nene74
25.08.08,09:10
Ahojte poradaci,
viete mi poradit, v pripade, ze zamestnanec pracuje cely vikend alebo vo sviatok nadcas viac ako 4 hodiny, ma narok na stravny listok?

Dakujem
ivka70
25.08.08,07:15
ano, ma ....
standardne po odpracovania viac ako 4 hodin v akykolvek den

a co sa tyka nadcasov, po viac ako 11 /alebo 12/ hodinach prace ma uz narok na 2. listok ...
Chobot
25.08.08,07:18
Ahojte poradaci,
viete mi poradit, v pripade, ze zamestnanec pracuje cely vikend alebo vo sviatok nadcas viac ako 4 hodiny, ma narok na stravny listok?

Dakujem

Trochu nejasná otázka.

Pokiaľ pracuje v sobotu a jeho smena je dlhšia ako 4 hodiny, má nárok na stravný lístok.

Ak má ale v sobotu riadnu zmenu 8 hodín a bezprostredne po nej pracuje ešte nadčas 5 hodín (teda za ten deň odpracuje 13 hodín), tak má nárok na 1 stravný lístok, za ten nadčas nemá nárok na lístok navyše.

Jednoducho povedané, lístok za poskytuje za odpracovanú zmenu (je jedno, či je to riadna zmena alebo mimoriadna - nadčasová), pokiaľ trvá viac ako 4 hodiny.

Je to odpoveď na tvoju otázku? Ak nie, tak otázku upresni.
Chobot
25.08.08,07:21
ano, ma ....
standardne po odpracovania viac ako 4 hodin v akykolvek den

a co sa tyka nadcasov, po viac ako 11 /alebo 12/ hodinach prace ma uz narok na 2. listok ...

Nesúhlasím, nemá zákonný nárok na 2. lístok. Je to len možnosť pre zamestnávateľa poskytnúť 2. stravný lístok, nie povinnosť - § 152 ods. 2:

Nárok na poskytnutie stravy má zamestnanec, ktorý v rámci pracovnej zmeny vykonáva prácu viac ako štyri hodiny. Ak pracovná zmena trvá viac ako 11 hodín, zamestnávateľ môže zabezpečiť poskytnutie ďalšieho teplého hlavného jedla.
veronikasad
25.08.08,08:10
Ahojte poradaci,
viete mi poradit, v pripade, ze zamestnanec pracuje cely vikend alebo vo sviatok nadcas viac ako 4 hodiny, ma narok na stravny listok?

Dakujem
V tomto príspevku je iný názor :
http://www.porada.sk/563780-post5.html
inuska13
11.09.08,08:28
Praujem od 7:30-21:00 15 dni v mesiaci, na kolko stravnych listkov mam narok pracujem v gastronomi ako servirka ,, a mala by som dostavat na jeden den 1 alebo 2 stravne listky, mam narok na obed veceru?? pri 13,5 hodin odpracovanych denne? alebo mi ma zamestnavatel dat lístky na 20 pracovnych dni 20 strav listkov a v akej hodnote by mala davat stravne listky?
Tweety
11.09.08,08:34
Praujem od 7:30-21:00 15 dni v mesiaci, na kolko stravnych listkov mam narok pracujem v gastronomi ako servirka ,, a mala by som dostavat na jeden den 1 alebo 2 stravne listky, mam narok na obed veceru?? pri 13,5 hodin odpracovanych denne? alebo mi ma zamestnavatel dat lístky na 20 pracovnych dni 20 strav listkov a v akej hodnote by mala davat stravne listky?
Podľa ZP § 152 vzniká nárok na 1 stravenku za jednu odpracovanú zmenu dlhšiu ako 4 hod.( minim. v hodnote 75% z 89.-), nárok na 2 stravenku nie je, ale zamestnáv. ju môže(nemusí) poskytnúť.
Chobot
11.09.08,08:35
Praujem od 7:30-21:00 15 dni v mesiaci, na kolko stravnych listkov mam narok pracujem v gastronomi ako servirka ,, a mala by som dostavat na jeden den 1 alebo 2 stravne listky, mam narok na obed veceru?? pri 13,5 hodin odpracovanych denne? alebo mi ma zamestnavatel dat lístky na 20 pracovnych dni 20 strav listkov a v akej hodnote by mala davat stravne listky?

Je povinný ti zabezpečiť 15 x stravovanie (počas tých dní, kedy pracuješ) alebo ti dať 15 stravných lístkov.