hanelie
26.08.08,12:43
smútok v srdci ...........
http://www.youtube.com/watch?v=rJuy3LBQNLo
evka-janekova
26.08.08,10:47
panebože.... on zomrel? :mee:

On bol najlepsí slovenský herec a spevák... na skle malované to je jednotka....

nech odpočíva v pokoji. pomodlím sa večer ze jeho dušu........
willma
26.08.08,10:51
:eek::eek::eek:
VERONIKA6
26.08.08,10:52
Zbohom buď, lipová lyžká
žitia môjho verná družka
na zbojníckom poli.
Zbohom buď, kotlík medený
nad pahrebou vyúdený,
zbohom hrudka soli.
hanelie
26.08.08,10:52
dnes o 11 - tej hodine podľahol ťažkej chorobe
Barbara
26.08.08,10:53
:mee::mee::mee::mee:
ZDENIELA
26.08.08,10:53
Bóže, zimomriavky mi po chrbte behajú ....
Škoda každého človeka, no takéhoto ešte viac
ola
26.08.08,10:54
och :mee: Myslím, že "Dočka" mal každý rád
maria.n
26.08.08,10:54
Aj mne je ho veľmi ľúto, keď som to v rádiu počula, normálne mi bolo do plaču... Fakt bol vynikajúci herec, len tie hyeny v Novom čase ho ako zverejnili...:-(((
diabol4
26.08.08,10:58
Je to hrozne smutné, keď som sa to dozvedela tiež mi prebehli zimomriavky po chrbte.:mee::mee::mee: Ak môžem povedať bol to skvelý človek, herec ...
česť jeho pamiatke.
lubica_02
26.08.08,11:11
Tak som mu držala palce ....,ale sami si cestu nevyberáme. Bude nám za ním smutno ....,ale spomínať budeme dlho.
meggy60
26.08.08,11:23
Je mi to nesmierne ľúto, Slovensko stratilo ďalšiu významnú filmovú a divadelnú osobnosť. Zostane nám v spomienkach na dlhé časy ako napr.Juro Jánošík a pod... . Česť jeho pamiatke.
evka-janekova
26.08.08,11:29
Odpoved pre maria.n

No uplne ma to dostalo, ked som ho videla na titulke s čiernymi krížikmi na hlave. To mali označené miesta chemoterapie. Je to hnusobstvo, čo média robia, aby upútali, už im nie je nič sväté. Takéto veci by sa nemali zverejňovať, ako by sa dotyčný fotograf cítil, keby to bol jeho otec???

Ak sa nemýlim, tak spieval pieseň Ľúbim ťa.... aj tá bola nádherná, a ešte v Hájnikovej žene sa mi pácil.
:mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee:
Tweety
26.08.08,11:31
Odpoved pre maria.n

No uplne ma to dostalo, ked som ho videla na titulke s čiernymi krížikmi na hlave. To mali označené miesta chemoterapie. Je to hnusobstvo, čo média robia, aby upútali, už im nie je nič sväté. Takéto veci by sa nemali zverejňovať, ako by sa dotyčný fotograf cítil, keby to bol jeho otec???

Ak sa nemýlim, tak spieval pieseň Ľúbim ťa.... aj tá bola nádherná, a ešte v Hájnikovej žene sa mi pácil.
:mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee:
Tu sú spomienky, už som si poplakala, aj nad ním, aj nad Evičkou.
http://www.pluska.sk/o-kom-sa-hovori/2008/08/umrtie-herec-michal-docolomansky-dnes-zomrel.html
Zoltán Kovács
26.08.08,11:31
Odpoved pre maria.n

No uplne ma to dostalo, ked som ho videla na titulke s čiernymi krížikmi na hlave. To mali označené miesta chemoterapie. Je to hnusobstvo, čo média robia, aby upútali, už im nie je nič sväté. Takéto veci by sa nemali zverejňovať, ako by sa dotyčný fotograf cítil, keby to bol jeho otec???

Ak sa nemýlim, tak spieval pieseň Ľúbim ťa.... aj tá bola nádherná, a ešte v Hájnikovej žene sa mi pácil.
:mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee:

TU je:

http://www.youtube.com/watch?v=CWnH7SpsOWU
Richard
26.08.08,11:35
smutná správa.. .. .. .. .. život je krátky.. .. .. .. .. dúfajme že mu bude fajn, veď za sebou zanechal kus dobrej roboty...
Halli
26.08.08,11:40
V Trenč. Tepliciach je most slávy a dali tam sochu Chaplina, ja si myslím, že by tam mali stáť takí herci ako Jožko Króner alebo Miško Dočolomanský, aj mne behajú zimomriavky potele a je mi :mee:... mala som ich rada...
lindusaaa
26.08.08,12:47
Verila som, ze neodide tak skoro....bohuzial stalo sa. Tiez je mi to velmi luto.
Stefan2005
26.08.08,15:55
Verila som, ze neodide tak skoro....

