pasuliatko
25.08.08,21:58
Zdravím, máte tu niekto skúsenosti s FIBERNETOM? Ak áno aké?
Lubk0
26.08.08,11:59
Skusenosti velmi dobre :) Internet rychli, stabilny, bez problemov.

Akurat by som si nevyberal 24 mesacnu viazanost, nakolko si myslim ze po 2 rokoch budu ceny internetu zase nizsie , a ak budes viazany este dalsi rok, mozes na tom preplatit :)

(len pre porovnanie, uzivatelia napriklad starsich DLS programov ktorym teraz koncia viazanosti, mali neobmedzene internety za skoro 1000Sk mesacne, teraz maju ten isty za 600 Sk mesacne. Za 2 roky isla cena rapidne dole )

A staznosti som pocul iba na ich routery. Tj ked si budes odtial objednavat, skus si neobjednat router od nich. Co som pocul, tak su casto na reklamaciach ...

A treba si dat pozor na FUP - feeer user policy :) Tj myslim ze nesmies stiahnut viac ako 2GB za hodinu, inac ty znizia rychlost na niekolko 24 alebo 48 hodin.
Fero11
26.08.08,12:18
(len pre porovnanie, uzivatelia napriklad starsich DLS programov ktorym teraz koncia viazanosti, mali neobmedzene internety za skoro 1000Sk mesacne, teraz maju ten isty za 600 Sk mesacne. Za 2 roky isla cena rapidne dole )

ja som daval pred rokom Turbo3 zatial je cena ta ista a este my zvysili z 3024 na 3572 ...........
A teraz pozeram na stranku t-com, uz sa to tam troska pomenilo, ponukaju nejaky comfort1/2/3 to comfort3 vyzera celkom OK 30/2 Mbps cena je jak turbo3, ale je to zatial len v nejakych mestach a na nejakych ulicach
Lubk0
27.08.08,10:49
Jo ale tu sa bavime o fibernete :)

Je pravda ze T-Com zavadza optiku, a do konca roka sa rozsiri este do par miest. S tym ze roku 2009 to bude pilotny program a bude sa robit optika masovo.

Pilotne sa to robilo v mestach kde optiku Orange nemal, bude sa to robit ale ja tam kde optika od orange je.

Su to sluzby comfort, presne tak. S tym ze pokial Mas napr magio, a budes ho mat na optike, tak nebudes mat 2Mbity ale 30 Mbitov, za tu istu cenu.

To plati aj pre teba. Pokial by ty potiahli optiku pre dom, bez akehokolvek dodatku sa tvoje turbo 3 zmeni na comfort 3, tj sa ty zvysi rychlost, ale zmluva, cena a viazanost ostava :)

Ked mi povies kde byvas, viem ty pozret ci je to realne u teba :)
pasuliatko
27.08.08,16:27
Ja mam fibernet doma, niekedy to blbne nejde thak jak by malo, máme od nich aj FiberTv ale s tým máme problémy. Bud to nejde alebo kockoval obraz. SetTopBox nám včera vymenili za novy a dnes sa nechcel zapnúť :D Thak som s nimi robila poriadky :)
Ala08
27.08.08,16:57
Máme doma fibernet a som s ním maximálne spokojná. Je pripojený na počítač a keď chce niekto ísť na internet v druhej izbe je možnosť pripojiť notebook cez Wifi. Takže za jeden poplatok je možné mať naň pripojené aj dva počítače. Rýchlosť je dobrá a nie je problém s pripojením.
ekopo
27.08.08,17:15
Fibernet bez problémov a idú mi na tom naraz aj 4 PC. A čo sa týka FUP, nezbadal som žiadne obmedzenie.
Fero11
27.08.08,17:49
Jo ale tu sa bavime o fibernete :)

Je pravda ze T-Com zavadza optiku, a do konca roka sa rozsiri este do par miest. S tym ze roku 2009 to bude pilotny program a bude sa robit optika masovo.

Pilotne sa to robilo v mestach kde optiku Orange nemal, bude sa to robit ale ja tam kde optika od orange je.

Su to sluzby comfort, presne tak. S tym ze pokial Mas napr magio, a budes ho mat na optike, tak nebudes mat 2Mbity ale 30 Mbitov, za tu istu cenu.

