ochar
26.08.08,08:58
Dobrý deň,
Nevedel som do ktorej kategorie to pridať tak sa ospravedlnujem ak to tu nema co robit.

Beriem si hypoteku z tatrabanky a zakladám inu nehnutelnost ako je ta na ktoru beriem uver. problem je vsak v znaleckom posudku zakladaneho domu.
ide o to že k domu je spravena pristavba - jedna miestnost 2x2,5 metra, ktora ale nieje zlegalizovana. musim vybavit na nu projekt, geodedicke zameranie, stavebne povolenie a zanesenie na kataster.
lenze to je cca tak mesiac intenzivneho vybavovania a odhadca to nechce bez toho ohodnotit. neviete niekto ci sa da spravit odhad pre banku bez spominanej pristavby? v podstate by to malo byt pre banku vyhodne ked to bude ohodnotene bez toho a potom to este stupne na hodnote s horovou pristavbou
dakujem
chandler
26.08.08,10:16
v tom pripade musis len naist znalca co ti ten posudok spravi bez tej pristavby, malo by to ist, kedze cenu znizujete a nie zvysujete... ale jasne ze to nie je podla poriadku takze kazdy to asi nebude chciet spravit
Braňo
26.08.08,10:27
Pokiaľ tá prístavba je súčasť stavby, tak to neurobí asi žiaden.
robin78
26.08.08,11:23
Kedze si beries hypoteku cez TB, tak skus nech si TB spravi znalecky odhad sama, mozno nebudu bazirovat na takej "malickosti" ... Ked aj maju znalecky posudok od nejakeho znalca, casto si to idu overit aj tak svojim znalcom ...
ochar
26.08.08,12:20
dakujem za odpovede,
vyskusam to este cez tu tatrabanku

lebo takto sa mi to predlzi kludne aj o dva mesiace a to by som bol nerad nakolko mam vyhliadnuty aj RD. idealne by bolo keby sa to dalo odhadnut v takomto stave a neskorej by sa dolozili pripadne papiere.
lukas31
01.09.08,07:17
Zrovna riešim to isté. ak je sprístavba postavená pred účinnosťou stavebného zákona t.j. pred dátumom 1.10.1976, potrebuješ zakresliť stavbu goedetmi,
isť na obecný úrad, kde ti stavbu legalizujú /žiadosť/ a odhadcovi stačí geometrický plán na vyhotovenie posudku.a ked budeš dávať vklad na kataster možeš dať spolu aj geometrický plán a žiadosť na prevedenie geometrického plánu.
Najprv som to riešil tak že nezapísanú prístavbu mi odhadca zakreslil do posudku, s dodatkom že to nesúhlasí s katastrálnou mapou. Akurát sporitelna strhla body a bol úver.
ochar
01.09.08,09:35
dakujem, bol som v banke a ze vraj poslu svojho odhadcu ktory to ohodnoti bez spominanej pristavby a nemal by to byt problem. takze uvidim tento tyzden
potom dam vediet
ochar
29.09.08,08:57
ahojte, aj som zabudol odpisat.

takze prisiel odhadca banky a vpohode ohodnotil dom bez spominanej pristavby ktoru dal dole z ceny a aj tak to vpohode vyslo a posudok bol na druhy den doobeda uz v banke

;)