jankazb
26.08.08,08:39
Ospravedlňujem sa za moje laické otázky, ale ideme stavať prvý dom :-).
Akým spôsobom urobiť montovaný strop na bungalov. Je projektovaný žel.betónový, ale je to vraj zbytočne predražené. Strop nad obývacou časťou nemá byť. Strecha 25°, povala pochôdzna.
Ako vyriešiť veniec, uchytenie krovov a tak?
Dom bude z 300 Ytongu plus 200 EPS.Viem že to má byť riešené v projekte, ale je proste taký aký je. :mee:
Kedy zateplovať strechu aby bol k práci dobrý prístup? Pred vystavaním stropu,....?
Ako by ste riešili skladbu stropu?
veľmi, veľmi pekne ďakujem za každú dobrú radu.
chandler
26.08.08,10:26
a kto ti prosim ta poradil ze je ZB strop zbytocne predrazeny? a akym argumentom to podlozil.
v projekte je veniec vyriesene... to ze ho ides menit na horsie riesenie je tvoja chyb a nie chyba projektu. ale hlavne projekt nie je navod na skladacku lega, predpoklada sa ze viest stavbu bude odborne zdatny clovek - co nakoniec aj vyplyva zo zakona
skvarki
26.08.08,10:44
Ak si ides stavat svojpomocne tak určete budes mat stavebný dozor - osobu zodpovedenú za vedenie stavby. Tieto veci treba konzultovat s nou aby si si viac neuskodil.
bebusyk
26.08.08,12:30
Určite súhlasím, že je treba sa poradiť s odborníkom, ale určite treba mať predstavu, aké sú možnosti a podobne. Stále som bola presvedčená, že keď príde človek na poradu pre poradu, tak sa mu tu budú snažiť poraďáci poradiť :confused: . A preto........... tiež sa tu motám, aby som zistila, čo najviac, pretože "rekonštruujeme" dom. Strop budeme riešiť stropným systémom "PREMAC". ;) Je to rýchlejšie, cenovo asi v rovnakej hladine (ak aj nie lacnejšie). Potom ako som bola pozrieť s manželom jedno dielo (RD) ktoré malo tento stropný systém som sa rozhodla. Prekonzultovala som to s projektantom, statikom a je to. Tiež sa len takto boríme, "jankazb" je ale viac stropných systémov skús hľadať. Možno Ťa "chytí" niečo iné. Veľa štasťia.
chandler
26.08.08,14:28
bebusyk, statik ti povedal ze premac je lepsi ako ZB doska?
bebusyk
26.08.08,15:55
bebusyk, statik ti povedal ze premac je lepsi ako ZB doska?
dostala som dost podrobnu prednasku (este pred rozhodnutim dat premac) o tom ako a co je to zb doska. :cool:bola som presvedcena, ze tam bude zb doska a padla. aaaaale nasla som aj tuto moznost a zda sa mi to (po porade s odbornikom a nebol len jeden) lepsie riesenie. premac sa tiez armuje (menej zeleza, menej prace), zalieva betonom (1/5 zo zb dosky) a to neratam, ak za dopravu betonu ti vyuctuju viac ako za beton samotny. je tam tiez veniec, premac vyskladaju 2 ludia ..... ale..... nieje nutne mat tam tolko podpier, nieje nutne nechavat ich tam tak dlho a debnenie sa tam nedava vobec, strop je omnoho rovnejsi, je to aj dobra izolacia (tepelna ako aj krocajova), a netreba ho potom este vyrovnavat omietkou a neviem co este. to som si dala poradit a zatial sa nenasiel nikto kto by mi poradil lepsie. je to urcite jedna z vela moznosti a cim viac ludi viac nazorov ;). takze "chandler" aby som odpovedala na tvoju otazku, ci mi stastik (v mojom pripade statici) povedal ze premac je lepsi ako zb doska odpovedam a citujem statika: "je to lepsie riesenie, sam by som to radsej takto riesil":rolleyes: ale, skutocne, rada si necham poradit:confused:.
chandler
27.08.08,06:05
no neviem, podla mna jedina vyhoda montovaneho stropu je ta, ze netreba robit debnenie. a tato vyhoda jednoznacne nedokaze pokryt cenovy rozdiel - ved tie prievlaky a vlozky su strasne drahe (som to tak predbezne pocital a bola to strasna palka).
nehovoriac o kvalite, ZB doska je doska, montovany strop je ulozeny na murive tak 12cm po 70cm..
urcite si sprav prepocet, co je lacnejsie.... do montovaneho stropu jde aj beton aj vystuz presne ako do ZB dosky.
inac som velmi prekvapeny, ze nejaky odbornik doporucil montovany strop, ja som nikdy o ziadnom takom ani len nepocul (teda okrem architektoch co chcu usetrit za statiku - montovany strop si vedia vyskladat, a stavebnych firmach co maju za to provizie)
jankazb
27.08.08,08:50
Chandler, kde si prišiel na to, že do montovaného stropu ide výstuž a betón?
Podľa mňa ide drevená konštrukcia, izolácia, dosky,SDK.
V bungalovoch sa neráta s poschodím, na pochôdznu povalu to stačí. Vo väčšine bungalovoch sa ani žiadny strop neplánuje (komu to vyhovuje - OK). Musí ale byť PERFEKTNE urobená izolácia strechy. Toto máme zmáknuté, ja potrebujem poradiť s optimálnym zložením drevo stropu.
chandler
27.08.08,10:06
s bebusykom sa bavime o montovanom strope zelezobetonovom... myslel som ze taky chces aj ty, takze som sa mylil.
ak je to tak ako hovoris tak suhlasim, ze tam ta ZB doska byt nemusi... respektive mala by byt aby si nedopadla ako ten s odfuknutou strechou :) ale ak ju nedas tak usetris.... potom ale nechapem naco tam chces vobec nejaky strop robit? vyvalit kopec penazi len na to aby si mohla odlozit lyze na povalu? to uplne staci poriadny veniec, krov so zaklopom (teda drevene dosky) a sadrokartonovy podhlad.
chandler
27.08.08,10:13
inac ta zmena ktoru chces je dost zasadna zmena projektu takze to treba riesit s projektantom.