Človek takého formátu len tak neodchádza. Jeho celoživotné dielo ho predurčuje, že bude ešte dlho medzi nami. Aspoň pre tých, ako je autorka tohoto citátu: "Mám slzy v očích. Je mě 57 a tento Pan Herec je kus mého života." A ešte som si zapamätal jednu peknú reakciu: "Teď už hraje v jiným divadle"....
VladoaKatka
26.08.08,16:00
bv_alexandra
26.08.08,16:58
Je to smutné, ale je to život.
Pre neho to však bolo vykúpením, a preto nesmúťme, ale povedzme si, že už ho nič nebolí, už mu je dobre.
-------------------------------------------------------------------------

http://svetpohladnic.sk/spohladnice/images/stx147.jpg

Života kniha zavrela sa,
písaná srdcom, krvou zo žíl.
Zápis v nej zlatým písmom hlása,
že Miško čestne život dožil.
Nech jeho telo v rodnej hrude
v pokojnom spánku odpočíva.
V pamäti našej žiariť bude
pamiatka jeho stále živá.
----------
betka631
26.08.08,17:10
Keď zomrela pani Vilma Jamnická a pán František Zvarík tak... nepamätám teraz kto... povedal, že vždy do hereckého neba odchádzajú traja herci. Bohužiaľ dnes sa tieto slová naplnili, keď navždy odišiel aj Michal Dočolomanský.
Česť ich pamiatke!
tuta
26.08.08,17:20
Ja som sa dnes túto smutnú správu dozvedela v aute cestou z pohrebu. Je mi to veľmi ľúto. Ale Miško nám tu zanechal kusisko skvelej práce, tak budeme na neho dlho spomínať.
Kathryn
26.08.08,17:21
Smutné, ale životný kolobeh nie je možné zastaviť. Pozitívne je, že po sebe zanechal veľa pekných filmov a piesní, ktoré nám ho budú pripomínať.

Česť jeho pamiatke.

PS: tú myšlienku o troch hercoch, ktorí odchádzajú spolu vyslovil Leopold Haverl.
VladoaKatka
26.08.08,17:28
... volali ho slovenský Delon...

...už som videla muzikál Na skle maľované , chcela som si pozrieť aj dnes, ale ... nejde to, snáď inokedy.
zuhl
26.08.08,17:32
Je to veľmi smutné, nech odpočíva v pokoji a nech sa stretne v hereckom nebi s takými ľudmi ako Satinský, Filip, Muller, Durdík atď...
icemonika
26.08.08,17:50
Keď som mala asi sedem rokov, bežalo Repete a tam spieval "Dočko" (všetci sme ho tak familiárne volali), tu už spomínanú pieseň, Ľúbim ťa...
Vtedy, ako malé dieťa, som sa prvýkrát zaľúbila do niekoho slávneho. Matne si spomínam ako som sa chcela za neho vydať. Navždy zostane mojou prvou detskou láskou.
:mee:
arizona
26.08.08,17:54
Bol to "PÁN HEREC", ktorého tak ľahko nikto nenahradí...
Mala som ho tiež rada.Jeho Jánošík zostane dlho v pamäti...:mee:
Ibaka
26.08.08,18:25
Práve to na STV1 sledujem- okrem Dočola ako ho familiárne vraj kolegovia volali, tam hrá celá plejáda HERCOV, bohužial mnohí tu už nie sú- samé veľké hviezdy, skutočné hviezdy, osobnosti nielen slovenského hereckého neba.
Žial mnohé dnešné celebritky ktoré sa hrajú na lokálnych bôžikov, im nesiahajú ani na po členky (možno sa raz vypracujú, uvidíme).
Maruška54
26.08.08,18:36
Mrvečka, Durdík, Zvarík, Romančík...
Maruška54
26.08.08,18:50
... volali ho slovenský Delon...