To plati aj pre teba. Pokial by ty potiahli optiku pre dom, bez akehokolvek dodatku sa tvoje turbo 3 zmeni na comfort 3, tj sa ty zvysi rychlost, ale zmluva, cena a viazanost ostava :)

Ked mi povies kde byvas, viem ty pozret ci je to realne u teba :)
mimotemy zatial je pokrytie ubohe, ale aspon viem, ze za ten isty peniaz to hadam do roka dojde aj do nas http://t-com.sk/Default.aspx?CatID=2305§ion=home
Lubk0
27.08.08,20:08
Jo ale to je len ten najzakladnejsi list. Napriklad teraz uz je skoro na 100 percent pokryta petrzalka, a nasi zamestannci ktory sa dobrovolne prihlasisli a byvaju tam, testuju teraz magio comfort doma :) Takto to je aj v inych mestach :D

Buduci tok to pojde rychlejsie a mosovejsie. Len zalezi do toho, v akom meste byvas :D
pasuliatko
28.08.08,09:26
Toto je téma o Febernete a nie o Mágiu wrrrr :(
Lubk0
31.08.08,10:18
LOL, my sa nebavime o magiu ale o sluzbach spojenich s optikou vseobecne :) A neviem co chces pocut i fibernete, ked ho mas.

Inac skocim vam hore este do reci, to ze fibernet povazuejete za super preto, lebo idu pripojit viac pocitacov kablom a xxx pocitacov wifi je troska ... Blbe...

Nakolko to neni vysada internetu, ale zariadenia, tj routera. Mozte mat hocijaky internet, vsetky sa daju rozsirit na viac PC. (snad okrem dial upu :D )
tomasenkoslav
22.10.08,17:38
speedtest.net/result/343176810.png

radim vam pozriet si ten link a zamerat sa na udaj=hodnotu PINGu.
To je udaj z mojho "super bomba špica , žiadny šit FiberNETu".

normalne byva 20-30ms. Ale posledne dni to mavam casto takto cez 2000.
Ta optika.....aj monteri narobili spušt....beha po byte s tavnou tycinkou a nehladi kde mu to kvapká...na koberec na podlahu, listy.....ma na salame

Porozmyslajte....
Fero11
22.10.08,18:02
no to je sakra celkom dost (to by som sa aj stazoval, este dobre ze niesom gamesmam)
vyr skalny
22.10.08,21:18
Vidim to na odflaknutu robotu, treba to reklamovat. Kazdy monter pise hodnoty zvaru ktory vykonal a ze si ich vymysli nie je chyba orangeu ale jeho a zasluzi si poriadny kopanec do zadku a koniec prace pre orange.
tomasenkoslav
23.10.08,07:14
no to si pište važení , ze je to v dnesnej dobe dost..ked vezmem v potaz i fenomenalnu reklamu na F.N. v TV, tak sa možem tomu len smiat no resp. plakat....Cakat na natiahnutie tupej statickej stranky bez grafiky 20-30 sekund je na infarkt. To nehovorim, že som ani nemohol SEEDovať. To by som sa nepohol.
Vcera som to takto mal od cca 20:00 do 23:00 potom som to radšej vypol. Ist nas*atý spat neni moj konicek.
Ja ked nieco neviem, tak to nerobim...Len tu takmer každy sa rýpe do toho comu nerozumie....potom to tu takto žalostne vypada...

"Jenom nevim kde udelali soudruzi :mad: s NDR chybu......"
tomasenkoslav
23.10.08,07:19
Vidim to na odflaknutu robotu, treba to reklamovat. Kazdy monter pise hodnoty zvaru ktory vykonal a ze si ich vymysli nie je chyba orangeu ale jeho a zasluzi si poriadny kopanec do zadku a koniec prace pre orange.

odflaknuta robota to može byt ale pytal som sa kamoša-technika v teréne co ich firma vozi optiku /kable/ do vychodnej europy, tak on spominal, že fibernetove pripojenie sa v bytových jednotkach nezvara. je nato udajne nejaka spojka....sice vacsi utlm ale lacnejsi variant...Nebudme naivní....muehehe

Je to asi aj preto, že najlacnejšia "zváračka" low-end stoji okolo 200.000,-Sk....../aspon podla jeho slov/
a vybavit každu montersku skupinu takým niecim je nakladne....Si treba /nechcem ale ospravedlnovat/ uvedomit, že montaž fibernetu nevykonava oran*e ale je to dodavatelským sposobom riešene. Orange by mal na zvaračky v pohode prostriedky ale menšie monterske firmy ? ....
tomasenkoslav
23.10.08,07:30
no to je sakra celkom dost (to by som sa aj stazoval, este dobre ze niesom gamesmam)

jj vystreliš a strela zasiahne svoj ciel v utorok o dva týždne....

