valientova
29.04.05,11:51
Môže mi niekto poradiť.Pri dovoze/zakúpení/ auta z USA sme zaplatili clo a 16% DPH v Nemecku.Ako môžme dostať peniaze späť???? a či tu nie sme povinní zaplatiť DPH znovu???
Sfing
29.04.05,11:10
hm... To je dost zlozite. Od 1.1.05 mal zacat platit zakon o dovoze aut z EU. Cize nemalo sa platit ziadne DPH. Lenze zakon zacal naplno platit az od 1.3.05 cize teraz je uz platny. Pokial mas auto teraz na nemeckých znackach tak v tom nevidim problem. A co sa týka dane co si zaplatil v nemecku tak tu uz nedostanes bo si ju zplatil tam a auto si uz prepisal v nemecku. Pokial ides teraz auto prihlasit v SR tak dan uz platit nebudes bo je to auto z nemecka a nie z USA. Ovsem ak mas auto nahlasene v Nemecku.....
valientova
29.04.05,11:18
Auto je na slov.ŠPZ a je zakúpené po 1.3.2005
valientova
06.05.05,09:45
Naozaj mi nikto nevie poradiť????Môžem sa nejak dostať k DPH zaplatenému v Nemecku?
Marian
24.05.05,18:24
Mám takmer skalopevný pocit, že k tejto dani sa spätne nedostaneš. Ale môžeš byť kľudná, ak máš doklad o zaplatení DPH v Nemecku, Slováci ju už druhý raz nebudú po Tebe chcieť. Mimochodom, nenapísala si či si platiteľ DPH, či je možné u tohto typu auta DPH vôbec uplatniť na odpočet. Teda či je vlastne o čo sa snažiť.
babenko1
24.05.05,19:12
Ak ste auto doviezli do nemecka a následne na slovensko... hmmm.. je diskutabilné, či ste mali v nemecku zaplatiť DPH. Jedine ako ju dostať naspäť je, že sa zaregistrujete ako platcovia v nemecku a budete si nárokovať o vrátenie.
erik1
25.05.05,04:11
Mám takmer skalopevný pocit, že k tejto dani sa spätne nedostaneš. Ale môžeš byť kľudná, ak máš doklad o zaplatení DPH v Nemecku, Slováci ju už druhý raz nebudú po Tebe chcieť. Mimochodom, nenapísala si či si platiteľ DPH, či je možné u tohto typu auta DPH vôbec uplatniť na odpočet. Teda či je vlastne o čo sa snažiť.
ako vyzerá doklad o zaplatení DPH? Stačí iba faktúra, na ktorej je to rozpísané?
Jana Acsová
25.05.05,05:17
Naozaj mi nikto nevie poradiť????Môžem sa nejak dostať k DPH zaplatenému v Nemecku?Mám za to, že prvé prekročenie hranice EÚ je miestom dodania tovaru, t.j. Nemecko. Keby sa bolo bývalo auto doviezlo v inom colnom režime, mohla sa daň odviesť na Slovensku.
Podľa mňa existuje len možnosť uplatniť žiadosť o vrátenie DPH v Nemecku (ak existuje v nemeckom zákone niečo také ako u nás, t.j. vrátenie DPH zahraničným osobám - náš § 56 zákona o DPH alebo inštitút daňového zástupcu) a to asi exituje nakoľko zákony o DPH členských krajím vychádzajú z rovnakých princípov. Ale bez znalosti nemeckého zákona sa nepohneš. Možno poradí náš DÚ ako postupovať.http://www.porada.sk/images/icons/icon5.gif
Marian
25.05.05,05:35
To Erik1

to neviem, treba sa opýtať policajtov, aký doklad akceptujú pri prihlasovaní dovezeného auta.
Jana Acsová
25.05.05,06:02
To Erik a Marian
DPH je vyčíslena na doklade o preclení (JCD?) v Nemecku.
Marian
25.05.05,07:29
To AVO

To je v poriadku, ale podľa toho, čo sa mi dostalo do uší, tak policajti chcú buď potvrdenie od DÚ alebo bohviečo iné. Pochybujem, že by sa vyznali v nemeckom JCD. Tipoval by som, že treba ísť s nemeckým JCD na slovenský DÚ a tí vystavia niečo, čomu môže porozumieť aj slovenský policajt. Stále predpkladám, že hovoríme o "novom aute" podľa zákona o DPH.
Marian
25.05.05,07:37
To AVO:

to je v poriadku. Ale podľa toho, čo sa mi dostalo do uší, policajti pri prihlasovaní chcú potvrdenie o zaplatení DPH od DÚ. Pochybujem, že by sa vyznali v nemeckom JCD. Podľa mňa to bude fungovať tak, že treba prísť s nemeckým JCD na DÚ a oni vydajú niečo, čomu porozumie aj slovenský policajt. Ale berte to s určitou dávkou rezervy, lebo toto mám len z rádia Jerevan. A ešte - stále predpokladám, že ide o "nové auto" podľa zákona o DPH.
Marian
25.05.05,09:24
To AVO:

to je v poriadku. Ale podľa toho, čo sa mi dostalo do uší, policajti pri prihlasovaní chcú potvrdenie o zaplatení DPH od DÚ. Pochybujem, že by sa vyznali v nemeckom JCD. Podľa mňa to bude fungovať tak, že treba prísť s nemeckým JCD na DÚ a tam vydajú niečo, čomu porozumie aj slovenský policajt. Ale berte to s určitou dávkou rezervy, lebo toto mám len z rádia Jerevan. A ešte - stále predpokladám, že ide o "nové auto" podľa zákona o DPH.
Marian
26.05.05,05:38
To AVO:

to je v poriadku. Ale podľa toho, čo sa mi dostalo do uší, policajti pri prihlasovaní chcú potvrdenie o zaplatení DPH od DÚ. Pochybujem, že by sa vyznali v nemeckom JCD. Podľa mňa to bude fungovať tak, že treba prísť s nemeckým JCD na DÚ a tam vydajú niečo, čomu porozumie aj slovenský policajt. Ale berte to s určitou dávkou rezervy, lebo toto mám len z rádia Jerevan. A ešte - stále predpokladám, že ide o "nové auto" podľa zákona o DPH
Maximilian
22.10.05,23:42
Zaujimala by ma jedna vec. Zili ste alebo zijete v USA a auto ste tam nejaky cas uzivali alebo ste ho len v usa kupili ?