fero000
25.08.08,13:55
Rad by som Vas poprposil o radu, chcel by som prehrat resp. vypalit spravne dvd z videi, ktore boli nahrate na klasicky digitalny fotoaparat. V pocitaci mi v pohode idu, akonahle ich napalim a chcem spustit na dvd prhravaci nejde nic. SKusal som prekonvertovat aj do MPEG2 pomohlo to a na ORAVE uz idu, ale na SONY stale nic... neviete kde je chyba?? stale vypisuje unknow format. Neviem aky format mam pouzit. Mate niekto navod ako na to? Urcite vela z Vas tento problem uz davno hravo vyriesila, dajte mi teda vediet prosim diiik.
Miro
Chobot
25.08.08,12:44
Rad by som Vas poprposil o radu, chcel by som prehrat resp. vypalit spravne dvd z videi, ktore boli nahrate na klasicky digitalny fotoaparat. V pocitaci mi v pohode idu, akonahle ich napalim a chcem spustit na dvd prhravaci nejde nic. SKusal som prekonvertovat aj do MPEG2 pomohlo to a na ORAVE uz idu, ale na SONY stale nic... neviete kde je chyba?? stale vypisuje unknow format. Neviem aky format mam pouzit. Mate niekto navod ako na to? Urcite vela z Vas tento problem uz davno hravo vyriesila, dajte mi teda vediet prosim diiik.
Miro

Ahoj fero, či miro, či ako sa voláš....:D

To, že to neide prehrávať na SONY nezáleží od značky DVD prehrávača, ale od toho, že to nie je vo formáte DVD video. Niektoré prehrávače dokážu prehrať DivX kódek vo formáte .avi (ako tá ORAVA), ale to tvoje SONY to asi nedokáže.

Preto musíš z toho súboru vytvoriť pri napaľovaní DVD video (nie dátové DVD). Ja to robím napr. v aplikácii Nero a funguje to.

Bolo tu už viacero diskusií na túto tému, treba si vyhľadať staršie témy podľa kľúčového slova konverzia.

Napr. tu nájdeš veľa užitočných info:

http://www.porada.sk/t36502-digital-kamera-stiahnutie-dvd.html

http://www.porada.sk/t39488-prekonvertovanie-nahravky.html
fero000
26.08.08,07:27
Dik za odpoved, nieco som si nastudoval, ale pokazil som uz vela dvd, takze este jedna prosba resp. upresnenie. Ked pouzijem Nera a dam si spravit z mojich videi SVCD, treba ich najprv pred tym skonvertovat?? napr. do mpeg2?? Alebo staci normalne vypalit videa tak ako su... Z jedneho fotaka mi robi videa s koncovkou avi a s druheho mov. Dakujem
Chobot
26.08.08,07:49
Dik za odpoved, nieco som si nastudoval, ale pokazil som uz vela dvd, takze este jedna prosba resp. upresnenie. Ked pouzijem Nera a dam si spravit z mojich videi SVCD, treba ich najprv pred tym skonvertovat?? napr. do mpeg2?? Alebo staci normalne vypalit videa tak ako su... Z jedneho fotaka mi robi videa s koncovkou avi a s druheho mov. Dakujem

SVCD som ešte nerobil, takže neviem. Musím to doma vyskúšať a dám ti vedieť.
fero000
26.08.08,09:18
dik inak ty si to doteraz robil tak, ze si napaloval ako video cd? resp video dvd v nerovi priamo bez nejakeho konvertovania? SVCD by malo byt to iste len v lepsej kvalite myslim. Ja to tiez budem skusat len som chcel ci nahodou niekto nevie ako na to..
Chobot
26.08.08,09:24
dik inak ty si to doteraz robil tak, ze si napaloval ako video cd? resp video dvd v nerovi priamo bez nejakeho konvertovania? SVCD by malo byt to iste len v lepsej kvalite myslim. Ja to tiez budem skusat len som chcel ci nahodou niekto nevie ako na to..

