Sfing
29.04.05,10:36
Ahojte.. Chcem sa opytat mozno pre niekoho banalnu otazku... Ako sa podava ziadost o zvýšenie mesačnej mzdy???? Stačí len ústne alebo aj pisomnou formou? Ak mate niekto vzor listu tak dakujem za inšpiraciu... :D
Chobot
29.04.05,08:49
To más jedno. Ak vies, ze Ti ju séf zvýsi, tak stací ústne. Ak más pocit, ze by si si zaslúzil vyssiu mzdu a nie si si istý, ci Ti ju zvýsia a v budúcnosti chces tento argument (zamietnutie ziadosti) pouzit, tak je lepsie písomne.

Vzor listu neexistuje, stací to aj jednou vetou alebo na úvod rozpíses svoje prednosti a dôvody, preco to ziadas a na záver dás poziadavku na zýsenie.

Napr: Vázený pán XY/riaditel.

Vo firme pracujem od roku 1999. Pocas tejto doby som dosiahol vynikajúce pracovné výsledky, za co ma môj vedúci niekolkokrát ústne pochválil. Podla pracovných hodnotení patrím medzi najlepsích zamestnancov firmy.

Napriek vsetkým tymto dosiahnutm výsledkom v práci mi od nástupu nebola zvýsená mzda. Z toho dôvodu si Vás dovolujem poziadat o zvýsenie platu, nakolko súcasná výska mzdy mi nepostacuje pokryt moje zivotné potreby a náklady na zabezpecenie mojej rodiny.

Za kladné vybavenie vopred dakujem.

Alebo môzes aj zúfalejsie popísat Tvoju zivotnú situáciu, ak más rodinu.
Sfing
29.04.05,09:02
Jasneee. Dik.. Taketo nieco som potreboval pocut.. ;)
333_lucy
07.10.08,06:30
Ahojte ... Prosím poradil by mi niekto ako napísať kolektívnu žiadosť o zvýšenie mzdy ... Dakujem
amakov
14.10.08,07:06
Tretí rok pracujem u nového zamestnávateľa, ktorý rozširoval prevádzku aj keď predtým som robila v tom istom odbore 30 rokov.Náš zamestnávateľ v júli zvyšoval mzdy od 5-10 %, najviac t.j. 10% zvýšil zamestnancom, ktorí odpracovali u neho viacej rokov, žiadne iné kritérium nezvolil pri úprave. Nám ostatným sa to zdá nespravodlivé, pretože spoločne vytvárame zisk, patríme medzi najlepších, sme plne kvalifikovaní, máme dokonca vyššie vzdelanie ako ostatní, nie sú výhrady k našej práci. Pri rozhovore so šéfom, neprijal našu argumentáciu, zdá sa mu to v poriadku. Chceli by sme riešiť túto situáciu, podaním žiadosti o prehodnotenie úpravy mzdy o 10% pre všetkých zamestnancov, máme vôbec šancu uspieť alebo je to plne v právomoci zamestnávateľa ako si určí kritéria. Podotykám, že odbory spolupracovali pri tejto úprave, takže u nich sme neuspeli.
Chobot
14.10.08,07:16
Tretí rok pracujem u nového zamestnávateľa, ktorý rozširoval prevádzku aj keď predtým som robila v tom istom odbore 30 rokov.Náš zamestnávateľ v júli zvyšoval mzdy od 5-10 %, najviac t.j. 10% zvýšil zamestnancom, ktorí odpracovali u neho viacej rokov, žiadne iné kritérium nezvolil pri úprave. Nám ostatným sa to zdá nespravodlivé, pretože spoločne vytvárame zisk, patríme medzi najlepších, sme plne kvalifikovaní, máme dokonca vyššie vzdelanie ako ostatní, nie sú výhrady k našej práci. Pri rozhovore so šéfom, neprijal našu argumentáciu, zdá sa mu to v poriadku. Chceli by sme riešiť túto situáciu, podaním žiadosti o prehodnotenie úpravy mzdy o 10% pre všetkých zamestnancov, máme vôbec šancu uspieť alebo je to plne v právomoci zamestnávateľa ako si určí kritéria. Podotykám, že odbory spolupracovali pri tejto úprave, takže u nich sme neuspeli.

Pokiaľ to nie je direktívne zakotvené v kolektívnej zmluve, tak rozhodnutie o percente zvýšenia je čisto v kompetencii zamestnávateľa.