dobrovodskaster@googlemai
25.08.08,15:54
Môžete mi poradiť, ako je to s pracovníčkou, ktorá nastúpila do práce na dobu neurčitú, je v dvojmesačnej skúšobnej dobe a medzičasom otehotnela - má to oznámiť zamestnávateľovi? Môže ju ten bezdôvodne v skúšobnej dobe prepustiť? Ďakujem za skorú odpoveď.
Katka
Chobot
25.08.08,14:09
Môžete mi poradiť, ako je to s pracovníčkou, ktorá nastúpila do práce na dobu neurčitú, je v dvojmesačnej skúšobnej dobe a medzičasom otehotnela - má to oznámiť zamestnávateľovi?

Mala by to oznámiť. Nemusí.


Môže ju ten bezdôvodne v skúšobnej dobe prepustiť? Ďakujem za skorú odpoveď.
Katka

Môže ju prepustiť v skúšobnej dobe.
ivka70
25.08.08,15:04
Doplnam, moze ju prepustit bez udania dovodu v skusobnej dobe, tehotenstvo ju pocas skusobnej doby nechrani.
ludka09
26.08.08,20:04
ahoj,takze ak je v skusobnej dobe moze zamestanvatel bez akeho kolvek dovodu prepustit a aj ked je to nemoralne atd atd.., naco mu bude zaucat pracovnicku ktora kazdu chvilu pojde na matersku?Je predsa jednoduchsie ukoncit to s nou ako ju nadalej drzat v evidencii ako zamestnanca a cakat kedy sa vrati.Takze som si ista ze ak povie zamestnavatelovi ze je tehotna skonci v skusobnej dobe, ale ak mu to nepovie potiahne to kym sa v praci da a potom pojde na matersku ma skoro isteho fleka po materskej a mimo toho prvych 6.mesiacov aj vyssi prispevok zo socialky ako keby bola isla na matersku z uradu prace.je to smutne ale je to tak.
m.hladka
27.08.08,12:08
Ani by som nepovedala, že by mala skoro istého fleka po materskej, pretože s ňou po MD vôbec nemusí rátať. Môže ju prepustiť po nástupe z MD práve preto, že nebola férova.