Aňuška
29.04.05,13:02
Prosím o radu:

Občan SR je zamestnaný na Slovensku na TPP a teraz by sa chcel
súbežne zamestnať ešte aj v ČR na skrátený pracovný pomer
s tým, že miesto výkonu práce by bolo na Slovensku.

Je niečo také možné a čo by z toho preňho vyplývalo z hľadiska
daňového, soc. poistenia a zdravotného poistenia?
Bionda
29.04.05,12:02
V podstate by to mal riešiť za neho zamestnávateľ v ČR. Môj manžel je zamestnaný aj u zamestnávateľa v Taliansku a tieto veci rieši za neho, aj odvádza dane aj ostatné odvody, aj výplatu posiela na účet. Príjem na Slovensku nezdaňuje, lebo ho už raz zdanil v Talliansku.
Jana Motyčková
29.04.05,12:38
Upozorňujem iba na to, že český (resp. taliansky) zamestnávateľ musí zrážať poistné podľa našich predpisov, ak slov. občan je súbežne zamestnaný na Slovensku aj v ČR (resp. v Taliansku).
Bionda
29.04.05,15:34
Somij si si istý? v kontrakte čo som čítala sa pracovná zmluva zakladá, aspoň v príp. manžela na základe talinskych zákonov a t.j. aj poistného, kde má zaručené aj čerpanie zdrav. a soc. v Taliansku ako Talian.
Jana Motyčková
29.04.05,18:00
Týka sa to iba tých, čo majú zároveň pracovný pomer na Slovensku aj v Taliansku. Ak je to tento prípad, riešia to predpisy EÚ tak ako som písala. Neviem, či to môže byť riešené inak v kontrakte. Do detailov túto problematiku neovládam. Ak potrebuješ podrobnejšie, možno nájdeš nejaké príspevky od Ebeš.
Oprava : Pozrela som sa na tie príspevky od Ebeš - o tomto nepísala, ale vyzná sa v tom, ak potrebuješ radu, napíš jej SS.