Katarína STR
29.04.05,11:14
Prosím Vás, kto mi to vie potvrdiť, či vyvrátiť.

Jedná sa o takúto vecičku.
Môj šéf kúpil na leasing úžitkové vozidlo dňa 18.4.2005
V tento istý deň zaplatil aj akontáciu a aj prvú splátku podľa splátkového kalendára.
Bol ale povinný toto autíčko samozrejme prihlásiť na polícii. Do dnešného dňa sa tak nestalo. Aj keď ho tam kopem každý deň.
Myslel si, že mu to môj otec vybaví poznámosti. Otec sa síce snažil, ale
bohužiaľ to nešlo. To je prvýkrát, čo sa to otcovi nepodarilo. Hmm

Teraz sa chcem spýtať. Mala by som zaradiť auto do používania podľa kúpnej zmluvy a splátkového kalendára a teda urobiť odpisy už za mesiac apríl, alebo ho zaradiť až keď môj zlatý šéf prihlási to auto na polícii.
Problém je v tom, že v pondelok je už mesiac máj.

Neviem, či by sa náhodu nemalo auto zaradiť do používania v deň pridelenia ŠPZ. Hmm?

Ako potom ale s odpismi rozpočítanými už od apríla.

Holky, kluci poraďte.

Ahoj
lenkak
29.04.05,09:20
Zaradiť až keď šéf prihlási to auto na polícii, dovtedy je vlastníctvom tá leasingová spoločnosť. Môj názor. Má preberací protokol od leasingovej spoločnosti, kedy prevzal auto? Potom by mu mohli ísť odpisy už v apríli.
Luna
29.04.05,09:29
Lenka má pravdu,odpisy robíš od dátumu kedy má skutočne auto k dispozícíí.Pozri zákon 595/2003 §26odst.9.
Katarína STR
29.04.05,09:54
Dííík, som rada ako blcha.
Katarína STR
29.04.05,09:55
Zaradiť až keď šéf prihlási to auto na polícii, dovtedy je vlastníctvom tá leasingová spoločnosť. Môj názor. Má preberací protokol od leasingovej spoločnosti, kedy prevzal auto? Potom by mu mohli ísť odpisy už v apríli.

Má protokol už 18.4.2005. Len tú hlúpu ŠPZ ešte nemá.
lenkak
29.04.05,10:02
Tak ako som napísala, odpis môže byť už v apríli.