samanta296
25.08.08,08:48
Dobrý deň. Chcem sa spýtať či možem nákup poštových známok, ktoré sa ihneď spotrebujú musím učtovať cez 213 - ceniny, alebo ich možem dať rovno do spotreby?
Prosím o radu
šromo
25.08.08,07:00
ja ich dávam hneď do spotreby s tým, že na doklad poznačím interné poradové číslo odosielanej pošty
samanta296
25.08.08,07:04
dakujem pekne ja to robím tiez tak, len som sa chcela uistiť či je to spravne
Ajuška
02.09.08,11:05
Dnes sa mi dostalo do rúk nové potvrdenie Slovenskej pošty o zaplatení poštovného. Prekvapilo ma, že oproti pôvodnému potvrdeniu je na zadnej strane v poučení uvedené o.i... že neslúži ako daňový doklad. Čo s tým???
Ajuška
02.09.08,14:05
Dnes sa mi dostalo do rúk nové potvrdenie Slovenskej pošty o zaplatení poštovného. Prekvapilo ma, že oproti pôvodnému potvrdeniu je na zadnej strane v poučení uvedené o.i... že neslúži ako daňový doklad. Čo s tým???

Upresním svoje otázniky...;)... Doteraz som na základe takéhoto potvrdenia účtovala nákladovú položku (v JÚ aj v PÚ)... Teraz mám pocit, akoby to bol len príjmový pokladničný doklad a chýba mi náväznosť... Či môžem účtovať, ako doteraz, alebo od Sl.Pošty žiadať následne vystavenie daňového dokladu...
Zoltán Kovács
02.09.08,14:49
Dnes sa mi dostalo do rúk nové potvrdenie Slovenskej pošty o zaplatení poštovného. Prekvapilo ma, že oproti pôvodnému potvrdeniu je na zadnej strane v poučení uvedené o.i... že neslúži ako daňový doklad. Čo s tým???

Ten daňový doklad sa nemá chápať v kontexte zákona o DPH?
Ajuška
02.09.08,14:57
Ten daňový doklad sa nemá chápať v kontexte zákona o DPH?

Nerozumiem tomu, preto sa pýtam. Poštovné je mimo DPH...
Monika Kováčová
02.09.08,15:13
v tom prípade je doklad postačujúci, ak by si však na pošte platila za službu, resp. tovar, ktorý podlieha dani z pridanej hodnoty, pošta ti musí na účely odpočítania DPH vystaviť aj faktúru.
Zoltán Kovács
02.09.08,16:16
v tom prípade je doklad postačujúci, ak by si však na pošte platila za službu, resp. tovar, ktorý podlieha dani z pridanej hodnoty, pošta ti musí na účely odpočítania DPH vystaviť aj faktúru.

Ako napr. prenájom poštovej schránky (POBox).
betka
02.09.08,17:19
Upresním svoje otázniky...;)... Doteraz som na základe takéhoto potvrdenia účtovala nákladovú položku (v JÚ aj v PÚ)... Teraz mám pocit, akoby to bol len príjmový pokladničný doklad a chýba mi náväznosť... Či môžem účtovať, ako doteraz, alebo od Sl.Pošty žiadať následne vystavenie daňového dokladu...

Upozorním, že sú nové postup v JU: nákup poštových známok ide cez priebežné položky. A je potrebné vedenie poklad. -ceniny. Až následne výdaj poštových známoch sa účtuje do nákladov, cez VPD. ;) Platnosť od 1.1.2008
Monika Kováčová
02.09.08,17:40
Upozorním, že sú nové postup v JU: nákup poštových známok ide cez priebežné položky. A je potrebné vedenie poklad. -ceniny. Až následne výdaj poštových známoch sa účtuje do nákladov, cez VPD. ;) Platnosť od 1.1.2008

dobrá poznámka, až na to že sme v téme Podvojné účtovníctvo:)mimotemy
betka
02.09.08,17:51
Upresním svoje otázniky...;)... Doteraz som na základe takéhoto potvrdenia účtovala nákladovú položku (v JÚ aj v PÚ)... Teraz mám pocit, akoby to bol len príjmový pokladničný doklad a chýba mi náväznosť... Či môžem účtovať, ako doteraz, alebo od Sl.Pošty žiadať následne vystavenie daňového dokladu...

Monika, mne išlo o toto-tučné.