Bianka1
25.08.08,11:54
Prosím Vás mám vystavenú faktúru do CZ my aj oni sú platci DPH vystavila som ju bez DPH len by som chcela vedieť aký text by som mala použiť do textu prílohy, že podľa akého paragrafu somto fakturovala.
Ďakujem
Zoltán Kovács
25.08.08,10:28
Najprv by sme mali vedieť, že čo je predmetom fakturácie, aby sme ti vedeli poradiť aj príslušný §.
Bianka1
25.08.08,10:30
predmetom je predaj služby

a na druhej je predaj tovaru
Zoltán Kovács
25.08.08,10:39
predmetom je predaj služby

a na druhej je predaj tovaru


predmetom je predaj služby - najprv treba zistiť miesto plnenia podľa § 15


na druhej je predaj tovaru - §43.
Bianka1
25.08.08,10:46
pri službe je miesto dodania CZ

Ďakujem
atka4
06.10.08,10:21
POPROSILA BY SOM O RADU V NASLEDOVNOM:

a. Dodávateľ: Tuzemská zdaniteľná osoba s prideleným Ič pre DPH, SK
b. Odberateľ: Zahraničná zdaniteľná osoba s prideleným Ič pre DPH - CZ

1. Dodávateľ a) dodá tovar odberateľovi b), tovar bude odoslaný prepravnou službou na územie CZ
2. Dodávateľ a) dodá tovar odberateľovi b), tovar neopustí územie SR
3. Dodávateľ a) dodá tovar s montážou odberateľovi b), miesto plnenia je tuzemsko SR

Prosím o radu ohľadne uplatnenia DPH, zaradenia v DP a odvolávok na faktúrach.

Podľa mňa:
1. Faktúra bez DPH - bežný predaj tovaru do ČS EÚ, oslobodené od DPH podľa § 43, DP DPH r. 13,14
2. a 3. Odberateľ použije tovar + tovar s montážou na území SR, keďže tovar neopustí SR, t.j. nie je splnená podmienka pre trojstranný obchod, §45, odst.1, písm. a) nepovažujem teda tento obchod za trojstranný.
t.j. faktúra s DPH, DP DPH r. 3 a 4 (pre daň 19%)

Doposiaľ sme vo firme riešili len nákup tovaru zo zahraničia a predaj len na slov. firmám.
Ďakujem všetkým.
atka4
06.10.08,11:26
POPROSILA BY SOM O RADU V NASLEDOVNOM:

a. Dodávateľ: Tuzemská zdaniteľná osoba s prideleným Ič pre DPH, SK
b. Odberateľ: Zahraničná zdaniteľná osoba s prideleným Ič pre DPH - CZ

1. Dodávateľ a) dodá tovar odberateľovi b), tovar bude odoslaný prepravnou službou na územie CZ
2. Dodávateľ a) dodá tovar odberateľovi b), tovar neopustí územie SR
3. Dodávateľ a) dodá tovar s montážou odberateľovi b), miesto plnenia je tuzemsko SR

Prosím o radu ohľadne uplatnenia DPH, zaradenia v DP a odvolávok na faktúrach.

Podľa mňa:
1. Faktúra bez DPH - bežný predaj tovaru do ČS EÚ, oslobodené od DPH podľa § 43, DP DPH r. 13,14
2. a 3. Odberateľ použije tovar + tovar s montážou na území SR, keďže tovar neopustí SR, t.j. nie je splnená podmienka pre trojstranný obchod, §45, odst.1, písm. a) nepovažujem teda tento obchod za trojstranný.
t.j. faktúra s DPH, DP DPH r. 3 a 4 (pre daň 19%)

Doposiaľ sme vo firme riešili len nákup tovaru zo zahraničia a predaj len na slov. firmám.
Ďakujem všetkým.


Poradíte, poraďáci, Ďakujem...