vgabka
29.04.05,12:08
Dobrý deň. Prosím poraďte, aké sú povinnosti zamestnávateľa v súvislosti so zmenou priezviska jej zamestnankyne (vydala sa). Treba to nejako špeciálne ohlásiť na daňový úrad a poisťovne? Ďakujem.
Gira
29.04.05,10:22
Do zdravotnej poisťovne a sociálnej poisťovne pošleš iba kópiu sobášneho listu alebo nového občianskeho preukazu, ak už ho má zamestnankyňa vybavaný. So spoločnou zdravotnou poisťovňou mám napríklad také skúsenosti, že na základe takto zaslanej kópie sobášneho listu obratom poslali novú zdravotnú kartičku.
Aňuška
29.04.05,10:27
Do sociálnej poisťovne by som poslala zmenu na Registračnom liste FO.
vgabka
29.04.05,10:30
Prosím Vás, neviete ešte poradiť. Ak zamestnávateľ zamestnáva pracovníka na dohodu, tak do výkazu pre soc.poisťovňu mi program dáva len 21 pracovných dní. Je to správne?
janaGT
29.04.05,10:36
a na zdravotku by si to nemala nahlásiť podľa nového zákona sama zamestnankyňa?
jarkra
29.04.05,10:52
Do zdravotnej poisťovne si to nahlasuje zamestnankyňa sama a to na pobočke podľa trvalého pobytu (aj keď sa nezhoduje s pobočkou zamestnávateľa podľa sídla). Tu jej aj hneď dajú novú kartičku poistenca. To platilo aj podľa starého zákona.
Do sociálnej poisťovne sa robí zmena na registračnom liste a môžeš priložiť fotokópiu potrvdenia z matriky alebo sobášneho listu.
brm
29.04.05,11:26
Do zdravotnej poisťovne a sociálnej poisťovne pošleš iba kópiu sobášneho listu alebo nového občianskeho preukazu, ak už ho má zamestnankyňa vybavaný. So spoločnou zdravotnou poisťovňou mám napríklad také skúsenosti, že na základe takto zaslanej kópie sobášneho listu obratom poslali novú zdravotnú kartičku.pasy , občianske preukazy, rodné listy - nechcete aj tie vybavovať za zamestnancov? nepreháňate to trochu?
Martina80
29.04.05,11:29
na registračnom a hore stačí ceruzkou dovod zmeny čiže sobaš:)
Paula
29.04.05,11:53
Mám len takú skúsenosť, že takéto záležitosti si vybavujú sami zamestnanci.
Bionda
29.04.05,11:55
No mne program dáva tiež počet prac. dní, ale pre soc. poisťovňu dávam 0 prac. dní, dohodár predsa má odovzdať výsledok práce dochádzku nerobí.
JanaGT a jarkra, mali ste asi príspevok pre vgabku príspevok1., alebo to nechápem, k tej dohode sa predsa na zp nenahlasuje?
Johanka
29.04.05,12:21
Nejaké je to tu domiešané.