Monica838
25.08.08,16:55
Ahojte,
keďže s vyúčtovaním spotreby PHM nemám veľké skúsenosti, prosím o radu:
naši zamestnanci každý mesiac odovzdávajú "mesačný výkaz o používaní služobného vozidla". Tu sú uvedené základné údaje: stav tachometra na konci a na začiatku mesiaca, najazdené km, počet litrov PHM v nádrži na konci a na začiatku mesiaca, čerpanie PHM, atď..... Podľa "internej smernice" nerátame nadspotrebu každý mesiac, ale len na konci roka za celý kalendárny rok. Problém mám, že mi knihy jázd odovzdávajú veľmi neporiadne a každý inak. Chcela by som sa poradiť: je mi jasné, že kniha jázd musí byť, aspoň ku koncu roka, ale napr. viem zaúčtovať naspotrebu aj bez nej? Čo presne musím robiť, aby som na nič nezabudla a všetko bolo v poriadku?

Ďakujem za radu :)
Paula
25.08.08,15:09
Nadspotreba nemusí súvisiesť s ulievaním si poh. hmôt do vlastnej kanistry, môže to byť aj signál, že s autom nie je niečo v poriadku...preto sa snažíme, aby sa spotreba na základe km a nákupov PH sledovala častejšie ako raz za rok. Tá Vaša interná smernica sa mi nepozdáva ani kúštik. Problém so zamestnancami by mal riešiť vedúci pracovník /majiteľ/ konateľ....nie účtovník.
moni4
26.08.08,08:39
Nadspotreba nemusí súvisiesť s ulievaním si poh. hmôt do vlastnej kanistry, môže to byť aj signál, že s autom nie je niečo v poriadku...preto sa snažíme, aby sa spotreba na základe km a nákupov PH sledovala častejšie ako raz za rok. Tá Vaša interná smernica sa mi nepozdáva ani kúštik. Problém so zamestnancami by mal riešiť vedúci pracovník /majiteľ/ konateľ....nie účtovník.
Treba dať prelitrovať vozidlo.
Odporúčam na konci každého mesica doplniť nádrž PHM- do plna
Problem so zamestnancami má riešiť šéf firmy.