alebo volaš cez voip a musiš si vziat 3 dni dovolenku koli tomu....
vyr skalny
23.10.08,18:32
Ano, robi sa to vacsinou spojkami ale su aj firmy co robia pre orange a zvaracku maju. No nic to nemeni na povinnosti nasledne to vlakno odmerat a hned je jasne ci ten spoj vyhovuje alebo nie. Ked monter vidi ze je to zle ale nechce sa mu to ist prerobit tak si jednoducho spravne cislo vymysli. Urcite takych flakacov vela nie je ale robia zle meno vsetkym ostatnym.
rugby30
23.10.08,20:18
Zdravim, fibernet a aj TV pouzivam asi rok. Internet ide rychlejsie ako by mal. v podstate je to tak rychle ze sa to az neda pouzit. servery nestihaju tak rychlo odpovedat. takze net super.

tv je za dobru cenu, menili mi setop box, s novym uz niesu ziadne problemy. potrebovali to asi vychytat. teraz s novym samsung TV mam obraz ako zrkadlo:o). MAx spokojnost.
tomasenkoslav
24.10.08,12:54
Zdravim, fibernet a aj TV pouzivam asi rok. Internet ide rychlejsie ako by mal. v podstate je to tak rychle ze sa to az neda pouzit. servery nestihaju tak rychlo odpovedat. takze net super.

tv je za dobru cenu, menili mi setop box, s novym uz niesu ziadne problemy. potrebovali to asi vychytat. teraz s novym samsung TV mam obraz ako zrkadlo:o). MAx spokojnost.

nevymeníš ?
tomasenkoslav
24.10.08,18:43
dnes mam zase super PING !!! jedine fibernet.....

http://www.speedtest.net/result/344358539.png
Jake
14.11.08,13:44
A má fibernet teda neobmedzené sťahovanie?
ekopo
14.11.08,13:49
ano
tamarelka
09.06.09,22:45
Ahojte, ja mam tiez Fibernet. A chcem sa spytat, ci je taketo nieco normalne

download 0,50 mbps
upload 0,18 mbps
ping 895 ms


Sice tym cisielkam moc nerozumiem. Ale rozumiem tomu, ze nikdy si nemozem pozriet ani len klip na youtube bez toho aby som si to musela pauznut a nechat nacitat. A uz vobec nie nejaky archiv Markizy alebo live prenos, kde treba aby sa to nacitavalo kontinualne.
Moj fibernet ma kazdy vecer rychlost do 200kbps!!! Je to podla vas zavada ktoru by som mohla reklamovat? Totiz vsade je uvedene ze rychlost nemusi byt vzdy taka vysoka...Ale toto sa mi zda uz moc.

Dakujem za odpoved
kergulaan
10.06.09,02:53
Len na doplnenie faktov, aku tam mas agregaciu, mal by si to mat v zmluve.
To je kolko ludi s tebou "zdiela" pripojenie na jeden uzol. Ak je to 30-40 ludi a mas maniakov ktory vecer zacnu stahovat filmy a datas z netu, tak sa nie je comu cudovat.
skus pretestovat rychloast pocas celeho dna, ak to ide napr kazdu 1-2 hod - da sa z toho vyzistit, ci je to zavislost od toho, kedy sa ludia vratia z prace. Ale dovolenku si koli tomu neber.:>D
Barbara
10.06.09,05:04
Skusenosti velmi dobre :) Internet rychli, stabilny, bez problemov.

Akurat by som si nevyberal 24 mesacnu viazanost, nakolko si myslim ze po 2 rokoch budu ceny internetu zase nizsie , a ak budes viazany este dalsi rok, mozes na tom preplatit :)

(len pre porovnanie, uzivatelia napriklad starsich DLS programov ktorym teraz koncia viazanosti, mali neobmedzene internety za skoro 1000Sk mesacne, teraz maju ten isty za 600 Sk mesacne. Za 2 roky isla cena rapidne dole )

A staznosti som pocul iba na ich routery. Tj ked si budes odtial objednavat, skus si neobjednat router od nich. Co som pocul, tak su casto na reklamaciach ...

A treba si dat pozor na FUP - feeer user policy :) Tj myslim ze nesmies stiahnut viac ako 2GB za hodinu, inac ty znizia rychlost na niekolko 24 alebo 48 hodin.


reagujem na počiarknuté, tak ja sprostá som naletela slovanetu:confused::cool::mad:.
oni uplatňujú FUP, a je to tak, že na mesiac je tých 20 giga, takže keď napr. do 10- ého stiahneš ten limit, to znamená, že od 11 ého ti znížia rýchlosť do konca mesiaca, pôjde len okolo 100 kbit/s.alebo aj pod, minule nám išlo len 50/s dobre že? a pritom znížení by mali dodržať hranicu 128/s,/ale toto uplatnenie vôbec nemajú vo všeobecných podmienkách,/ nemalo by to tam byť uvedené:rolleyes:?/ ale to píšu tuším v Tarife. a ja som vtedy prečítala na ich stránke len tie všeobecné podmienky.:cool::mad:
uplatňujú FUP pri programoch Mini a ešte neviem pri ktorom.

