tomas_s
25.08.08,15:04
Dobry den,
chcem si zalozit firmu, ktora sa bude zaoberat npr. optimalizaciou internetovych stranok pre vyhladavace. Kedze chceme tieto sluzby poskytnut urictemu specialnemu segmentu na slovenskom internete, radi by sme pred zalozenim sro- cky urobili prieskum v danom segmente. Problem je, ze nevieme ako by sme tento prieskum efektivne urobili, kedze nechceme prezradit nase know how resp obchodny model, kedze tu vidime potencialnu dieru, ktoru by sme chceli zaplnit. Mozete nam prosim Vas poradit, ako urobit takyto prieskum ?
Dakujem
rickman
25.08.08,16:56
A prieskum bude vyzerat ako?
- "Nemate zaujem o taky produkt, ktory tu este nie je?"
- "A o co ide?"
- "No to je tajomstvo. Tak mate alebo nie?"

Cele je to prave o tom - spolocnost zalozis a uvidis neskor. No nezabudaj, ze samotne objavenie diery je velmi malo. Dolezitejsie je z tej diery spravit banu.
fylyp
27.08.08,11:57
Ja by som sa v prieskume zameral na to, ze by som sa firiem pytal ci by mali zaujem o uzitok, ktory im mojimi sluzbami vznika, ci by to ocenili, nakolko je to pre nich dolezite a pod. Pritom vobec nie je potrebne uvadzat ako spominany uzitok vznika. Na zaklade tohto zistite ci je o vase potencialne sluzby zaujem a mozete oslovit dany segment zakaznikov.
rickman
27.08.08,12:34
Ja by som sa v prieskume zameral na to, ze by som sa firiem pytal ci by mali zaujem o uzitok, ktory im mojimi sluzbami vznika, ci by to ocenili, nakolko je to pre nich dolezite a pod. Pritom vobec nie je potrebne uvadzat ako spominany uzitok vznika. Na zaklade tohto zistite ci je o vase potencialne sluzby zaujem a mozete oslovit dany segment zakaznikov.

To by bolo rozhodne lepsie riesenie. Len je to stale na tenkom lade - on im v ramci prieskumu predstavi uzitok, aby sa ich spytal, ci by on mali zaujem. Lenze ak by im predstavil aj vyhody tohto uzitku, kazdy dotazovany subjekt by mohol zacat premyslat nad jeho realizaciou sam.
fylyp
27.08.08,12:55
V pripade, ze ide o nieco financne a odborne nenarocne ano, suhlasim. Nie je dovod aby som vyuzival niekoho na sluzby, ktore mozem lahko realizovat aj sam. V pripade, ze je to narocnejsie a potencialna firma vypracuje vyhodnu ponuku, moze sa najst dostatok firiem, ktore vyuziju na optimalizaciu webu prave tuto firmu, ktora sa danou oblastou zaobera.