na vytvorenie skalky, zakomponovanie jazierka, ktore moze byt tesne pri dome - pri terase, alebo kdekolvek na pozemku.

Pozemok je rozny, takze rad by som zabranil pohladom okoloiducich zivym (kvitnucim) plotom, ktory je mozne scasti realizovat za plotom - na obecnom pozemku a v plnom rozsahu pri plote zvnutra pozemku.

Na zahrade by som z prednej casti mal rad okrasne rastliny, dreviny, kvety, kriky, v zadnej casti by mohli byt ovocne stromy, kriky, zahrada so zeleninou, jahodami.
Je potrebne pocitat s primeranym kompostoviskom, ktore uz teraz mam zalozene, ale zatial len na kope.
Planujem mat zivy plot a konarovity odpad, preto som si zabezpecil drvic zahradneho odpadu.
Je moznost ozivit zahradu aj svahovymi tvarnicami, ktore je mozne pouzit aj ako zakvitnuty plot z predu, alebo zboku, po dohode mozna realizacia zo strany so susedmi.

V zahrade sa pohybuju, deti, pre ktore je potrebne zabezpecit priestor na hranie a bezpecnost (jazierko, ostre hrany...)
Chovame psa stredne plemeno, s ktorym treba pocitat pri vybere travoveho semena a macku pre ktorehu treba priestor na ukryty, pred detmi a niekedy aj psom, vykaly, skrabadlo...

Relizacia je mozna ihned (cim skor tym lepsie, kym moc nezasahujeme amaterskou architekturou... :-)).
Nakup rastilin, kvetin, mulcovacej kory, obrubnikov, dlazby, v plnej miere hradim sam, tak isto prace vykonavam svojpomocne v ramci volneho casu.
Davam priestor aj pre automaticku podpovrchovu zavlahu, mame vlastnu studnu a zberam aj dazdovu vodu do 5m3 zakopanej nadoby.

Limitujuce faktory su cena, starostlivost o zahradu by nemala byt permanentna, chodime na dovolenky, sme zamestnany...

Zaujemcovi poskytnem fotodokumentaciu sucasneho stavu, nakresy, ...vsetko potrebne, po dohode, dopravu...

Dakujem
marcela.skorvagova
05.04.09,12:34
Dobrý deň,

dnes som našla na internete Vašu ponuku ohľadom návrhu Vašej záhrady. Neviem, či je vzhľadom na dátum uverejnenia ešte aktuálna. Ak áno, ozvite sa mi, mala by som záujem Vám pri realizácii záhrady pomôcť :) Som študentka 3.ročníka záhradnej architektúry v Nitre.

Ďakujem

S pozdravom Marcela Škorvagová
holubek
05.04.09,19:14
Marcela, poslal som sukromnu spravu...