ešte toľko, že to sa nevzťahuje len na sťahovanie/ to by ma až tak netankovalo/, ale rátajú do toho všetko, koľkokrát si otvoríš net, no povedzte nie je to svinstvo?:mad:

uvažujem, že napíšem sťažnosť, že keď raz majú uvedené v Tarife, že po znížení rýchlosti má ísť 128kbit, tak potom prečo to ide niekedy len s rýchlosťou okolo 50kbit.:mad::cool:
agregáciu neuplatňujú.

takže nenaleťte slovanetu.
misoft
10.06.09,22:04
tamarelka
údaje:

download 0,50 mbps
upload 0,18 mbps
ping 895 ms
sú fakt veľmi smiešne. Toto vôbec nezodpovedá Fibernetu (optike), toto skôr vyzerá na chybu providera, pretože tak nízke hodnoty sa poskytovali pri nízkej FUP a vysokej agregácii po kábli. Preštuduj si zmluvu o pripojení, deklarované minimálne rýchlosti a reklamuj a žiadaj o nápravu.
BTW: pokiaľ máš v zmluve písomne dané napr. rýchlosť pripojenia symetrická 20 MB/s (download/upload), FUP 5GB denne (ako mám ja a bez agregácie - u optiky sa s tým už skoro nepočíta) a provider neustále poskytuje tebou udávané parametre, tak to je dôvodom na reklamáciu, prípadne odstúpenie od zmluvy pre nesplnenie zmluvných podmienok.
tigy
17.06.09,06:08
tamarelka
údaje:

sú fakt veľmi smiešne. Toto vôbec nezodpovedá Fibernetu (optike), toto skôr vyzerá na chybu providera, pretože tak nízke hodnoty sa poskytovali pri nízkej FUP a vysokej agregácii po kábli. Preštuduj si zmluvu o pripojení, deklarované minimálne rýchlosti a reklamuj a žiadaj o nápravu.
BTW: pokiaľ máš v zmluve písomne dané napr. rýchlosť pripojenia symetrická 20 MB/s (download/upload), FUP 5GB denne (ako mám ja a bez agregácie - u optiky sa s tým už skoro nepočíta) a provider neustále poskytuje tebou udávané parametre, tak to je dôvodom na reklamáciu, prípadne odstúpenie od zmluvy pre nesplnenie zmluvných podmienok.

Dobry,
vcera som stravila dve hodiny na telefone s chlapikom z Orangu (inac ocenujem, bol velmi ochotny a trpezlivy so mnou pocitacovym analfabetom), lebo mi nesiel Fibernet (program Start), ked sme ho nakoniec spojazdnili, zistili sme taketo hodnoty:

Ked bol zapnuty antivir Eset :
down cca 4 mbps
up cca 2 mbps
ping 19 ms

To sa mu zdalo malo, hlavne ta download rychlost, mala by byt pri mojom pripojeni cca 20, tak sme to znova odskusali.

V nudzovom rezime Windowsu pri vypnutom antiviraku, tam uz isla rychlost downloadu do 20 mbps a ping 12 ms, upload zostal rovnaky.

Je mozne, aby mi antivirovy program 5-nasobne znizoval rychlost pripojenia? Chlapik vravel, ze sa s tym este nestretol.
A ak je to tak, poradite nejaky iny antivirovy program?
Fero11
17.06.09,06:17
ESET, mas ESS? lebo on ma v sebe aj firewall. Ja som to mal, ale ukoncil som to a dal som si od estetu len NOD32 a fireval mam KPF.
Podla mna antivirak rychlost blokovat nemoze
Stanislav 1975
17.06.09,06:22
Stanislav 1975
17.06.09,06:27
[/U][/B]


reagujem na počiarknuté, tak ja sprostá som naletela slovanetu:confused::cool::mad:.
oni uplatňujú FUP, a je to tak, že na mesiac je tých 20 giga, takže keď napr. do 10- ého stiahneš ten limit, to znamená, že od 11 ého ti znížia rýchlosť do konca mesiaca, pôjde len okolo 100 kbit/s.alebo aj pod, minule nám išlo len 50/s dobre že? a pritom znížení by mali dodržať hranicu 128/s,/ale toto uplatnenie vôbec nemajú vo všeobecných podmienkách,/ nemalo by to tam byť uvedené:rolleyes:?/ ale to píšu tuším v Tarife. a ja som vtedy prečítala na ich stránke len tie všeobecné podmienky.:cool::mad:
uplatňujú FUP pri programoch Mini a ešte neviem pri ktorom.

