Yalla
26.08.08,09:07
Ahojte poraďáci,
pred troma rokmi som kúpil 25 ročný dom s plochou strechou. Pôvodný majiteľ prisahal, že je urobená kvalitne, ale žiaľ, začala pretekať pri vnútornom zvode dažďovej vody a je na nej dosť "bublín". Povrch je z asfaltovej lepenky a keďže nemám podrobné informácie o konštrukcii strechy, neviem, čo je pod lepenkou. Viem, že by bolo najlepšie urobiť novú šikmú strechu, ale na to nemám v súčasnosti prostriedky. Neviete mi poradiť aký materiál a technológiu mám použiť na opravu?
Martin Mocko
26.08.08,07:12
Ahojte poraďáci,
pred troma rokmi som kúpil 25 ročný dom s plochou strechou. Pôvodný majiteľ prisahal, že je urobená kvalitne, ale žiaľ, začala pretekať pri vnútornom zvode dažďovej vody a je na nej dosť "bublín". Povrch je z asfaltovej lepenky a keďže nemám podrobné informácie o konštrukcii strechy, neviem, čo je pod lepenkou. Viem, že by bolo najlepšie urobiť novú šikmú strechu, ale na to nemám v súčasnosti prostriedky. Neviete mi poradiť aký materiál a technológiu mám použiť na opravu?

Štandardne pod lepenkou bývajú dosky + drevený krov. Najlepšou opravou je odstrániť všetku lepenku, ktorá nedrží. Môžem tam byť už viac vrstiev a lepiť ďalšiu bez odstránenia starej nemá výnam. Poznám ešte jeden systém namiesto lepenky. Je to látka, ktorá sa používa na bazény. Pracuje spolu s podkladovým materiálom, preto nevznikajú trhliny a bubliny. Myslím, že na to dávajú aj dosť dlhú záruku. Neviem odkiaľ si..táto firma je z Jablonice. Cenu je už potrebné porovnať..ale klasická lepenka vydží max 10 rokov...