vrbovnica
26.08.08,11:15
Dobrý deň,
mám jeden menší problém, jedna zamestnankyňa dala výpoveď s dvojmesačnou výpovednou dobou a ten jej končí ku dňu 31.8.2008, chcem sa len spýtať, že čo jej mám uviesť do dohody o rozviazaní pracovného pomeru §59 odst. 1 písm. b) alebo §67? - lebo nie som si istá.
Ďakujem za pomoc.
Tweety
26.08.08,09:20
Dobrý deň,
mám jeden menší problém, jedna zamestnankyňa dala výpoveď s dvojmesačnou výpovednou dobou a ten jej končí ku dňu 31.8.2008, chcem sa len spýtať, že čo jej mám uviesť do dohody o rozviazaní pracovného pomeru §59 odst. 1 písm. b) alebo §67? - lebo nie som si istá.
Ďakujem za pomoc.
Kedže PP končí výpoveďou zamestnanca, je to § 61 ZP. Aká dohoda? dala výpoveď, alebo končí dohodou?
Chobot
26.08.08,09:21
Dobrý deň,
mám jeden menší problém, jedna zamestnankyňa dala výpoveď s dvojmesačnou výpovednou dobou a ten jej končí ku dňu 31.8.2008, chcem sa len spýtať, že čo jej mám uviesť do dohody o rozviazaní pracovného pomeru §59 odst. 1 písm. b) alebo §67? - lebo nie som si istá.
Ďakujem za pomoc.

Ak ona dávala výpoveď, tak PP skončil v zmysle § 67.
Chobot
26.08.08,09:22
Kedže PP končí výpoveďou zamestnanca, je to § 61 ZP.

Môžeš uviesť, že PP skončil výpoveďou zo strany zamestnanca v zmysle § 61 a § 67.
vrbovnica
26.08.08,09:35
Dakujem za odpovede :)
arizona
01.09.08,11:33
Ahojte,
môžete mi prosím poradiť?
Zamestnanec dal výpoveď v skúš.dobe,vopred zamastnávateľa upovedomil. Ale ten odmietol výpoveď podpísať. Ako postupovať? Je platný takýto doklad o skonč.prac pomeru, aj bez zamestnávateľovho podpisu?
brčko
01.09.08,11:56
Ahojte,
môžete mi prosím poradiť?
Zamestnanec dal výpoveď v skúš.dobe,vopred zamastnávateľa upovedomil. Ale ten odmietol výpoveď podpísať. Ako postupovať? Je platný takýto doklad o skonč.prac pomeru, aj bez zamestnávateľovho podpisu?

ak oznámil ukončenie PP v skúšobnej dobe ( zákonník práce § 72), tak súhlas zamestnávatela nie je potrebný.
Len musí ísť o "písomné" ukončenie, ktoré musí byť "doručené" a samozrejme PP sa musí končiť ešte "v skúšobnej dobe".
arizona
01.09.08,12:49
Díky za odpoveď,ale prosím o upresnenie.
-"doručené" - stačí ak zam-ec pošle výpoveď poštou,ako ho zam-eľ nechce prevziať osobne?
-zamestnancovi stačí na dokladovanie ukončenia PP aj nepodpísaná výpoveď do zam-ľa? Musia to "úrady" uznať?
Viem, že zam-eľ nemusí súhlasiť,len neviem ako dať do poriadku s dokladmi.:confused:
Eulalia
01.09.08,13:12
Díky za odpoveď,ale prosím o upresnenie.
-"doručené" - stačí ak zam-ec pošle výpoveď poštou,ako ho zam-eľ nechce prevziať osobne?
-zamestnancovi stačí na dokladovanie ukončenia PP aj nepodpísaná výpoveď do zam-ľa? Musia to "úrady" uznať?
Viem, že zam-eľ nemusí súhlasiť,len neviem ako dať do poriadku s dokladmi.:confused:
Ak to pošle poštou, úplne stačí, len druhá strana by to mala dostať ešte počas skúšobnej lehoty. Je to jednostranný právny úkon, obe strany sa v skúšobnej dobe môžu rozhodnúť ako chcú. Len ak zamestnanec oznámi, že tým a tým dňom končí pracovný pomer v skúšobnej dobe, nesmie ten ďalší deň už do zamestnania nastúpiť.
Príklad:
Pracovný pomer vznikol 1.7.2008, skúšobná doba bola v prac. zmluve dohodnutá v maximálnom rozsahu, t.j. 3 mesiace, končí teda dňom 30.9.2008. Zamestnanec si počas tejto skúšobnej doby rozmyslel, že v tejto firme nechce ostať a dňa 5.9.2008 oznámi zamestnávateľovi, že dňom 10.9.2008 končí pracovný pomer. 11.9.2008 by sa mohol ukázať tak maximálne na personálnom, aby si prevzal zápočet a pod.
arizona
01.09.08,13:17
Srdečná vďaka:)
Eulalia
01.09.08,13:23
Ešte jedna poznámka:
V tomto prípade sa vôbec nedá hovoriť o výpovedi, je to ukončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe. Takže stačí, ak zamestnanec napíše:
Ja, Jožko Mrkvička-Kalerábový, končím s Vašou organizáciou pracovný pomer v skúšobnej dobe dňom.....
A druhá strana nemôže ani súhlasiť ani nesúhlasiť, jednoducho to musí vziať na vedomie.