Zuzka2510
25.08.08,22:31
Dobrý večer. Potrebovala by som poradiť. Chceme prijať strážnikov(vrátnikov) do našej firmy. budú pracovať každý tretí deň po 24 hod. Tu je ten problém neviem či sa to dá. Budú sa striedať, sú traja, sú invalidi, len proste cez deň sú na vrátnici, ani nerobia cez deň obchôdzky po pracovisku, lebo sme tam mi jednoducho sú na vrátnici a v noci strážia. Môžte mi prosím poradiť ako mám uviesť pracovný čas do prac. zmluvy? Ďakujem
Klára2
25.08.08,20:48
§ 87 Zákonníka práce
Nerovnomerné rozvrhnutie pracovného času
Ak povaha práce alebo podmienky prevádzky nedovoľujú, aby sa pracovný čas rozvrhol rovnomerne na jednotlivé týždne, zamestnávateľ môže po dohode so zástupcami zamestnancov alebo po dohode so zamestnancom, rozvrhnúť pracovný čas nerovnomerne na jednotlivé týždne. Priemerný týždenný pracovný čas nesmie pritom presiahnuť v období najviac štyroch mesiacov ustanovený týždenný pracovný čas. Pracovný čas v priebehu 24 hodín nesmie presiahnuť 12 hodín.

Na základe tohto § sa podľa mňa nedá v prac. zmluve uviesť prac. čas 24 hod., hoci aj každý tretí deň.
Zuzka2510
25.08.08,20:56
Čiže vlastne môžu odpracovať 48 hod. týždenne a tie hod. môžu byť rozdelené napr. 4 dni po 12 hod. Jednoducho povedané nesmie prac. čas prekročiť 48 h. za týždeň. a ako si torozdelí z-teľ a z-ec tak to je na nich? Len proste najviac 12 hod. za deň.Pochopila som to správne?
Klára2
25.08.08,21:04
Pracovný čas c NADČASMI nesmie prekročiť 48 hod./týždeň, hranica pracovného času je 40 hod/týždenne
Tak tomu rozumiem (Zákonníku práce)