Bionke
29.04.05,09:04
Pekný deň všetkým...

Chcela by som sa informovať ohladne sezónnych pracovníkov. Viete niekto ako zamestnať pracovníka bez zmluvy a tak aby sme nemuseli platiť pokuty keď nám príde kontrola zvaná vietor? Zmluva o dielo nie je možná... máte niekto nieaký systém na to aby to bolo legálne? Prosím pomôžte mi, neviem si stým rady.
Ďakujem.
ondrejvla
29.04.05,15:36
Jedina Dohoda o vykonaní práce, nie je to opakovaná činnosť, je to sezónna práca. Možno ostatní navrhnú niečo lepšie, ale keďže táto otázka tu spala, asi nič múdrejšie ny kontrolu VIETOR nevymyslíš!
adam
29.04.05,19:18
Ja som mala kontrolu "vietor", 2 ľudí som mala zamestnaných na príkaznú zmluvu podľa Obč.z. Bolo to OK. Pozri v témach porady...:)
ondrejvla
29.04.05,19:21
Aj tak sa dá!
sklenkova
30.04.05,18:10
Mám známeho advokáta,ktorý mi vysvetlil, že príkazné zmluvy sú pre advokátov,notárov...a nie sú určené na zamestnávanie.Okrem toho ,keď má niekto prík. zmluvu nemôže byť zamestnancom! To je vidieť akých máme vzdelaných úradníkov.(čo sa týka akcie vietor) V prípade , že má niekto prík. zmluvu ,musí si odvody hradiť sám.
ondrejvla
30.04.05,18:19
Ani by som nepovedala, že je to nesprávne, daj si vyhľadať "Príkazná zmluva" a to na ňu odpovedal fundovaný p. Mihál, že ju môžeš použiť i inokedy. Napr. pri dôchodcoch, alebo povedala by som, že je to určitý druh dohody o vykonaní práce, len v ružovom a bez zdanenia. Prijímateľ odmeny je povinný ju samozdaniť, ak prekročí polovičku odpočitateľnej položky. Dúfam, že som to vyjadrila správne, tú polovičcu odpoč.položky?!
sklenkova
30.04.05,19:23
Nenapísala som , že je to nesprávne, napisala som: že že buď mám s niekým dohodu...,ale v prípade prík. zmluvy nejde o môjho zamestnanca,je to dosť podstadtný rozdiel.
DanielaSL
01.05.05,10:10
Mám známeho advokáta,ktorý mi vysvetlil, že príkazné zmluvy sú pre advokátov,notárov...a nie sú určené na zamestnávanie.Okrem toho ,keď má niekto prík. zmluvu nemôže byť zamestnancom! To je vidieť akých máme vzdelaných úradníkov.(čo sa týka akcie vietor) V prípade , že má niekto prík. zmluvu ,musí si odvody hradiť sám.
Musím s tebou súhlasiť , aj náš právnik sa takto podobne k tomu vyjadril, keď sme sa o príkazných zmluvách dozvedeli a následne sme s ním o nich konzultovali.