Ja som na CD nenapaľoval. Používal som len DVD médiá, či už na zálohu DivX filmov (na jedno DVD sa mi vojde cca 6-7 filmov) alebo ak vytváram DVD video disk, tak jasné, že na DVD médiu.
fero000
26.08.08,09:31
DVD pouzivam aj ja len pred tym ako som napaloval som prekonvertoval moje video z fotaka do mpeg2 a napalil ako datove. Neskusal som napalit to bez konvertovania cez nera normalne ako dvd video. Mozno tak to pojde... Ide mi len o to ci to treba pred tym ako budem vytvarat to dvd video v Nerovi konvertovat, alebo ponechat ako je.
Chobot
26.08.08,09:55
DVD pouzivam aj ja len pred tym ako som napaloval som prekonvertoval moje video z fotaka do mpeg2 a napalil ako datove. Neskusal som napalit to bez konvertovania cez nera normalne ako dvd video. Mozno tak to pojde... Ide mi len o to ci to treba pred tym ako budem vytvarat to dvd video v Nerovi konvertovat, alebo ponechat ako je.

Skúsim to v krátkosti popísať.

Ak napaľuješ DVD video disk, tak Nero (alebo iný napaľovací soft, ktorý DVD video disk má v menu) skonvertuje vložené videá na DVD video formát. Nie je treba zdrojový súbor upravovať. Jedine, keby samotné Nero nevedelo načítať zdrojový video súbor (keby bo v nejakom divnom formáte, napr. neviem, či by išlo načítať napr. video z mobilu vo formáte .3gp), tak vtedy by ho trebalo upraviť na formát, ktorý vie načítať Nero.

Zistíš to hneď, ako budeš pridávať do zoznamu zdrojové video. Ak ho načíta, tak je to OK, ak nie, treba konvertovať.

Takže daj si vytvoriť SVCD, a do zoznamu pridaj ten videosúbor. Ak ho akceptuje, tak je to v poriadku a CD môžeš napáliť. Teoreticky by to malo fungovať tak ako pri DVD. Odskúšam to aj ja.
fero000
26.08.08,10:06
myslim ze tento krat mi je to jasne absolutne akurat ked som to robil nevedel to nero nacitat, ale to je ok ja si to teda prekonvertujem i ked nechapem preco lebo ta koncovka je avi. Bezproblemov mi to nacitalo ked som dal video dvd, ale ked som dal super dvd video tak nie. Pise ze akceptuje len mpeg2 a este nejaky, takze tam to asi bude treba najprv prekonvertovat. Nemam tu teraz dvd prehravac tak neviem ci sa to bude dat spustit, ale kazdopadne mi je jasne ako na to. DIK
Chobot
27.08.08,12:56
myslim ze tento krat mi je to jasne absolutne akurat ked som to robil nevedel to nero nacitat, ale to je ok ja si to teda prekonvertujem i ked nechapem preco lebo ta koncovka je avi. Bezproblemov mi to nacitalo ked som dal video dvd, ale ked som dal super dvd video tak nie. Pise ze akceptuje len mpeg2 a este nejaky, takze tam to asi bude treba najprv prekonvertovat. Nemam tu teraz dvd prehravac tak neviem ci sa to bude dat spustit, ale kazdopadne mi je jasne ako na to. DIK

Tak som to doma vyskúšal. Raz som vytvoril VCD (VideoCD) disk a raz SVCD (super video CD).

V každom prípade mi to zobralo zdojový súbor (videoklip) aj vo formáte .avi, aj .mpg. Následne z toho vytvorilo ten SVCD resp. VCD disk, kde si ten zdrojový súbor prekonvertovalo v prvom prípade na formát mpeg a v druhom prípade na .dat. Ale to SVCD resp. VCD nevytvára Nero Burnign Rom, ale jeho aplikácia Nero Visions, ktorý je určený na vytváranie a editáciu videa (obdoba Pinnacle Studia alebo Ulead Video Studia).

Oba disky bolo možné prehrať na stolovom DVD prehrávači, len som mal problém, že v oboch prípadoch bol zvuk výrazne posunutý oproti obrazu - až 4 sek. Chyba bola jednoznačne pri vytváraní SVCD (VCD), pretože zdrojový súbor je v poriadku a posunuté to je aj keď to prehrávam v PC. Nechcelo sa mi pátrať, čo to spôsobuje, keďže video CD disky neplánujem vytvárať a používať. Radšej to dám na DVD, veď rozdiel v cene médií CD a DVD prakticky nie je žiadny.

Ale základnú otázku nám to zodpovedalo - dá sa vložiť aj .avi zdrojový súbor, netreba ho predtým konvertovať.