MartinCe
25.08.08,14:44
Dobry den,
prosim o radu. Koncim na materskej dovolenke, dcera nastupuje do skolky k 02. septembru 2008. Ja nastupujem do noveho zamestnania 17.9.2008. Neviete mi poradit k akemu datumu mam ukoncit pracovny pomer s predchadzajucim zamestnavatelom? Podotykam, ze rodicovska dovolenka mi zanika od 02.9.2008. Dakujem za odpoved.
Chobot
25.08.08,12:58
Dobry den,
prosim o radu. Koncim na materskej dovolenke, dcera nastupuje do skolky k 02. septembru 2008. Ja nastupujem do noveho zamestnania 17.9.2008. Neviete mi poradit k akemu datumu mam ukoncit pracovny pomer s predchadzajucim zamestnavatelom? Podotykam, ze rodicovska dovolenka mi zanika od 02.9.2008. Dakujem za odpoved.

Najprv by sa k tejto otázke mal vyjadriť aj bývalý zamestnávateľ. Ak bude súhlasiť, skončiť môžeš aj 2.9.2008 (potom ale budeš nepoistená 2 týždne - môžeš sa ale prihlásiť na úrad práce) alebo 16.9.2008 (v tomto prípade zase budeš musieť pracovať od 3.9. do 16.9. alebo mať nejaké iné voľno - napr. neplatené).

A ak nebude zamestnávateľ súhlasiť so skončením dohodou, tak budeš musieť dať 2 mesačnú výpoveď.
veronika1
08.10.08,06:13
Do kedy mám nárok na pracovné miesto podľa pracovnej zmluvy?
- iba po skončení materskej dovolenky
- alebo aj po ukončení rodičovske?
Chobot
08.10.08,07:35
Do kedy mám nárok na pracovné miesto podľa pracovnej zmluvy?
- iba po skončení materskej dovolenky
- alebo aj po ukončení rodičovske?

Iba do skončenia materskej dovolenky. Potom môže ponúknuť primerané iné vhodné miesto.
veronika1
08.10.08,07:43
na základe akého § sa môže zamestnávateľ odvolať
Chobot
08.10.08,07:55
na základe akého § sa môže zamestnávateľ odvolať

§ 157 ZP:


Ak sa zamestnanec vráti do práce po skončení výkonu verejnej funkcie alebo činnosti pre odborovú organizáciu, po školení alebo po skončení mimoriadnej služby alebo alternatívnej služby alebo zamestnankyňa (zamestnanec) po skončení materskej dovolenky alebo rodičovskej dovolenky (§ 166 ods. 1) alebo ak sa zamestnanec vráti do práce po skončení dočasnej pracovnej neschopnosti alebo karantény (karanténneho opatrenia), je zamestnávateľ povinný zaradiť ich na ich pôvodnú prácu a pracovisko. Ak to nie je možné preto, že táto práca sa nevykonáva alebo pracovisko je zrušené, musí ich zamestnávateľ zaradiť na inú prácu zodpovedajúcu pracovnej zmluve.