ešte toľko, že to sa nevzťahuje len na sťahovanie/ to by ma až tak netankovalo/, ale rátajú do toho všetko, koľkokrát si otvoríš net, no povedzte nie je to svinstvo?:mad:

uvažujem, že napíšem sťažnosť, že keď raz majú uvedené v Tarife, že po znížení rýchlosti má ísť 128kbit, tak potom prečo to ide niekedy len s rýchlosťou okolo 50kbit.:mad::cool:
agregáciu neuplatňujú.

takže nenaleťte slovanetu.
Barbarka, Slovanet sú veľkí podvodníci- ešte lepšie je keď máš 2 ročnú viazanosť a nedáš výpoveď , tak viazanosť sa ti predlžuje o 2 roky- žiadna iná firma to nemá iba Slovanet...


http://staznosti.sme.sk/cpld/944/Slovanet-as/Obchodne-podmienky-Slovanetu-si-citajte-pozorne.html
Fero11
17.06.09,06:33
Stanislav 1975
17.06.09,06:51
http://www.speedtest.net/result/497546361.png (http://www.speedtest.net)
ja toto, ale na adsl :)
Na adsl to je celkom slušné-až na ten upload-ten by mohol byť vyšší-;)
Barbara
17.06.09,07:09
Barbarka, Slovanet sú veľkí podvodníci- ešte lepšie je keď máš 2 ročnú viazanosť a nedáš výpoveď , tak viazanosť sa ti predlžuje o 2 roky- žiadna iná firma to nemá iba Slovanet...


http://staznosti.sme.sk/cpld/944/Slovanet-as/Obchodne-podmienky-Slovanetu-si-citajte-pozorne.html



Stanko máš pravdu, sú to podvodníci, mám viazanosť na 18 mesiacov. Ale nemaj boj:D, som to už zistila, že kedy mám napísať tú výpoveď. Ešte aj do mobilu som zadala pripomienku :D keby som nato náhodou zabudla, ale to sa nemstane.;)
mňa to naštvalo, že o tom nepíšu v tých všeobecných podmienkách,/ lebo som prečítala vtedy iba tie Všeob. P/, keby to tam mali uvedené, tak rozhodne by som im nenaletela. Lenže oni sú prefíkaní a majú to uvedené celkom inde.
A je to právne v poriadku, že tú "férovosť" neuviedli v tých všeobecných podmienkách?:rolleyes::cool:
Stanislav 1975
17.06.09,07:13
Stanko máš pravdu, sú to podvodníci, mám viazanosť na 18 mesiacov. Ale nemaj boj:D, som to už zistila, že kedy mám napísať tú výpoveď. Ešte aj do mobilu som zadala pripomienku :D keby som nato náhodou zabudla, ale to sa nemstane.;)
mňa to naštvalo, že o tom nepíšu v tých všeobecných podmienkách,/ lebo som prečítala vtedy iba tie Všeob. P/, keby to tam mali uvedené, tak rozhodne by som im nenaletela. Lenže oni sú prefíkaní a majú to uvedené celkom inde.
A je to právne v poriadku, že tú "férovosť" neuviedli v tých všeobecných podmienkách?:rolleyes::cool:
Právne to je asi bohužiaľ v poriadku, lebo ešte doteraz si s nimi nikto neporadil( ani žiadny právnik)...A tú výpoveď pošli doporučene, lebo oni ešte povedia, že nič nedostali...:mad::mad::mad:
tigy
17.06.09,07:29
ESET, mas ESS? lebo on ma v sebe aj firewall. Ja som to mal, ale ukoncil som to a dal som si od estetu len NOD32 a fireval mam KPF.
Podla mna antivirak rychlost blokovat nemoze

