katarinka25
23.08.08,21:42
Prosím o radu - ako pekne vyčistiť plávajúcu podlahu, aby na nej nezostali škvrny a šmuhy. Dik.
DanielaSL
23.08.08,19:58
Ja mám taký prostriedok , ktorý sme si kúpili tam, kde aj plávajúcu podlahu. D-509 POLISH sa to volá. Keď to natriem a nechám zaschnúť, je veľmi pekná podlaha. Ak už je veľmi znečistená, tak ju vyčistím odstraňovačom polishov a natriem znova.
charonme
25.08.08,10:43
laminatovu alebo drevenu? ak drevenu, aka je povrchova uprava? lepenu (cim) alebo click-ovu?
uko
25.08.08,11:13
u mňa už dva roky funguje obyčajný mop s čistou vodou. bez akéhokoľvek prostriedku. laminátová plávajúca v byte. ak ešte zostanú nejaké fliačiky alebo šmuhy, najčastejšie nejaké mastné fľaky tak to ešte vyčistím "zázračnou handrou". tiež len mokrou.
betka631
25.08.08,11:56
Ja čistím laminátovú podlahu obyčajnou vodou s pridaním Jari
charonme
26.08.08,10:13
neskodi nahodou voda tym spojom medzi laminatovymi doskami? respektive cez tie spoje navlhne to co je pod tym a napriklad to napuchne? daju sa tie spoje nejak zalakovat alebo impregnovat?
ROBIN111
26.08.08,19:23
neskodi nahodou voda tym spojom medzi laminatovymi doskami? respektive cez tie spoje navlhne to co je pod tym a napriklad to napuchne? daju sa tie spoje nejak zalakovat alebo impregnovat?
Podlaha by sa mala čistiť vlhkou utierkou, nie mokrou.
Čo sa týka spojov, niektoré značky (napr. Classen) ich majú proti navlhnutiu upravené tak, že je na nich nanesená vrstvička vosku.
uko
28.08.08,08:30
neskodi nahodou voda tym spojom medzi laminatovymi doskami? respektive cez tie spoje navlhne to co je pod tym a napriklad to napuchne? daju sa tie spoje nejak zalakovat alebo impregnovat?
podľa mňa sa to myslí tak, že by nemala byť úplne mokrá. napr. keď sa niečo vyleje. vtedy rýchlo utierame aby to nestihlo nasiaknuť a vtiecť hlbšie. nemáme ju ani nalakovanú ani impregnovanú. normálne umývanie mokrou handrou určite nevadí. teda vlhkou - vyžmýkanou.
beba13
28.08.08,10:13
Laminátova podlaha lepená by mala byť ešte vytmelená, teda aspoň mi ju máme takže sa neobávam zatečenia. Raz nám tak kvapkal radiátor, že tam bola pekná mláka, ale našťastie nezatiekla podlaha. Ale mám tie parkety na krajoch také biele akoby zošúchané, teda len niektoré kde sa najviac chodí neviete niekto ako by sa to dalo nejako zatrieť?
lepka
28.08.08,10:27
Plávajúcu podlahu umývam špeciálnym čistiacim prostriedkom,ktorý obsahuje pomarančový olej a tým sa to aj leští,v prípade,že mám pocit,že mi vidieť "capky",lebo sa behalo na boso,tak do čistej vody pridám na 1 l vody asi 0,5 dcl octu a utriem to tým a následne ešte aj vodou s čistiacim prostriedkom a je po probléme,"capky" zmiznú,to s tým octom mi poradil podlahár.
Monča
28.08.08,10:41
Ja takisto používam na laminátoú podlahu ocot - vytratia sa zároveň aj pachy z bytu.
Kedysi som pridávala pár kvapier detského oleja, ale deti už odrástli.
Ak však umyjem vlhkým mopom a následne pretriem suchým, tak žiadne šmuhy nezostanú /samozrejme používam mop so "širokým záberom", žiadny "špagátikový", načo sa trápiť/.
Mňa však trápia škrabance a vylúpnuté miesta po páde poličiek s porcelánom a sklom. Existujú nejaké vosky, potom nejaké ceruzky na opravu som videla v katalógu, aj nejaký tmel. Skúšali ste už niečo z toho?
betka631
28.08.08,11:07
Na podlahu nie, ale keď sme dávali plastové okná tak nám dali parapet, ktorý mal asi 1 cm škrabanec. Samozrejme všimli sme si to až keď sme umývali okná. Firma nám chcela parapetu vymeniť, ale manžel zašiel za stolármi a priniesol taký tmel, ktorý vyzerá ako krieda, tým parkrát prešiel cez ten škrabanec a perfektne to prekrylo, ani nenájdeš kde to bolo. Možno niečo také sa dá použiť aj na podlahu.
HankaH
28.08.08,11:38
Plávajúcu podlahu umývam špeciálnym čistiacim prostriedkom,ktorý obsahuje pomarančový olej a tým sa to aj leští,v prípade,že mám pocit,že mi vidieť "capky",lebo sa behalo na boso,tak do čistej vody pridám na 1 l vody asi 0,5 dcl octu a utriem to tým a následne ešte aj vodou s čistiacim prostriedkom a je po probléme,"capky" zmiznú,to s tým octom mi poradil podlahár.

