thambu
23.08.08,05:43
Ahojte,
prosím Vás ako zistím, že ten dvd-rip je kvalitný a ten druhý nie je kvalitný ako po obrazovej, tak i po zvukovej stránke?

ďakujem za radu.
Fero11
23.08.08,05:12
:D:D Zistis to audiovizualnym vnemom. Kazdy to vnima inak, ja som troska slepy, tak (nosim brile 0.5 na dialku) hovorim, ej to je pekny obraz a kamos my hovori, toto je podla teba pekne ???
A po technickej stranke to zistis podla rozlisenia a bitovej rychlosti
duves
23.08.08,05:25
Ahojte,
prosím Vás ako zistím, že ten dvd-rip je kvalitný a ten druhý nie je kvalitný ako po obrazovej, tak i po zvukovej stránke?

ďakujem za radu.
DVD filmy maju rozlisenie 720x576. Ak rip ma zachovane rozlisenie je to v poriadku.
timbulko
23.08.08,08:03
DVD filmy maju rozlisenie 720x576. Ak rip ma zachovane rozlisenie je to v poriadku.

Nie vždy. Ak je prehane vysoká kompresia tak to bude určite menej kvalitné.
duves
23.08.08,09:45
Mal som zato, že rozlisenie je rozlisenie bez naväznosti na kompresiu. Kompresia je zalezitost CPU to vsetko v reale vypočitať a zobraziť. Čo je dnes bezpredmetne. Avsak (de)kompresia DivX na celerone 266 Mhz bola velkym orieškom.
thambu
24.08.08,06:54
Ďakujem.
ROBIN111
24.08.08,15:19
Ahojte,
prosím Vás ako zistím, že ten dvd-rip je kvalitný a ten druhý nie je kvalitný ako po obrazovej, tak i po zvukovej stránke?

ďakujem za radu.Čo sa týka obrazu, určitým vodítkom pri zisťovaní kvality môže byť aj to, že si že si ten rip pustíš (najlepšie v počítači) a pauzneš si ho na takom mieste, kde je nejaká scéna, v ktorej je veľa pohybu. Ak je rip horšej kvality, mal by si vidieť také "štvorčekovanie" obrazu.Ale toto je len také zjednodušené stanovenie kvality. Závisí to od použitého postupu pri tvorbe ripu, od dlžky filmu atď.

Zvuk by mal byť rovnako kvalitný ako v zdrojovom médiu, pri ripovaní sa len prekopíruje.
Fero11
24.08.08,17:59
Zvuk by mal byť rovnako kvalitný ako v zdrojovom médiu, pri ripovaní sa len prekopíruje.
Ripovat som nikdy nepotreboval a v dnesnej dobe sa to uz asi neoplati, ked ceny DVD medii su niekedy nizsie ako ceny CD medii a ripovalo sa kvoli tomu aby sa obsah s DVD vosiel na CD.
Niesom si teraz na 100% isty ale u DVD sa pouziva zvuk v LPCM co je cca 1mbps a to je celkom dost, takze si myslim, ze hlavne audio by sa malo komprimovat.
Je to len moj teoreticky nazor
ROBIN111
25.08.08,17:36
Ripovat som nikdy nepotreboval a v dnesnej dobe sa to uz asi neoplati, ked ceny DVD medii su niekedy nizsie ako ceny CD medii a ripovalo sa kvoli tomu aby sa obsah s DVD vosiel na CD.
Niesom si teraz na 100% isty ale u DVD sa pouziva zvuk v LPCM co je cca 1mbps a to je celkom dost, takze si myslim, ze hlavne audio by sa malo komprimovat.
Je to len moj teoreticky nazor
To áno, ale mňa ani nenapadlo, že by tým ripom bolo myslené z DVD na CD. V tomto prípade máš pravdu, väčšinou sa zvuku uberá na kvalite. Sorry za mystifikáciu.:)
Ja som bol v tom, že sa jedná o rip z originálneho DVD na DVDR.
duves
03.09.08,11:28
To áno, ale mňa ani nenapadlo, že by tým ripom bolo myslené z DVD na CD. V tomto prípade máš pravdu, väčšinou sa zvuku uberá na kvalite. Sorry za mystifikáciu.:)
Ja som bol v tom, že sa jedná o rip z originálneho DVD na DVDR.
Z DVD5 na DVD5 nazyvam ako kopia 1:1 a často z DVD9 na DVD5 osobne nazyvam rekompresiou, co aj v skutocnosti je.;)