ferdinand11
25.08.08,11:59
ked vydavam fakturu ako mam zadat do faktury skonto 3% tak aby bola aj dph zahrnuta
Monika C.
25.08.08,18:32
Prepáč ale nerozumiem slovu - skonto / som maďarka / nie je to zľava?
Braňo
25.08.08,18:44
skonto - zrážka z ceny pri platení v hotovosti alebo bezhotovostne, zľava (prípadne pri zaplatení sumy skôr ako je splatnosť faktúry)
Monika C.
25.08.08,18:48
Ďakujem Braňo za odpoveď. Ja by som to zadala do položiek faktúr / pod položku zľavy / a tak to bude zahrnuté aj v DPH - toto pre ferdinand 11.
Šadar
25.08.08,18:48
ked vydavam fakturu ako mam zadat do faktury skonto 3% tak aby bola aj dph zahrnuta

Ty davas skonto hned do prvotnej faktury???

Mam skusenost s tym, ze sa skonto vystavuje ako dobropis, nasledne po tom, ako su dodrzane urcite zmluvne podmienky.

My mame napr. v zmluve, ze je 60 - dnova splatnost, ale ak vsetky faktury vystavene v priebehu kal. roka uhradime do 30 dni mame narok na 3% skonto z celkovej fakturovanej sumy.
Šadar
25.08.08,18:49
Ďakujem Braňo za odpoveď. Ja by som to zadala do položiek faktúr / pod položku zľavy / a tak to bude zahrnuté aj v DPH - toto pre ferdinand 11.


ano, skonto je fakticky zlava...
Monika C.
25.08.08,19:05
Ďakujem Šadar ja by som zľavu riešila tak ako som napísala ale keď ferdinand 11 bude dávať tak ako ty si to napísala tak nevidím tam problém DPH to odčíta. Ja to nepotrebujem je to odpoved pre ferdinanda ale zároveň sa učím aj ja. Takže dík.