Hej, mam Eset smart security a firewall vo windows je vypnuty, kedze ESS ho ma v sebe.
Ja asi tiez myslim, ze to nemoze byt antivirakom, asi bude nieco blbo nastavene v tom mojom pc. Mala by som si na to zavolat nejakeho pc manika (pocula som, ze najlepsi su ti 13-15 rocni) :D
bludicka
17.06.09,07:44
Z dôvodu presťahovania sa ponúkam prekládku služby Orange Fibernet Štart + TV Štart, túto službu mám aktivovanú v meste Piešťany ale je možné ju preložiť všade tam, kde má Orange fibernet pokrytie. Do konca viazanosti zmluvy zostáva 20 mesiacov, mesačné poplatky sú 28,90 Eur, prípadnému záujemcovi, na ktorého sa táto služba prenesie, zaplatím hneď v hotovosti polovicu z toho, čo zostáva do konca viazanosti zmluvy, čo je toho času 289,- Eur, takže by túto službu využíval za polovičnú sumu, náklady na prekládku 90,- Eur by išli na polovicu. Kontakt: orangefibernet@zoznam.sk Tel.: 0907963736
Fero11
17.06.09,10:42
Hej, mam Eset smart security a firewall vo windows je vypnuty, kedze ESS ho ma v sebe.
Ja asi tiez myslim, ze to nemoze byt antivirakom, asi bude nieco blbo nastavene v tom mojom pc. Mala by som si na to zavolat nejakeho pc manika (pocula som, ze najlepsi su ti 13-15 rocni) :D
No vidis, tak by si to mala este aj zadara, prip. nejaku cokoladku a ak si znejakeho vacsieho sidliska, tak mozno by mu stacila aj mariska :D
michelle84
04.07.09,16:51
Ahojte, aký internet by sme mi poradili do notebooku? Na normálne použitie v domácnosti, ale aby bol prenosný, čiže dostupný všade aj mimo domova. Ďakujem.
Fero11
04.07.09,20:31
Ahojte, aký internet by sme mi poradili do notebooku? Na normálne použitie v domácnosti, ale aby bol prenosný, čiže dostupný všade aj mimo domova. Ďakujem.
Tak chces to do domacnosti, alebo mimo domova ;)
bobino38
06.07.09,03:43
Ahojte, aký internet by sme mi poradili do notebooku? Na normálne použitie v domácnosti, ale aby bol prenosný, čiže dostupný všade aj mimo domova. Ďakujem.
Ak chceš aj mobilný internet tak uvažuj od Orange alebo od T-mobile, všetky info majú na svojich stránkach, alebo si doma zaveď ADSL alebo optiku od T-comu a využívaj wifi pokial si vonku a nájdeš hotspot.
michelle84
08.07.09,05:22
No chcem, aby som mala internet hocikde na Slovensku a na bežné použitie.
Fero11
08.07.09,05:26
vid nad tvojim prispevkom
Valcake
31.08.09,23:55
Milí poraďáci,
mám mob.internet od Orange a speedtest.net mi udáva toto:
download : 1.50
upload : 0.06
ping : 839
prečítala som vaše príspevky a vaše testy a to moje sa mi nezdá. Ja síce tomu nerozumiem, tak by som bola rada, keby ste sa k tomu vyjadrili. Končí mi viazanosť a chcela by som Fibernet a Fibertv. Optické káble máme. Sama neviem načo sa mám pýtať pri podpisovaní zmluvy. Prosím, poraďte! Spomínali ste router nebrať od nich. Dá sa to? Ak nám dajú jeden Set-Top-Box, druhé TV nebudeme môcť pozerať? Ďakujem za všetky rady.
Chobot
01.09.09,19:34
Milí poraďáci,
mám mob.internet od Orange a speedtest.net mi udáva toto:
download : 1.50
upload : 0.06
ping : 839

To je skutočne nejako málo. Neviem, akého máš providera, ale ja mám rýchlosti (down - 10 076 kbit/s, up - 1355 kbit/s, ping - 13;24;61):

http://www.merac.sk/rs/20093419541.png


prečítala som vaše príspevky a vaše testy a to moje sa mi nezdá. Ja síce tomu nerozumiem, tak by som bola rada, keby ste sa k tomu vyjadrili. Končí mi viazanosť a chcela by som Fibernet a Fibertv. Optické káble máme.

Ak máte káble v bytovke, tak na čo váhaš?


Sama neviem načo sa mám pýtať pri podpisovaní zmluvy.

Len si vyber pre teba optimálnu rýchlosť a cenu.


Prosím, poraďte! Spomínali ste router nebrať od nich. Dá sa to?

Prečo nechceš od nich router? Na routri nezáleží, službu ti spraví ktorýkoľvek. Aj ten od nich. Od nich to máš dokonca za akciovú cenu, v obchode by si si to musela kúpiť za plnú cenu. Takže ber od nich.


Ak nám dajú jeden Set-Top-Box, druhé TV nebudeme môcť pozerať? Ďakujem za všetky rady.

Dajú sa zakúpiť aj 2 či 3 set-top-boxy. Rozdiel je len v cene. Prvý máš za tuším 33 centov, druhý je ešte zvýhodnený a tretí je už za plnú cenu (v čase keď som zavádzal internet, tak plná cena STB bola cca 5 tisíc SKK).