...už som videla muzikál Na skle maľované , chcela som si pozrieť aj dnes, ale ... nejde to, snáď inokedy.
Ja som ho videla v roku 1992, sedela som v druhej rade v DPOH a mala som pocit že hrajú len pre mňa.
Danila
26.08.08,18:52
Náš Miško "DOČKO" je a bude stále s nami...
willma
26.08.08,18:57
Ja som ho videla v roku 1992, sedela som v druhej rade v DPOH a mala som pocit že hrajú len pre mňa. ja som bola tuším na jednom z posledných predstavení, kde hral aj Dočko, nezabudnuteľný zážitok a nie len pre mňa ale aj pre môjho synátora, ktorý mal v tom čase asi 6 rokov
lenkak
26.08.08,19:00
...ja som sa s ním rozprávala pred dvomi rokmi na Leteckom dni v NZ. Nezabudnuteľný zážitok.
Dav
26.08.08,19:01
Pozerala som Na skle maľované, a veru som:mee::mee::mee:
Maruška54
26.08.08,19:04
Pozerala som Na skle maľované, a veru som:mee::mee::mee:
ja som musela od televízora odísť, mám ho stále pred očami z toho predstavenia naživo, sršala z neho energia a radosť zo života.
Ibaka
26.08.08,19:13
Raz som šiel pod Michalskou bránou , vtedy tam nebolo veľa ľudí ako dnes, bolo to v doobednajších hodinach a zrazu oproti Dočolo. Nevedel som či ho mám pozdraviť, alebo si ho vôbec nevšímať proste rozpaky. Asi si to Michal všimol a keď sme sa míňali, iba sa usmial , mrkli sme po sebe ako starí známi a išli ďalej. Namyslená celebritka by si ma ani nevšimla.
Maruška54
26.08.08,19:17
Často som ho vídavala v Malackách v Bille, zastavoval sa tam na nákupy cestou na chalupu v Studienke. Veľmi milý, usmievavý, s predavačkami aj zažartoval.
ondrejvla
26.08.08,19:21
Dozneli tóny života. Navždy.
Krutá je pravda, míňa sa smrť so životom
a herec, večný zabávač, či už z maringotky,
z javiska, či plátna kín, bez zvuku hudby,
bez slov spúšťa poslednú oponu...
- za ňou už nepočuje svoj posledný potlesk...
Slzy nás pália, štípu na tvári a vôbec sa za ne nehanbíme,
namiesto činiel počuť padať sklíčka slov nikdy nevyslovených,
boľavých, smutných, slov, čo ukryté sú v duši –
narodil sa človek, prešiel svoju púť a musí
sa vrátiť tam,
odkiaľ sa vracajú k nám
nekonečné úryvky života
prežitého v stovkách jeho postáv...
Ďakujeme za všetko, večný zabávač,
dohára svieca, spadla opona...
durisovad
26.08.08,19:27
Vlasticka, napisala si to krasne, mas dar od P.Boha najst vhodne slova na kazdu prilezitost.
ondrejvla
26.08.08,19:36
Vlasticka, napisala si to krasne, mas dar od P.Boha najst vhodne slova na kazdu prilezitost.

Dáška ďakujem. Divadlo, vôňu javiska a ilúziu čarovania so slovom som vždy milovala, ale veď Ty to veľmi dobre vieš...
bonita
26.08.08,20:53
Mam 45 rokov, ako prve citelne umrtie oblubeneho herca si pamatam Mensika. Za tie roky za nim odisli a odchadzaju dalsi skveli herci mojho detstva, mladi aj dospelosti. Obavam sa, ze ako 60 rocna uz budem len spominat na vyborne filmy a velke osobnosti, ktore nas postupne opustaju. Je to velka skoda a je mi smutno z kazdeho predcasneho odchodu.
Bastian
27.08.08,05:23
Áno je to smutné... keď odchádza veľký človek. Takých nie je veľa. Všetci čo ho poznali osobne hovoria, že bol úžasný Človek, kamarátsky a milý. Ale to bolo cítiť z neho aj cez obrazovku.
Tak ako napísal Richard, zanechal za sebou kopec vydarenej práce... čo bude ešte dlho dodávať dobrú náladu ľuďom.
http://www.youtube.com/watch?v=jALsOSL6IOE
janasv
27.08.08,06:49
Ja som ho videla v roku 1992, sedela som v druhej rade v DPOH a mala som pocit že hrajú len pre mňa.

Aj ja som na to bola asi v roku 1991 na jeseň -teda zrejme v tej istej sezóne. Čerta hral vtedy Kramár. Sedali sme na balkóne a on sa tam zrazu objavil a potichu nám povedal: " Nezľaknite sa." A potom kričal /vrámci deja/na javisko :).

