klavir
23.08.08,10:50
Chcem sa spýtať, či môže opitého vých. priviesť riaditeľka do práce/vlastným autom,nakoľko je to jej synovec/ na smenu k mentálne postihnutým deťom a umožniť mu pracovať? V našom zariadení je to normálna vec, a k tomu pani riad. to ešte aj tajila, že o tom nevedela, a keď ju upozornila RŠ na túto skutočnosť, tak to odmietla riešiť /není čo riešiť/. To že menovany prac. /synovec p. riad./bol pod vpl. alkoholu a mal nad 1 promile sú dôkaz. na RŠ a polícii,ktorá mu pred nástupom do práce odobrala VP. Za odmenu ho ešte p. riad. presunula z vých. na učiteľa. K dnešnému dňu to zostalo bez povšimnutia, bolo to zverejnené aj v médiach 26.3.2008 Markíza TN o 19 hod.
jaros5
31.08.08,09:17
Každá škola má okrem riaditeľa aj pedagogických zamestnancov = pedagogická rada; aj rodičov = rada rodičov; ďalej má radu školy, ktorá má v kompetencii aj kontrolu vedenia školy a dáva návrh na odvolanie a menovanie RŠ; A v neposlednej rade je tu zriaďovateľ, ŠŠI (štátna školská inšpekcie), IP (inšpektorát práce); Záleží len od teba, kde a ako chceš riešiť tebou spomínaný problém;;)
alaya1
31.08.08,18:40
Na radu skoly mam svoj nazor, aspon u nas v skole urcite,zriadovatel ma na mieste riaditela, akeho tam chcel mat, ved vieme vsetci, ako to chodi.
jaros5
31.08.08,20:27
Ale fakty ktoré uvádzaš sú jednoznačné, dôkazy tiež. Je to jasné hrubé porušenie prac. poriadku aj od vychovávateľa aj od p. riaditeľky. Nie je o čom sa dohadovať.;)
klavir
01.09.08,19:40
obratil som sa na radu skoly, aby bol pripad opiteho vych. a postupu pani riaditelky presetreny - bola vymenena skolska rada a nie celkom legalnou cestou. dalej som sa obratil na IBP so ziadostou presetrenia pripadu- odkazali ma na nadriadeneho co je teta prave menovaneho vych.neriesila to lebo nema co riesit- to bola jej odpoved,preto som sa obratil aj na krajsky skolasky urad a ziadal so o presetreniie - zial bez uspechu- znova ma odkazali na pani riaditeku. obratil som sa na ministerstvo skolsva- dosla odpoved ze to nie je v ich kompetencii, zrejme pani riaditelka a menovany vych. maju dobre zazemie aj na vyssich miestach a preto mozu robit aj veci ktore nie su v sulade so zakonom. ziadam vas o radu, kam by som sa mal obrait s tymto pripadom, aby z toho boli vyvodene patricne dosledky, tak ako hovori zakon? zatial sa nemozem dovolat pravdy, vsetky podklady k tomuto pripadu mam. dik
jaros5
02.09.08,23:38
Ak ti mozem poradit, dobre si precitaj zakon o staznostiach č. 152/1998
napr. aj
Podávanie sťažností
§ 5

(1) Sťažnosť sa podáva spravidla písomne alebo ústne v záujme jej urýchleného a efektívneho vybavenia orgánu príslušnému na jej vybavenie.

(2) Sťažnosť adresovaná na meno vedúceho alebo zamestnanca orgánu verejnej správy sa považuje za sťažnosť podanú orgánu verejnej správy.

(3) O ústnej sťažnosti, ktorú nemožno vybaviť hneď pri jej podaní, orgán, ktorý sťažnosť prijíma, vyhotoví záznam, ktorý sťažovateľovi predloží na prečítanie a podpis. Na požiadanie sťažovateľa sa mu vydá rovnopis záznamu.

(4) Zo sťažnosti musí byť zrejmé, kto ju podáva. Musí obsahovať meno, priezvisko, adresu fyzickej osoby alebo názov a sídlo právnickej osoby, predmet sťažnosti a čoho sa sťažovateľ domáha.

(5) Ak sťažnosť nemá požadované náležitosti podľa odseku 4, nie je zrozumiteľná, alebo ak sú na jej náležité vybavenie potrebné údaje, ktoré sa v sťažnosti neuvádzajú, treba zabezpečiť ich doplnenie. Na dopĺňanie sťažnosti sa primerane vzťahuje § 15.

Je toho vela - nechcem to tu vyvesit vsetko
urad.skol
03.09.08,07:13
Na písomnú sťažnosť(od teba) musí reagovať riaditeľ školy a tak máš písomný doklad.
jaros5
03.09.08,07:26
Na písomnú sťažnosť(od teba) musí reagovať riaditeľ školy a tak máš písomný doklad.
Lenze v tomto prípade sa riaditelka podielala na hrubom poruseni pracovneho poriadku, takze staznost mala byt smerovaná i proti nej;
jaros5
03.09.08,07:34
Zaujimalo by ma v suvislosti s touto temou, ake sankcie z toho vyplyvaju a aky postup (co najefektivnejsi) by mal zvolit stazovatel, ak jeho staznost nebola vybavená podla zákona, resp. kompetentný orgán vôbec nekonal v danej veci;(zachoval poziciu mrtveho chrobáka) a teda vlastne hrubo porusil zákon.
jaros5
03.09.08,07:38
Je najefektivnejsim riesenim zaloba na sud ?
feron
03.09.08,07:44
čo tak podanie na políciu alebo sociálny úrad pre paragraf o ohrození mravnej výchovy detí, zvlášť, ak máte aké také dôkazy a svedectvá, riaditeľka to môže dostať spolupáchateľstvom. opitý vychovávateľ podľa mňa v trestoprávnej rovine hraničí s tr.činom všeobecného ohrozenia. Pred časom tu bola kauza s opitými učiteľkami z BB na školskom výlete.