S jedným STB môžeš pozerať len jednu TV.
Stanislav 1975
01.09.09,19:43
To je skutočne nejako málo. Neviem, akého máš providera, ale ja mám rýchlosti (down - 10 076 kbit/s, up - 1355 kbit/s, ping - 13;24;61):

http://www.merac.sk/rs/20093419541.png



Ak máte káble v bytovke, tak na čo váhaš?



Len si vyber pre teba optimálnu rýchlosť a cenu.



Prečo nechceš od nich router? Na routri nezáleží, službu ti spraví ktorýkoľvek. Aj ten od nich. Od nich to máš dokonca za akciovú cenu, v obchode by si si to musela kúpiť za plnú cenu. Takže ber od nich.



Dajú sa zakúpiť aj 2 či 3 set-top-boxy. Rozdiel je len v cene. Prvý máš za tuším 33 centov, druhý je ešte zvýhodnený a tretí je už za plnú cenu (v čase keď som zavádzal internet, tak plná cena STB bola cca 5 tisíc SKK).

S jedným STB môžeš pozerať len jednu TV.
Tibor,aspoň v niečom som lepšííí-:D:D:D

http://www.merac.sk/rs/20093420212.png
Chobot
01.09.09,20:12
Tibor,aspoň v niečom som lepšííí-:D:D:D

http://www.merac.sk/rs/20093420212.png

To už ej pekná rýchlosť...:cool:
mufol
01.09.09,20:41
Čo sa týka optiky. Dajte si od swan.sk resp. ja mám skusenosti s ich kupenou firmou peem.sk - trnavska odnož, konkuruje komukoľvek, mrknite si to
xiuhteotl
26.11.09,17:04
ja sa stahujem na adresu kde neni fibernet porkrytie .. kebyste niekto chceli skusit orange fibernet klasik 40mb/s aj tv klasik , tak napiste.. viazanost je us len pol roka.... prelozenie zaplatim,
Puyol35
04.12.09,23:21
Dobrý den... Mám fiber net od orange a zo začiatku šlapal uplne genialne. Pokial boli 2 týždne bezplatne nemal som najmenší problém. No posledný týžden (za ktorý začínam platiť) mi fiber net beži asi takto:
0,85 Mb/s - download
1,51 Mb/s - upload
41 ms - Ping

Je to normálna rýchlosť či nie? môžem sa sťažovať? resp. ako by som to vyriešil aby začal špalať poriadne... nieje možné aby mi 800 MB film sťahoval v noci cca okolo jednej 4,5 hodiny

dakujem
Fero11
05.12.09,04:23
Podla toho na akej urovni si v HW/SW oblasti. Najprv urob opatrenia ty a zisti, ci chyba nieje na tvojej strane. Ak budes presvadceny, ze chyba nieje u teba, obrat sa na orange a ziadaj aby ti poslali technika, aby premeral u teba parametre
Puyol35
05.12.09,09:51
a aké HW a SW opatrenia by som mal urobiť? nie som síce v tejto oblasti nejaký expert ale niečo viem.. keby si napísal čo konkrétne možno by som to vedel urobiť
Fero11
05.12.09,10:35
Najprv napis, ci priamo z media konvertoru (to by mala byt taka skatulka, kde sa to konvertuje s optiky na metaliku) ti ide kabel do PC, alebo mas tam nejaky router, alebo ine sietove zariadenie.
Potom skus vypnut firewall (mozno aj antivirus) a skus speedtest.net
Puyol35
05.12.09,10:51
nie nejde to priamo z media konventoru. ten je napojený na stolový PC, ja to mam napojené cez router a chytám to na wifi, vypnutie firewalu aj antiviráku som skúšal hned no že by bola nejaká viditelná zmena v speed teste som nepostrehol. išlo tam len o desatiny.
jpokorny
19.12.09,13:20
Neverím takýmto čertovským veciam, a potrebuješ to?
mecky
19.12.09,17:57
nie nejde to priamo z media konventoru. ten je napojený na stolový PC, ja to mam napojené cez router a chytám to na wifi, vypnutie firewalu aj antiviráku som skúšal hned no že by bola nejaká viditelná zmena v speed teste som nepostrehol. išlo tam len o desatiny.