Odchádzajú nám páni herci. :mee: Každé gesto, čo na obrazovke urobili, im človek uveril. Nemali ste pocit, že je to niečo hrané, alebo nasilu. A na nič sa nehrali. Nie, ako teraz.....
MarcelkaT
27.08.08,09:37
Aj ja som na to bola asi v roku 1991 na jeseň -teda zrejme v tej istej sezóne. Čerta hral vtedy Kramár. Sedali sme na balkóne a on sa tam zrazu objavil a potichu nám povedal: " Nezľaknite sa." A potom kričal /vrámci deja/na javisko :).

Odchádzajú nám páni herci. :mee: Každé gesto, čo na obrazovke urobili, im človek uveril. Nemali ste pocit, že je to niečo hrané, alebo nasilu. A na nič sa nehrali. Nie, ako teraz.....
Veru, odchádzajú nám pani herci. Je to smutné.
ALDA
27.08.08,10:04
Príspevky v tejto smutnej téme sú dojemné. Predstavte si ako je tým, ktorí ho poznali aj osobne tak ako ja. Tiež som nepozerala večerný program na STV1, nešlo to.:mee:
beba13
27.08.08,10:25
Odchádzajú a predsa sú tu stále medzi nami, ked sledujem televíziu a je tam niektorí z hercov čo nás už opustili mám stále pocit, že žijú a sú tu s nami.
Danetta
27.08.08,11:15
Spomínam si, ako Miško priletel na letecký deň na letisko v Janíkovciach a vystúpil z lietadla v jánošíkovskom kroji, všetkým nám to vyrazilo dych...
Jeho odchod veľmi bolí, ako keby odišiel niekto z rodiny....Budeš nám všetkým Miško chýbať. :mee: :mee: :mee: :mee:
trisestri
27.08.08,15:01
odišla legenda a predstavitel jednej generacie,bol a ostane velkou osobnostou našej kultury,aj po ludskej stranke by si z neho mohli brat priklad sučasné rychlokvasené,arogantné vraj celebrity,Miško Dočolomanský vela dokazal,ale pritom zostal slušným,čestným a skromným človekom
zlatica.turisova
27.08.08,18:28
Miško,ostaneš vždy v mojom srdci a tvoje piesne piesne z muzikálu "Na skle maľované" a pieseň "Ľúbim ťa" budú žiť večne.Aťa
hanelie
02.09.08,08:02
Dnes je rozlúčka s Miškom ..............
MarcelkaT
02.09.08,08:11
Áno, dnes je rozlúčka s Miškom Dočolomanským myslím, že o 14,oo hod.
hefi
02.09.08,11:15
Všetci čo sme ho mali radi sa dnes večer za neho pomodlime...
balunka
03.09.08,07:34
Ja som bola "Na skle maľované" v Terchovej na amfiteátri,poviem Vám to bol zážitok!!!!
Keď začal spievať Zbohom buď lipová lyžka ,tá akustika v tých horách,tá ozvena,to teda bolo niečo ,až som mala zimomriavky po celom tele a myslím ,že som nebola sama.
A ten jeho športový výkon !!!
Ďakujem !
ALDA
03.09.08,09:00
Iba pred pár rokmi odišiel jeho brat, bol pedagóg. Spomenula som si, že odišiel tak ako Miško. Doobeda som sa s ním rozprávala a poobede už nebol medzi nami. Bol to tiež veľmi dobrý a skromný človek, už sú tam spolu...
Andulenka
04.09.08,10:30
Prečítajte si jeho vyhlásenie v najnovšej Slovenke-pekne tam píše tým hyenám z Plus1den,ako ho špehovali chorého na chalupe,ked došiel z chemoterapie-mali by tie noviny zakázať, keď nemajú ani trochu ľudkosti-aj bulvár by mal ma ž určité hranice.A preto ich nekupujte,nech nemajú komu písať tie stupídnosti.
Hanba im!!!
hanelie
04.09.08,11:18
Prečítajte si jeho vyhlásenie v najnovšej Slovenke-pekne tam píše tým hyenám z Plus1den,ako ho špehovali chorého na chalupe,ked došiel z chemoterapie-mali by tie noviny zakázať, keď nemajú ani trochu ľudkosti-aj bulvár by mal ma ž určité hranice.A preto ich nekupujte,nech nemajú komu písať tie stupídnosti.
Hanba im!!!
:confused:
tento príspevok je vhodný do témy: lampáreň

táto téma je o spomienke a úcte miškovi !!!!
pasuliatko
26.08.09,08:49
práve dnes je výročie jeho smrti, preto mu venujme aspoň pár sekúnd spomienok aký to bol herec a najmä človek
michelle84
26.08.09,08:50
Áno, spomínali to v rádiu a že vychádza aj nejaké cd s jeho pesničkami.
hanelie
26.08.09,09:38