annamari
25.08.08,19:50
Úradník stavebného úradu ma informoval,že ak nebude moja stavba zateplená ,nedostanem užívacie povolenie,pretože stavba je rozsiahlou rekonštrukciou starého "váľkového" domu...nepozdáva sa mi to...nikto mi predsa zo zákona nemože nariadiť zateplenie domu...vie sa mi k tomu niekto vyjadriť?.../len dúfam,že to nebudú nejaké nové smernice EÚ typu "lopty pre prasiatka do maštalí"...:mad:
Zoltán Kovács
25.08.08,17:51
Úradník stavebného úradu ma informoval,že ak nebude moja stavba zateplená ,nedostanem užívacie povolenie,pretože stavba je rozsiahlou rekonštrukciou starého "váľkového" domu...nepozdáva sa mi to...nikto mi predsa zo zákona nemože nariadiť zateplenie domu...vie sa mi k tomu niekto vyjadriť?.../len dúfam,že to nebudú nejaké nové smernice EÚ typu "lopty pre prasiatka do maštalí"...:mad:

Ak sa nemýlim, tak po novom ku kolaudácii je potrebný spraviť energetický audit na budovu, tak asi preto požadujú zateplenie.
annamari
25.08.08,18:01
Áno, lenže certifikát iba hodnotí stav budovy z hľadiska energetiky...okrem toho,údajne európskym normám u nás nevyhovuje žiadny momentálne prevádzaný systém zatepľovania na 100 %,iba max na 60-70 %.Ak si postavím stavu ,v ktorej budem chodiť v kožuchu,čo,koho do toho?
chandler
26.08.08,10:29
nic take chciet nemozu s tym auditom mas pravdu... nech ti povedia podla akej vyhlasky alebo zakona nieco take chcu.
co su lopty pre prasiatka?
skvarki
26.08.08,10:40
Ten energetický audit musí byť na všetky stavby kolaudované po 1.1.2008.