prestigio
25.08.08,10:19
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či pri príjmových a výdavkových dokladoch treba používať duálne zobrazenie alebo nie?Keď napr. vypisujem príjmový doklad od odberateľa ktorý zaplatil faktúru mám vypísať aj v eurách?ďakujem veľmi pekne
Zoltán Kovács
25.08.08,08:23
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či pri príjmových a výdavkových dokladoch treba používať duálne zobrazenie alebo nie?Keď napr. vypisujem príjmový doklad od odberateľa ktorý zaplatil faktúru mám vypísať aj v eurách?ďakujem veľmi pekne

Vo vzťahu podnikateľský subjekt (szčo, s.r.o. ...) - podnikateľský subjekt (szčo, s.r.o. ...) nie je povinnosť duálneho zobrazenia. Len vo vzťahu podnikateľský subjekt - občan.

Doplním s výňatkom z nasledujúcej témy od ermon: http://www.porada.sk/t80871-p13-dualne-zobrazovanie-skk-eur.html

Aké údaje bude potrebné duálne zobrazovať na faktúrach?
Duálne zobrazovať sa bude len výsledná suma faktúry, ktorú má spotrebiteľ zaplatiť. Na faktúre musí byť okrem duálneho zobrazenia výslednej sumy uvedený aj konverzný kurz, ktorým bola suma prepočítaná. Toto platí len pre faktúry, ktorých platiteľmi je občan, fyzická osoba. Faktúry, ktoré si medzi sebou platia právnické osoby, duálnemu zobrazovaniu nepodliehajú.


Info z www.euromena.sk
poisonkatka
25.08.08,08:23
to by zaujimalo aj mna...lebo kedze je to dualne zobrazene na fakture
prestigio
25.08.08,08:38
hmm aha takže keď to bude občan tak áno, ďakujem veľmi pekne
prestigio
25.08.08,08:56
Ešte jednu otázočku mám, teraz som vytvorila vlastný príjmový doklad s duálnym zobrazením uzná daňový úrad taký doklad?všetky náležitosti sú tam a ešte plus euro a kurz
Stefan2005
25.08.08,09:15
Duálnemu zobrazovaniu nepodliehajú

sumy uvádzané na príjmových a výdavkových účtovných dokladoch o pokladničných operáciách s hotovosťou.

Ale pozor:

duálnemu zobrazovaniu však podlieha konečná suma uvedená na doklade o predaji, ktorý sa vyhotovuje ako náhrada za doklad z elektronickej registračnej pokladnice vtedy, ak dočasne nemožno použiť elektronickú registračnú pokladnicu...