Zuza5
24.08.08,12:59
Dobrý deň.Po 15-rokoch mi prehorel kotol na drevoplyn.Chcem si kúpiť nový.Uvažoval som nadkotlami MAGA Turbo,Ladan a Budrerus S 121.Chcel by som sa spýtať,či niekto nemá skúsenosti s týmito kotlami.Ďakujem.
jarosenka
15.09.08,18:45
Objavila som túto tému a posúvam ju, pretože mám pár otázok.
Uvažujeme o svojej budúcej kotolni a rozhodujeme sa medzi klasickým liatinovým kotlom na tuhé palivo (Viadrus) a splynovacím kotlom na drevo/uhlie (Vigas, Atmos). Radi by sme vedeli, aké máte skúsenosti s týmito kotlami. Premýšľame aj nad pripojením akumulačnej nádoby k zdroju tepla.
Ešte by som sa chcela spýtať, čo používate na rozvod tepla - medené rúrky alebo plastohliníkové. Viac-menej sme boli rozhodnutí pre medené, ale kúrenár nás presviedčal, že plastohliník je na tie rozvody rovnako dobrý a podstatne lacnejší.
jojkoz
16.09.08,06:01
CO sa tyka kotla - ja som bohuzial v meste odkazany na plyn a krb - ale po velmi dobrych skusenostiach u rodicov by som si ja isto dal drevosplynovaci kotol.
A samozrejme najlepsie s akumulacnou nadrzou.

Je to ale z mojho pohladu - to jest drevo vlastne - len robota s nim - pokial sa musi drevo kupovat - tak uz neviem ako to vychadza.
LUSETA323
20.09.08,20:59
mne najlepsie poradil majitel firmy vavrotherm