Klára2
25.08.08,21:06
Prosím o radu :
Spoločník a konateľ zamestnaný na trvalý prac. pomer v s.r.o. si našiel iné zamestnanie. Vo svojej s.r.o. dá výpoveď a k tomu istému dátumu uzatvorí so svojou s.r.o. dohodu o vykonaní práce. Čo je potrebné v tomto prípade z pohľadu mzdárky urobiť. Ide mi hlavne o povinnosti voči soc. poist. a zdravotná poist. ale aj voči konateľovi - zamestnancovi samotnému. (Zatiaľ som nič na túto tému na Porade nenašla ale možno neviem hľadať. Preto privítam aj link. Ďakujem)
Petra29
26.08.08,03:42
Prosím o radu :
Spoločník a konateľ zamestnaný na trvalý prac. pomer v s.r.o. si našiel iné zamestnanie. Vo svojej s.r.o. dá výpoveď a k tomu istému dátumu uzatvorí so svojou s.r.o. dohodu o vykonaní práce. Čo je potrebné v tomto prípade z pohľadu mzdárky urobiť. Ide mi hlavne o povinnosti voči soc. poist. a zdravotná poist. ale aj voči konateľovi - zamestnancovi samotnému. (Zatiaľ som nič na túto tému na Porade nenašla ale možno neviem hľadať. Preto privítam aj link. Ďakujem)
Sociálna poisťovňa-odhláška prostredníctvom RLFO, + ELDZ
Zdravotná poisťovňa - odvody vo výške 14% /10+4/ sa budú platiť aj z dohody, podľa mňa netreba odhlasovať a znovu prihlasovať, ale overila by som si to v príslušnej ZP.
Povinnosti voči konateľovi - zamestnancovi: zápočtový list, dohoda o ukončení PP, uzatvorenie Do VP, Na konci roka Potvrdenie o príjme resp.RZD. Ak mal podpísané vyhlásenie, doplniť, za ktorý mesiac si uplatňuje posledný krát nezd.min. - predpokladám, že teraz si ho bude uplatňovať v novom zamestnaní/
Zoltán Kovács
26.08.08,04:42
Doplním: Dohodu o prac.činnosti prihlásiť do SP cez RLFO - dohoda, a platiť úrazové a garančné poistenie.
Petra29
26.08.08,04:52
Po Smithovej pripomienke dopĺňam: v danom prípade by som vo vlastnej s.r.o. nepôsobila na základe DoVP alebo DoPČ, ale buď bez odmeny /ZP za mňa platí nový zamestnávateľ/ resp. ak by som chcela mať nejaký príjem z s.r.o. aj počas roka /nielen podiel na zisku/ - odmena za výkon funkcie konateľa a z nej povinné odvody do ZP, v tomto prípade sa do SP nenahlasuje.
Klára2
26.08.08,06:29
Prečo má platiť do ZP aj z dohody 10 + 4 %, ke´D to bude platiť z nového zamestnania
Petra29
26.08.08,12:37
Prečo má platiť do ZP aj z dohody 10 + 4 %, ke´D to bude platiť z nového zamestnania
Pretože to pre spoločníkov a konateľov vyplýva zo zákona o zdrav.poistení, § 11 a nasl.
Lara11
02.10.08,10:58
Ahojte, chcem sa len v niečom uistiť. V mesiaci oktober budem mať jedneho dohodara a to len na jeden deň - 3 hodiny /15.10.2008/. Do SP dám prihlášku s dátumom vzniku 15.10.2008 a zároveň aj odhlášku s dátumom ukončenia 15.10.2008? Ďakujem.