Beella
25.08.08,10:01
Od 16.09. nastupujem na rodicovsku dovolenku. Vypisujem ziadost. Moj zamestnavatel ma zamestna od 16.09. na dohodu. Musim uviest do casti F, ze som od 16.09. zamestnana?? V casti J sa potom uvadza, kto sa mi stara o dieta, kedze som teda zamestnana. Su tam len moznosti - ina fyzicka osoba alebo zariadenie. Avsak ja sa dalej staram, som doma, ale pani na urade mi povedala, ze musim zaciarknut ina fyzicka osoba. :confused:
Prosim, viete mi poradit? Dakujem!
veronikasad
25.08.08,08:02
Od 16.09. nastupujem na rodicovsku dovolenku. Vypisujem ziadost. Moj zamestnavatel ma zamestna od 16.09. na dohodu. Musim uviest do casti F, ze som od 16.09. zamestnana?? V casti J sa potom uvadza, kto sa mi stara o dieta, kedze som teda zamestnana. Su tam len moznosti - ina fyzicka osoba alebo zariadenie. Avsak ja sa dalej staram, som doma, ale pani na urade mi povedala, ze musim zaciarknut ina fyzicka osoba. :confused:
Prosim, viete mi poradit? Dakujem!

Kto sa bude starať o dieťa keď budeš pracovať na dohodu, budeš prácu robiť doma ?
Beella
25.08.08,08:04
Ano, pracujem doma. Vobec nemusim ani vytiahnut päty :-)
veronikasad
25.08.08,08:14
Ano, pracujem doma. Vobec nemusim ani vytiahnut päty :-)
Tak by som to do žiadosti uviedla "Osobná starostlivosť - budem pracovať na dohodu doma".

Ak by si dala dieťa do štátnej škôlky alebo do súkromnej s príspevkom štátu, nárok na RP ti zanikne.

Osobná starostlivosť pri práci na dohodu je pre úradníkov asi niečo, s čím sa nestretávajú tak často, preto ťa nútia napísať tam iná fyzická osoba.
Beella
25.08.08,08:42
Dakujem, uvediem to do toho bodu.
Ved preco by som mala zaciarkovat ina osoba, ked to nie je pravda. Este raz, diky
jankasm
25.08.08,10:22
Dakujem, uvediem to do toho bodu.
Ved preco by som mala zaciarkovat ina osoba, ked to nie je pravda. Este raz, diky

To Ti určite nepovedali správne, aj keď v podstate, výsledok je rovnaký. Petože aj keď sa Ti o dieťa bude starať iná osoba, čiže nepôjde do škôlky, rodičovský príspevok budeš poberať aj naďalej.
Ale ja som toho názoru, že práca na dohodu vôbec nie je pracovný pomer a ani by som ho tam neuvádzala. :o
Beella
25.08.08,10:49
Jankasm, dakujem. Tak zatial by som rodicak mala poberat, ale uvidime, co uchvatna pani ministerka od januara vymysli.... Ja som aj nad tym uvazovala, ci praca na dohodu je pracovny pomer?? Vie niekto este poradit?
brčko
25.08.08,11:05
Jankasm, dakujem. Tak zatial by som rodicak mala poberat, ale uvidime, co uchvatna pani ministerka od januara vymysli.... Ja som aj nad tym uvazovala, ci praca na dohodu je pracovny pomer?? Vie niekto este poradit?

V zmysle zákonníka práce nie je dohoda pracovný pomer. Inak by sa deviata časť zákonníka práce nemohla nazývať " dohody o prácach vykonávaných "mimo pracovného pomeru".
Dohoda je podla ZP pracovnoprávny vzťah.

Aká definícia však platí pre zákon o rodičovskom príspevku? Tam sa vlastne hovorí o "výkone zárobkovej činnosti" - v § 3 ods.3 písmeno b). Tá však v zákone o RP nie je definovaná (teda nenašla som).
Aj ked v návrhu zákona z 22.8.08 som zárobkovú činnosť tuším videla zadefinovanú, neviem presne ako to bolo, ak ti zakladá "nárok na príjem"? - no to je vlastne nepodstatné.

V každom prípade nárok na RP podla terajšieho zákona máš a tiež by som to "slovne" napísala do žiadosti ako píše Veronika. Nech si to už na UPSVaR spracujú, ako chcú.
Beella
25.08.08,11:59
DAKUJEM !!
nika.sum
26.08.08,06:15
Ahoj, prosim Vas tie zmeny od januara este nie su definitivne? Viete niekto nieco o tom? Ja som SZCO a som zvedava ci pridem o rodicovsky alebo nie.
Chobot
26.08.08,07:33
Ahoj, prosim Vas tie zmeny od januara este nie su definitivne? Viete niekto nieco o tom? Ja som SZCO a som zvedava ci pridem o rodicovsky alebo nie.

Kým to nie je podpísané prezidentom, tak žiadny zákon nie je definitívny. Treba si počkať.
nika.sum
26.08.08,08:19
Ok, dakujem.