Ja umývam týmto istým prípravkom a okrem toho, že je po ňom podlaha pekne lesklá, zároveň krásne rozvonia celý byt.
Zuziana
29.08.08,14:50
Na použitie vosku by mala byť hlbšia tyha, inak to nebude držať. Videla som to aj v špecializovanej predajni farby-laky. V parketovej predajni to bude určite. Ale mám aj niekoľko škrabancov a vyjazdené miesto pod kolieskovým kancelárskym kreslom. Podlaha má asi 8 rokov. Teraz som videla aj takú podložku, ktorá sa dáva pod kolieskovú stoličku.
osky
02.11.08,11:33
prosim vas,a ako sa presne ten cistiaci prostriedok s tym pomarancovym olejom vola?
my sme dali laminatovu podlahu-tiez som ju najprv umyla vlhkou handrou,potom iba uplne malo vlhkou hubkou...ale ani jedno ma nezbavilo flakov-stale ostavaju...
pomoze ocot vo vode?
HankaH
03.11.08,05:36
prosim vas,a ako sa presne ten cistiaci prostriedok s tym pomarancovym olejom vola?
my sme dali laminatovu podlahu-tiez som ju najprv umyla vlhkou handrou,potom iba uplne malo vlhkou hubkou...ale ani jedno ma nezbavilo flakov-stale ostavaju...
pomoze ocot vo vode?

ALEX mydlový čistič na laminát a dostať ho bežne v drogériách, ja ho kupujem v DM.
osky
03.11.08,19:29
:---dakujem HankaH,urcite vyskusam:)
mapper
14.07.09,11:26
Na podlahu nie, ale keď sme dávali plastové okná tak nám dali parapet, ktorý mal asi 1 cm škrabanec. Samozrejme všimli sme si to až keď sme umývali okná. Firma nám chcela parapetu vymeniť, ale manžel zašiel za stolármi a priniesol taký tmel, ktorý vyzerá ako krieda, tým parkrát prešiel cez ten škrabanec a perfektne to prekrylo, ani nenájdeš kde to bolo. Možno niečo také sa dá použiť aj na podlahu.
betka631: nevies ako sa ten tmel vola? hodil by sa na tie parapety
linko1
04.08.09,10:08
máme drevenú plávajúcu podlahu už asi 8 rokov a zdá sa mi taká nevýrazná, a mám na niektorých miestach aj také malé škrabance a jamky po pádoch vecí, poradte čím by som mohla "oživiť" farbu ?
nemyslím lakovanie, niečo prírodné olej alebo čo... máte s tým niekto skúsenosti?
linko1
05.08.09,06:34
prosím poradte....
ROBIN111
05.08.09,19:11
Hmm... asi nikto nemá s týmto skúsenosti. Ja tiež nie, ale... treba tú podlahu v troch etapách prebrúsiť (hrubo, stredne, jemne). Tým sa odstránia tie škrabance a jamky.
V prípade potreby sa potom sa môže podlaha namoriť. Môže, ale nemusí. Treba vyskúšať. Možno vám bude stačiť "oživenie farby", ktoré sa dosiahne olejovaním.
Nakoniec sa na podlahu použije prírodný olej (poprípade vosk).

Niečo na štúdium :) http://www.clou.sk/povrchova-uprava-pre/schody-parkety-drevene-podlahy.html
linko1
06.08.09,11:37
díky, ak by ešte mal niekto tip na nenáročnú upravu...
sem s ním...
fonzerelli
06.08.09,23:34
pripravok W5 Lemon na kupelne z Lidla.trochu nastriekajte do vody ktorou zem umyvate.Tento pripravok obsahuje ocot a pekne vonia