vypoj wifi router a zapoj to priamo z konvertoru do pc, potom otestuj rychlost na speedtest.net
pakistan
09.01.10,04:28
zdravym,mam fibernet START a toto so nameral o 6 rano:cool:

ping:49ms
download:0.86Mb/s
upload:1.29Mb/s

a este nieco,mam taky problem,neni som absolutne spokojny s rychlostou cez wifi,tak som to skusil cez kabel a nejde mi to,ci uz to dam cez router alebo priamo na tu bielu skatulu a pred tym to islo.v com je problem??Ď.
Fero11
09.01.10,05:31
Mas to priblizne stale s takymi hodnotami, alebo uz si inokedy nameral aj viac ?
pakistan
09.01.10,08:09
Mas to priblizne stale s takymi hodnotami, alebo uz si inokedy nameral aj viac ?

meral som to este raz:
ping:57ms
download:3.17Mb/s
upload:1.73Mb/s

toto je asi tak najviac co mavam,ale neni som s tym spokojny,raz ide,raz nejde,asi 2 dni dozadu som sa 15 minut snazil dostat na jednu stranku a pritom,krabicka blika a svieti ako ma, este aj na pc to ukazovalo vsetko tak ako ked to ide....???
Fero11
09.01.10,12:24
Mal by si sa presvadcit na 100% ci je vsetko v poriadku s PC s ktorym sa pripajas na internet. Skusil by som na ten cas ak urobim meranie vypnut firewall a aj antivir
pakistan
10.01.10,09:49
je pravda,ze notas nie je najnovsi a ani neak extra vykonny ale moze sa to prejavit na rychlosti?a ked mi ten obrazok pc v pravom dolnom rohu monitora ukaze rychlost 1Mb/s nepohnem sa nikde,v najlepsom pripade mi nacita pol stranky:D
meral som to vcera aj dnes vychadzali mi celkom dobre hodnoty ake som este nenameral a boli priblizne rovnake aj ked som mal vypnyty firewall aj antivir.:
speedtest
downl.:6
upl.:2,2
ping:20
meraval som to predtym na dsl a nikdy som nemal downl. vacsi ako 4.je rozdiel medzi tymito meracmi??
Fero11
10.01.10,10:32
speedtest je celkom dobry merac, ale najlepsie si to odmeras ak budes stahovat nejaky vacsi subor z nejakeho moc rychleho servera
Wes
10.01.10,11:11
Najpresnejsie meranie dosiahnes presno ako pisal Fero stiahnutim velkeho suboru.
Najlepsie je to vyskusat cez www.tahaj.sk a daj si stiahnut napr. photoshop.

Zarucene zistis aku mas rychlost. Ja to tak testujem od kedy mam fibernet. Tie merace nie su stavane na taketo rychlosti.
kergulaan
10.01.10,11:28
Najlepsie je to vyskusat cez www.tahaj.sk (http://www.tahaj.sk) a daj si stiahnut napr. photoshop.

Zarucene zistis aku mas rychlost. Ja to tak testujem od kedy mam fibernet. Tie merace nie su stavane na taketo rychlosti.

No to by som az tak netvrdil, ak bude server "tahaj" zaneprazdneny, tak ti neda max rychlost a teda meranie bude nepresne. Niekto to tu uz pisal, neviem ci nie Fero11 - nemozem ten prispevok najst - univerzitny server - a niejaku ediciu linuxu - tam by si mal dosiahnut max rychlost.
este nejake merace:
http://speed.upc.sk/index.php
http://www.speedtest.net/index.php
no a urcite mnoho inych
Fero11
10.01.10,15:33
jj nejake distro skus stahnut, napr http://www.kubuntu.org/getkubuntu/download skus si vybrat antik to je v KE su dost rychli
pasuliatko
13.02.10,08:53
ľudkovia čo máte FIBER TV máte Stv 3?
misoft
13.02.10,17:35
Môj provider to zabezpečil od začiatku. (BTW: mám 35 programov :D v IPTV)
salvosko
13.02.10,17:39
Pri optike od Orange je STV3 myslim az velmi daleko za cislom 100 a ani v mozaike ho nevidno ... aspon take nieco spominal kolega raz davno.
pasuliatko
13.02.10,18:23
prehodili STV 3 na kanál 11 namiesto Prima TV.
ale ako na stránke uvádzajú,že poskytujú STV 3 v HD aj SD..čo SD pritom nie je pravda.
Laco-monter
13.02.10,18:30
ľudkovia čo máte FIBER TV máte Stv 3?

Máme STV 3,síce nie cez Fibernet ale normálne cez kablovku UPC,:D

ale v pohode by sme sa vedeli zaobísť bez STV 3.:rolleyes:
duves
13.09.12,13:23
Nemate niekto detailnu fotografiu, ako je to vedene v byte? Vraj to montažnici natiahnu do rohu steny medzi stenou a plafonom. Ja mam doma všetky kable zasekane. Vôbec sa mi to nepozdava.