semafor
24.08.08,08:09
Nema niekto skusenosti s plesnivejucim matracmi? Mame kupene 1 1/2 roka od firmy Materasso, 2 matrace Primator bio-ex royal (viac ako 6 000 Sk/ks), ktora sa distancuje od reklamacie (plesnivie len jeden) Fa reklamaciu vybavila len listom zaslanym len do predajne, s vyjadrenim zamietavym, zevraj nevetrame. Pritom odvetravanie bolo zabezpecene. Plesnenie zacalo 5 mesiacov po zakupeni. Zaroven sa chcem opytat odbornika v tomto fachu - aky je vhodny matrac, ktory by nesposoboval tento problem?.....pani v predajni nam tvrdila, ze sme mali uvazovat nad matracmi z PUR peny?...mame pocit, ze plesnivenie sposobuje nekvalitne kokosove vlakno (asi uz od dodavatela)?..alebo ovcie runo? (matrac je nim potiahnuty). Plesnivenie sa neprejavuje na povrchu, ale len zapachom zvnutra (ziadne prejavy plesne na povrchu nie su viditelne).
durisovad
24.08.08,08:27
Nie som sice odbornik na matrace ani som o niecom takom, ze by plesniveli nepocula, ale ak sa predajca aj vyrobca distancuju od riesenia problemu, obratila by som sa na obchodnu inspekciu, ktora iste nariadi odbornu expertizu. Cena vyrobku je dost vysoka na to, aby sa to po tak kratkej dobe pouzivania malo vyhodit.
charonme
25.08.08,10:55
mate ich uz 1 a pol roka a plesnenie zacalo uz 5 mesiacov po kupeni ? Kedy ste zacali s reklamaciami?
skoda2
13.03.10,18:01
ovcie runo-teda kvalitne-vlhkost odvadza!!! Preto jeho pouzivanim nemoze vzniknut plesnivy flak na matraci;)