Fero11
25.08.08,09:15
Stahol som z netu audio subor s priponou mpeg3 a nepodarilo sa my o tom nic najst, akurat, ze mpg3 je pre OS MAC. Prehraje to rozny player (kodek je mpeg audio layer 3, VLC hovori mpga), ale chcem z toho spravit normalnu mp3. Nenasiel som ziadny encoder, mpeg3 to mp3 a mozno by stacilo prepisat priponu na mp3 ...... Neni to pre mna, takze to nemozem v ziadnom mp3 prehravaci otestovat
poisonkatka
25.08.08,07:42
skus sa pohrabat tu http://www.google.sk/search?hl=sk&q=convert+mpeg3+to++mp3&meta=

mpeg3 by malo byt zhodne s mp3
Martin Mocko
25.08.08,08:01
skus sa pohrabat tu http://www.google.sk/search?hl=sk&q=convert+mpeg3+to++mp3&meta=

mpeg3 by malo byt zhodne s mp3

Nie celkom. Mam pocit, ze format MPEG3 vyvinula firma APPLE pre Ipody. Ipody maju na to prehravace.
Chobot
25.08.08,08:06
Stahol som z netu audio subor s priponou mpeg3 a nepodarilo sa my o tom nic najst, akurat, ze mpg3 je pre OS MAC. Prehraje to rozny player (kodek je mpeg audio layer 3, VLC hovori mpga), ale chcem z toho spravit normalnu mp3. Nenasiel som ziadny encoder, mpeg3 to mp3 a mozno by stacilo prepisat priponu na mp3 ...... Neni to pre mna, takze to nemozem v ziadnom mp3 prehravaci otestovat

Sú dve možnosti, ako niekto vytvoril ten MPEG3 súbor.

MPEG3 nie je to isté ako MP3.

Najprv k tej skratke: MPEG je Moving Pictures Expert Group a bolo vytvorench viacero druhov kódovania audia a videa. MPEG3 bolo pôvodne určené pre HDTV signály, ale tento kodek sa neujal, bol nahradený MPEG2 kodekom.

Audio sa kóduje kodekom MPEG1 audio layer 3, v skratke MP3.

Takže buď to niekto vytvoril ako audio-video súbor v kodeku MPEG3, alebo niekto len natvrdo omylom prepísal koncovku miesto .mp3 na .mpeg3.

A prehraje ti to nejaký prehrávač? Pokiaľ áno, tak potom už nebude problém nejakým konvertorom to skonvertovať do mp3.

Ak chceš pošli mi to na chrobak7@post.sk. Pozriem sa na to, je to zaujímavá prípona.

Ja konvertujem bežne v Nero Waw editore alebo Total video konvertorom - dokáže aj audio konvertovať.
Fero11
25.08.08,08:40
to chobot
Mail co som ti poslal ber za bezpredmetny, pretoze vo wave editore to vpohode konvertuje do mp3
close
mpca
25.08.08,08:48
Ako spomínal Chobot... čo tak prepísať koncovku na mp3??
Fero11
25.08.08,09:09
to som pisal uz ja v prvom prispevku, ale prepisanie pripony ti nezmeni format...
mpca
25.08.08,09:20
Jasne ze format nie ale mozno mohla byt chyba v koncovke :)