lenchie
26.08.08,08:05
Ahojte,
vystavili sme nesprávny dobropis, zákazníčka vyžaduje jeho storno.
Akým spôsobom sa vyhotoví? Ako klasická faktúra s textom, že stornujeme dobropis č. ... ?
Vladimír Ozimý
26.08.08,06:17
Ahojte,
vystavili sme nesprávny dobropis, zákazníčka vyžaduje jeho storno.
Akým spôsobom sa vyhotoví? Ako klasická faktúra s textom, že stornujeme dobropis č. ... ?

no inak to asi nepôjde :)...dôležitá je textácia...to jest uviesť že ide o storno...
lenchie
26.08.08,06:25
a nie je potrebné nejaké označenie (ťarchopis alebo niečo také) ? :-) myslím, že nebude potrebné ani DDP.. či sa mýlim?
Vladimír Ozimý
26.08.08,07:00
pojem ťarchopis už zákon nepozná. Pozrite píšete že ste vystavili nesprávny dobropis. Z toho mi vychádza že ste urobili chybu a tú by sme mali opraviť v tom zdaňovacom období s ktorým doklad súvisí...
lenchie
26.08.08,07:09
Keby sme mali ísť do úplných detailov a správnosti, máte pravdu. Malo by sa to opraviť v tom zdaňovacom období, v ktorom to vzniklo. Ale to sme už nestihli a kvôli naozaj pár drobným by s tým bolo až príliš veľa práce a opletačiek. Myslím ale, že keď sa to opraví v nasledujúcom období, nie je to až taký veľký prehrešok.. :rolleyes:
Vladimír Ozimý
26.08.08,07:30
jasnéé ak ide o drobné ani ja by som sa netrápil...ale prehrešok to je :)
lenchie
26.08.08,08:29
Ďakujem za rady.. ;)
milagros208
12.09.08,09:27
Potrebovala by som poradiť v tomto. V roku 2006 vystavila jedna vtedajšia zamestnankyňa oočas zastupovania dobropis. Druhá zamestnankyňa, ktorá o tomto nevedela vystavila tento dobropis opätovne. Na chybu sa prišlo. Namiesto druhého dobropisu sa urobila nová faktúra /rovnaké číslo/, teda neurobilo storno dobropisu, ale sa iba vymenila faktúra.
Teraz po 2 rokoch sa odberateľ dožaduje úhrady neuhradeného dobropisu. Vysvetlila som situáciu, že omylom boli vystavené dva dobropisu namiesto jedného. Oni požadujú storno dobropisu, ktoré my nemáme. Ako to zúčtovať, aby to bolo v poriadku?
Ide o necelých 400 Sk. Ďakujem.
gabriela20
10.01.09,13:39
Dobrý deň,
mám podobný problém vystavila som dobropis, ktorý potrebujem vystornovať. Avšak peniaze boli zaslané pošt. poukazom, a ešte sa nevrátili na náš účet.
Môžem urobiť storno dobropisu aj napriek tomu alebo musím vyčkať kým peniaze budú opäť na našom účte?
ďakujem
Tweety
10.01.09,13:42
Dobrý deň,
mám podobný problém vystavila som dobropis, ktorý potrebujem vystornovať. Avšak peniaze boli zaslané pošt. poukazom, a ešte sa nevrátili na náš účet.
Môžem urobiť storno dobropisu aj napriek tomu alebo musím vyčkať kým peniaze budú opäť na našom účte?
ďakujem
Ak bol dobropis neoprávnený, môžeš zaslať jeho opravu, nemusíš čakať kým prídu peniaze späť. Zaslala by som s opravou dobropisu aj sprievodný list.
fialka m
12.01.09,11:08
ahojte, ked vystavujeme dobropis, potrebujeme podla zakona, aby nam klient tento dobropis aj potvrdil?
Tweety
12.01.09,11:10
ahojte, ked vystavujeme dobropis, potrebujeme podla zakona, aby nam klient tento dobropis aj potvrdil?
Veď mu ho pošlel, tak budeš mať potvrdenie, ale Ty potrebuješ k jeho vystaveniu interný podklad.
mirhu
25.03.14,13:39
Ak sme na to prišli až v nasledujúcom období (dobropis bol urobený omylom a vôbec neplatí ), je lepšie podať dodatočné DP k DPH (http://www.porada.sk/dph#__AUTOKW) alebo urobiť storno DBR v aktuálnom zdaňovacom období?