Sinkl
25.08.08,11:16
Dobrý deň. chcela by som sa opýtať, či pri založení spoločnosti s.r.o. musí byť uvenedené v spoločenskej zmluve konateľ bez nároku na mzdu. Nechcem byť zamestnancom spoločnosti, chcem byť len konateľom. Ak by som chcela byť aj konateľom aj zamestnancom musim to uviesť v spoločenskej zmluve?
Zoltán Kovács
25.08.08,09:25
Dobrý deň. chcela by som sa opýtať, či pri založení spoločnosti s.r.o. musí byť uvenedené v spoločenskej zmluve konateľ bez nároku na mzdu. Nechcem byť zamestnancom spoločnosti, chcem byť len konateľom. Ak by som chcela byť aj konateľom aj zamestnancom musim to uviesť v spoločenskej zmluve?

Nie.
matka7
25.08.08,09:30
v spolocenskej zmluve by mali byt zakladne podmienky vyplatenia podielu na zisku. urcite by som tam neuvadzala nic o mzde ani o konatelovi ako zamestnancovi = to je pracovnopravny vztah a pokial sa neuzatvori pracovna zmluva tak nie je konatel zamestnancom. pre konkretizovanie podmienok vyplacania odmeny konatelovi a jeho povinnosti by som pouzila mandatnu zmluvu, tu je jednoduchsie zmenit.
cazu3
13.11.08,17:31
Ahojte, prosim vas o nazor.
Moja znama je spolocnickou a zaroven aj konatelkou v s.r.o., ktora este nema zamestnancov a ona dostala ponuku z jednej firmy, aby pre nu vykonala jednorazovu sluzbu. Tuto chce zo svojej s.r.o. zakaznikovi nasledne vyfakturovat, ale ona sama nechce za svoju pracu ziadnu odmenu. Je to OK, moze s.r.o. fakturovat sluzby, hoci nema zamestnancov a pracu vykona konatel, ktory nema pracovnu zmluvu?
Benko
13.11.08,17:34
Ak má na to živnosť tak podľa môže.
cazu3
13.11.08,17:45
Nema zivnost.
mysimis
13.11.08,18:18
Nema zivnost.

Nemôžeš niekomu vyfakturovať niečo čo nemáš v predmete činnosti.
k.i.n.o.
13.11.08,18:26
Nema zivnost.
Hovoríme o živnosti právnickej osoby - s.r.o., nie konateľky - tvojej známej. Lebo mám taký pocit, že došlo k omylu, ale môžem sa mýliť.
cazu3
14.11.08,11:26
Prepac, mas pravdu. Firma ako taka ma zivnost. A ma to v predmete cinnosti. Cize moze vyfakturovat sluzbu, hoci nema zamestnancov a konatelka to chce urobit bez naroku na nejaku odmenu, sedi?
mysimis
14.11.08,11:30
Prepac, mas pravdu. Firma ako taka ma zivnost. A ma to v predmete cinnosti. Cize moze vyfakturovat sluzbu, hoci nema zamestnancov a konatelka to chce urobit bez naroku na nejaku odmenu, sedi?

Pokiaľ s.r.o. má v predmete činnosti službu, ktorú chceš vyfakturovať tak to môžeš urobiť bez ohľadu na to či má s.r.o. zamestnancov alebo nie.
cazu3
14.11.08,15:14
Dakujem mysimis a prajem prijemny vikend. ;-)