Jusso
25.08.08,14:21
Dobry den, mam problem, ktory sa tyka faktury americkeho predajcu.
Chcem od firmy z USA nakupovat tricka na moju zivnost. Nakupovanie prebieha cez ich e-shop a tu nastava moj problem:
-v ich formulari na vyplnenie mojich udajov sa nachadza adresa a dalsie nalezitosti, avsak maju tam kolonku s menom "COMPANY" ale nemaju tam ziadnu polozku na vyplnenie pre ICO a ani pre DIC ..

-ano viem ze tam maju iny system a preto nevedia ani co je ico a dic, kedze su to slovenske skratky..

a tak otazka znie, ako im mam dat vediet ze potrebujem mat na ich fakture zapisane ICO aj DIC ?? Myslim si ze ICO by som mohol napisat ako polozku "COMPANY" ale s tym DIC je to tazke.

za radu vopred velmi pekne dakujem a dufam ze som to napisal jasne :rolleyes:
poisonkatka
25.08.08,12:25
tam ti na tom nezalezi, pretoze predpokladam, ze ti to budu preclievat a tym padom ide platba DPH cez colny urad

my dovazame z ciny a tiez tam nie su tieto udaje..iba nazov firmy a adresa
Jusso
25.08.08,12:41
A mozem to dalej predavat aj ked to nebudem mat fakturovane ako kupu?
poisonkatka
25.08.08,13:00
A mozem to dalej predavat aj ked to nebudem mat fakturovane ako kupu?

a ako to budes mat fakturovane?
poisonkatka
25.08.08,13:06
ozaj a ty asi nie si platca dph, ze?
Jusso
25.08.08,13:09
Takto.. faktura z ameriky teda bude s adresou firmy a nazvom firmy .. dic tam nebude .. a tak na colnici mi spravia dalsiu fakturu kde bude aj to dic?
som dost z toho zmateny :(
Jusso
25.08.08,13:09
nie som platca dph
poisonkatka
25.08.08,13:14
Takto.. faktura z ameriky teda bude s adresou firmy a nazvom firmy .. dic tam nebude .. a tak na colnici mi spravia dalsiu fakturu kde bude aj to dic?
som dost z toho zmateny :(

na colnici dostanes JCD a vymer platieb, kde bude DPH a clo a na tych papieroch bude aj tvoje DIC...ale ako k nemu colnica pride to netusim...hadam sa ti ozve niekto, kto je v rovnakej pozicii-teda zivnostnik neplatca.
Jusso
25.08.08,13:24
naozaj naozaj naozaj ti dakujem poisonkatka
poisonkatka
26.08.08,06:07
no moc som ti nepomohla, ale aspon ti to teraz posuniem :-)
JANKA71
28.08.08,05:20
Na faktúre od amerického dodávateľa nemusíš tieto údaje mať. Na colnicu prinesieš tovar, vyplnené JCD, faktúru, Živnostenský list - originál alebo notárom overenú kópiu a kartičku z daňového úradu. Colnica si tieto údaje skontroluje s JCD a faktúrou a zaregistruje Ťa do systému, kde sa tieto údaje overujú elektronicky. Po spracovaní dovozu Ti dá výmer colného dlhu, ktorý treba zaplatiť, aby mohol byť tovar uvoľnený. Ak Ti bude prepravná firma faktúrovať zvlášť ešte aj za prepravu, potrebuješ na colnicu predložiť aj túto faktúru. Ak platí dopravu odosielateľ a nie je to zrejmé z faktúry, potrebuješ ešte čestné prehlásenie, že už dopravné náklady hradí odosielateľ a že už nemáš žiadne dodatočné náklady spojené s dovozom.